کلاس آیلتس
آموزشگاه آیلتس
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
Celpip
_

سلپیپ تضمینی 

جزئیات دوره و آزمون

تسلط به زبان انگلیسی برای مهاجرت به بسیاری از کشورها معیار اصلی پذیرش شما برای دریافت حق شهروندی محسوب می‌شود.

یکی از مهارت‌های شاخص برای افراد متقاضی مهاجرت به کشور کانادا، موفقیت در آزمون سلپیپ است که در آن تسلط فرد در برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان ، مهارت استفاده از کلمات در جمله بندی، تعاملات روزانه و روتین در محیط و قدرت درک مطلب است. یادگیری و آمادگی برای حضور در این آزمون نیازمند گذراندن دوره های آموزشی توسط مدرسی است که تسلط کافی به لهجه کانادایی داشته باشد زیرا ماهیت این آزمون کانادایی است و شهروندانی که تمایل به اخت شدن کامل با فرهنگ این کشور دارند مراحل شرکت در آزمون Celpip را بهتر درک می‌کنند.

شاید برای شما سوال پیش آید که تفاوت این آزمون با آیلتس در چیست؟ واقعیت این است که این آزمون سخت‌تر از آزمون آیلتس است و همچنین مراحل و شیوه برگزاری آن نیز متفاوت خواهد بود در این مقاله توضیحات جامعی خدمت شما ارائه شده است که مطالعه آن کلید موفقیت سلپیپ تضمینی خواهد بود.

cepip-sirielts-banner
IELTS
_

تعریف آزمون سلپیپ 

آزمون سلپیپ چیست؟

سلیپ (Celpip ) یه معنی تحت الفظی کلمه ” برنامه شاخص تسلط بر زبان انگلیسی کانادا    و مخفف عبارت “Canadian English Language Proficiency Index Program” است.این آزمون از سمت شرکت پاراگون، به عنوان یک شرکت آزمون گذار و همکاری با سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) طراحی شده و مختص کسانی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. پس اگر برای مهاجرت، پناهندگی و یا شهروندی کانادا اقدام کرده اید لازم است که با آزمون Celpip به عنوان تنها آزمون کانادایی آشنا شوید. شرکت پاراگون که تابعی از دانشگاه بریتیش کلمبیا است با طراحی آزمون سلپیپ، فرصتی برای نشان دادن تسلط و مهارت افراد در به کار بردن زبان انگلیسی ایجاد کرده و البته به تائید IRCC، انجمن شورا در بریتیش کلمبیا و انجمن مشاوران مهاجرت کانادا رسیده است. برای مهاجرت به کانادا و حضور در این کشور، هر فرد در هر مقطع و شرایطی باید توانایی لازم را متناسب با سطح توانایی لازم به دولت کانادا نشان دهد. برای اطمینان از اینکه نتیجه، برای دولت کانادا و فرد مهاجر کاملا کارآمد باشد، کلیه نیاز ها و لازم های یک آزمون مطمئن در طراحی آزمون Celpip لحاظ شده و در زمینه های متنوعی از جمله مکالمات روزمره، ارتباط با همکاران در محل کار، معاشرت با دوستان و حتی درک برنامه های تلویزیونی از قبیل اخبار و برقراری ارتباطات نوشتاری مانند ایمیل و… است. آزمون Celpip به صورت کاملا انحصاری برای کشور کانادا واز سمت سازمان مهاجرت کانادا طراحی شده است تا یک تعیین سطع قابل اعتماد در زبان انگلیسی فراهم شود.

سلپیپ یک آزمون معتبر بین‌المللی است که در ایران نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این آزمون به منظور ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی افراد استفاده می‌شود. برای آمادگی بهتر در آزمون سلپیپ، آموزش‌های مختلفی در دسترس قرار دارد.

یکی از راه‌هایی که می‌توان برای آموزش سلپیپ استفاده کرد، مراجعه به مدارس یا موسسات آموزشی مجاز است. در اینجا معلمان ماهر و مجرب به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا با نحوه آزمون‌دهی و نکات مهم مربوط به سلپیپ آشنا شوند. آموزش‌های سلپیپ معمولاً شامل فراگیری مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن است.

آزمون سلپیپ در ایران نیز برگزار می‌شود و برای علاقه‌مندان به بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی و افرادی که نیازمند ارائه مدرک بین‌المللی هستند، یک فرصت مناسب است. در این آزمون، داوطلبان باید مهارت‌های خود در زمینه گرامر، واژگان، شنیداری و مکالمه را نشان دهند.

درباره هزینه آزمون سلپیپ، باید گفت که هزینه‌ها ممکن است بسته به موسسه‌ای که آزمون را برگزار می‌کند، متغیر باشد. معمولاً برای شرکت در این آزمون، هزینه‌ای تعیین می‌شود که شامل هزینه ثبت‌نام و هزینه آزمون است.

در نهایت، معلم سلپیپ با دانش و تجربه خود به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های زبان انگلیسی خود را بهبود بخشند و برای آزمون سلپیپ آماده شوند. این معلمان متخصص با استفاده از روش‌های آموزشی موثر و منابع مناسب، به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا با نحوه پاسخگویی به سوالات گرامری، شنیداری و خواندنی سلپیپ آشنا شوند. آنها در جهت بهبود مهارت‌های رایتینگ و صحبت کردن نیز راهنمایی می‌کنند.

یکی از مهم ترین مزیت های آزمون celpip، استفاده از کامپیوتر در آزمون سلپیپ است. البته نگران نباشید چون برای افرادی که آشنایی با کامپیوتر ندارد امکان ارزیابی به صورت غیر سیستمی هم وجود دارد.

یکی از ویژگی های دیگر آزمون سلپیپ کانادا این است که بر خلاف ذهنیت استرس زایی که از آزمون وجود دارد، این ارزیابی، قبولی یا رد ندارد و بر اساس عملکرد فرد، نتیجه به صورت امتیاز بندی اعلام می شود. از سوی دیگر با کسب امتیاز بالاتر در آزمون سلپیپ، میتوانید شانس قبولی خود در مهاجرت به کانادا را نیز بالا ببرید.

با این اوصاف، در می یابیم که دریافت مدرک زبان Celpip، مهر تائیدی برای اداره مهاجرت کانادا یعنی IRCC است. شاید همین انگیزه کافی برای بالابردن مهارت ها در آزمون Celpip باشد. ما در خانه آیلتس همراه شماییم تا با کلاس های سلپیپ، برگزاری آزمون های آزمایشی، بررسی نمونه سوالات Celpip، ارائه منابع آموزشی Celpip، آشنایی با بارم بندی ها، راهکار ها و ترفند های آزمون Celpip و… یک محیط کاملا شبیه سازی شده از آزمون اصلی۳ ساعته Celpip کانادا را برای شما فراهم کنیم.

برای موفقیت در آزمون Celpip باید با کوچکترین نکات آزمون هم آشنا شوید. در ابتدا لازم است بدانید که آزمون سلپیپ به دو دسته کلی تقسیم می شود:

  • آزمون سلپیپ عمومی (Celpip General) برای اقامت دائم
  • آزمون عمومی ال اس (Celpip General LS) برای درخواست شهروند دائمی کانادا

دقت در تقسیم بندی انواع آزمون و یا دسته بندی بخش های مختلف و تنوع ارزیابی این اطمینان را به کشور میزبان کانادا می دهد که در سطح مربوطه فرد با چالش مواجه نخواهد شد و البته دامنه وسیع ارزیابی، احتمال خطا را نیز قابل قبول تر می کند. ارزیابی در Celpip به گونه ای طراحی شده که تا حد ممکن به صورت عملیاتی بوده و زبان انگلیسی در سطح کاربردی تعیین سطح شود. پس نگران هیچ چیز نباشید.

Celpip
_

کلاس سلپیپ

با توجه به افزایش روز افزون متقاضیان مهاجرت و عدم دسترسی به منابع آزمون عمومی سلپیپ حضور در دوره آموزشی سلپیپ تضمینی ملزم به صرف وقت زیادی برای داشتن یک انتخاب درست است اما نگران نباشید ما این مسیر تاریک پر ابهام را برای شما روشن و گویا خواهیم کرد

دوره تضمینی خودآموز آمادگی آزمون سلپیپ امروزه در تمامی سایتها و مراکز فروش آموزش در حال تبلیغ و معرفی است اما به راستی بدون تکیه بر تجربه و مهارت یک مدرس میتوان به چنین مهارتی دست پیدا کرد؟ بایگانی‌های کلاس خصوصی سلپیپ چطور؟ آیا شما میتوانید بدون اینکه در یک ارتباط دو طرفه با مدرس خود باشید از تعامل اطلاعات افراد دیگر که شاید سطح دانش و اطلاعاتی متفاوت از شما داشته باشند نتیجه خوبی دریافت کنید؟ تنها شرکت در یک دوره آموزشی سلپیپ تضمینی celpip آموزشگاه SIRielts پاسخ این سوالات شما را خواهد داد. آموزش تضمینی سلپیپ به معنای واقعی بصورت تخصصی و با ارائه اجزوات و منابع آزمون سلپیپ کانادا و مختص به زبان آموز برگزار خواهد شد.

آیا به دنبال نمونه سوالات سلپیپ هستید؟ آیا به دنبال آموزش Celpip هستید؟ آیا به دنبال دانلود منابع آزمون Celpip هستید؟

آزمون سلپیپ یکی از آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی است که به منظور ارزیابی مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن زبان انگلیسی برای مهاجرت، تحصیل یا کار در کانادا طراحی شده است. برای آمادگی برای آزمون سلپیپ، آموزش‌های متعددی در دسترس هستند.

اگر به دنبال آموزش Celpip هستید، می‌توانید از منابع آموزشی متعددی استفاده کنید. کتاب‌های آموزشی، دوره‌های آنلاین، ویدئوهای آموزشی و تمرینات مختلف می‌توانند به شما در بهبود مهارت‌های لازم برای آزمون Celpip کمک کنند. معمولاً در آموزش Celpip، مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن به صورت جداگانه تمرین می‌شوند تا دانشجویان بتوانند در هر یک از این زمینه‌ها توانایی لازم را ارائه دهند.

با توجه به نیاز به نمونه سوالات سلپیپ، می‌توانید به وبسایت رسمی سلپیپ مراجعه کنید و در بخش منابع و نمونه سوالات، نمونه‌های متنوعی را بررسی کنید. همچنین، راهنماها و کتاب‌های مرجعی نیز برای درک بهتر ساختار آزمون و نحوه پاسخگویی در دسترس هستند.

با استفاده از این منابع آموزشی و نمونه سوالات سلپیپ، می‌توانید آمادگی خود را برای آزمون بهبود دهید و در این آزمون با موفقیت عمل کنید.

Celpip
_

آزمون سلپیپ در ایران

آزمون CELPIP تا به امروز در بیش از ۶۰ مرکز معتبر در سراسر جهان برگزار می‌شود که نزدیکترین آن در حال حاضر به ایران در کشور امارات و شهر دبی است که در مرکزی به نام “پاراگون” برگزار می‌شود که هر ماه حدود ۴ الی ۵ روز را به آن اختصاص می دهد. نگران و نا امید نشوید تنها برگزاری این آزمون در کشورهای دیگر است برای آمادگی در آزمون سلپیپ در ایران آموزشگاه SIRielts دوره آمادگی آزمون سلپیپ CELPIP را برای شما بصورت دوره فشرده سلپیپ با مجربترین مدرسان ایران برگزار نموده است.

کلاس خصوصی سلپیپ تهران که توسط جناب آقای بهنام علیپور مدیریت انستیتو تخصصی  SIRielts برگزار میگردد، موفقیت شما را در این آزمون با کسب نمره CLB 9 در کمتر از ۱۵ جلسه تضمین شده نوید میدهد.

Celpip
_

هزینه آزمون سلپیپ

پیش از هر چیز باید این آگاهی به شما زبان آموزان عزیز داده شود که در ایران تا به امروز هیچ نمایندگی رسمی جهت برگزاری این آزمون معرفی نشده است. تمامی مراحل برگزاری این آزمون بصورت رایانه ای است و لوازم مورد نیاز جهت شرکت در آن در محل برگزاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. هزینه آزمون سلپیپ در حال حاضر در کشور امارات حدود ۳۴۰ دلار است که با توجه به ارزش پول فعلی بهتر است سرمایه گذاری اصلی را پیش از شرکت در آزمون بر روی یادگیری مهارت های موفقیت آن صرف کنید. ما با برگزاری بهترین کلاس خصوصی سلپیپ در تهران شما را در صرفه جویی وقت و هزینه یاری خواهیم کرد. 

آزمون CELPIP چیست؟ آیا این آزمون آسانتر از آزمون آیلتس میباشد ؟

سلپیپ  (CELPIP) آزمونی است که توسط سازمان های مهاجرتی و شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC)  طراحی شده و معیاری برای سنجش تسلط بر زبان انگلیسی به شمار می آید. این تست به داوطلبان این فرصت را میدهد که توانایی خود در برقراری ارتباط و به کارگیری زبان انگلیسی در محیط رادرشرایط مختلف روزمره مانند مانند برقراری ارتباط  با همکاران وسرپرستان  درمحل کار،تعامل بادوستان ،فهم اخبار وتفسیر وپاسخ  به مطالب نوشته شده  را مورد ارزیابی قرار میدهد.

این آزمون CELPIP دارای دو مدل میباشد که میتوان به : آزمون CELPIP-General وآزمون CELPIP-General LS. اشاره نمود .

در آزمون  CELPIP-General  مهارت های مختلفی همچون مهارت های شنیداری و خواندن ونوشتن و صحبت کردن مورد بررسی قرارگرفته و علاوه بر اینکه توسط سازمان IRCC مورد قبول میباشد توسط بریتیش کلمبیا ومشاوران مهاجرت شورای تنظیم مقررات کانادا نیز مورد قبول است .

ورود به آزمون آنلاین سلپیپ جنرال شماره یک

آزمون CELPIP General LS  نیز فقط مهارت های کاربردی شنیدار یو گفتاری را مورد ارزیابی قرار میدهد.

CELPIP یک آزمون کانادایی است و دارای لهجه کانادایی و به طوری طراحی گردیده تا تمام معیارهایی که در فرهنگ کانادایی و زندگی روزمره و زبان و لهجه آن را دارا بوده و به مهاجران کمک میکند تا به راحتی بتوانند در این کشور ارتباط برقرار کرده و از عهده کار خود بر آیند.این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار میشود.

تست CELPIPتسوط کامپیوتر از شرکت کنندگان گرفته شده و نیازی به رفت و آمد های مکرر همانند آزمون آیلتس نیست نمام مهارت ها در یک جلسه برگزار شده و داوطلبان برای انجام آزمون از یک موس و کیبورد برای مهارت های reading و writing و یک میکروفون و هدست برای مهارت های

Listening   وSpeaking بهره خواهند برد . این آزمون سریع و قابل اعتماد بوده و نتایج آن به صورت آنلاین حداکثر تا هشت روز کاری ارسال میگردد..

ورود به آزمون سلپیپ Listening and Writing

آزمون CELPIP-General نشان دهنده ی مهارت کافی درزبان انگلیسی درموارد زیرمیباشد:

وضعیت اقامت دائم درکانادا تحت جریان های مهاجرتی زیر :سطح تجربه ی کانادایی Canadian

Experience Class (CEC)

برنامه های تجارت حرفه ای فدرال (FSTP) Federal Skilled Trades Program

برنامه کارگرحرفه ای فدرال (FSWP) Federal Skilled Worker Program

برنامه راه اندازی ویزا Start-up Visa Program

برنامه های مختلف نمایندگی های استانی  Various Provincial Nominee Programs

برنامه های شهروندی کانادا خدمات اجتماعی آلبرتا

– گواهی کارکنان مراقبت ازکودکان موسسه ماساژآلبرتا

انجمن مشاورین املاک ساسکاچوان

برنامه مراقبت بهداشتی (HCA)

مشاوران مهاجرتی شورای تنظیم مقررات کانادا (ICCRC)

کالج NorQuest College ELP

شورای املاک ومستغلات آلبرتا (RECA)

شورای املاک ومستغلات بریتیش کلمبیا

CELPIP-General LS نیز فقط مهارت های  speaking  , listening. ورو مورد ارزیابی قرار داده   و زمان آزمون تقریبی حدود ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه است. ولی در مقابل CELPIP-General هر چهار مهارت را مورد ارزیابی قرار داده و حدود سه ساعت به طول خواهد انجامید.

_

سوالات متداول آزمون سلپیپ

آزمون سلپیپ چگونه برگزار میشود ؟

آزمون رسمی سلپیپ کانادا یک آزمون کامپیوتری است که  متقاضی با حضور در مرکز برگزاری آزمون با استفاده از یک کامپیوتر میتواند در این آزمون شرکت کند . این آزمون شامل ۴ مهارت میباشد که همه به صورت کامپیوتری برگزار شده و هر یک از مهارت ها دارای زمان خاصی میباشد که میباست در آن زمان مشخص شده به تمام سوالات پاسخ داده شود .

تفاوت آزمون سلپیپ با آیلتس و تافل چیست؟

اولین ویژگی متمایز این آزمون کامپیوتری بودن این آزمون میباشد و از ویژگی های دیگر میتوان به نوع برگزاری اشاره کرد . در مهارت نوشتاری این آزمون شمارش لغات توسط دستگاه انجام میشود و قابل مشاهده است برای داوطلب  حتی دارای  Spell-check  میباشد و دواطلبانی که مشکل نوشتن دارند میتوانند از این ویژگی استفاده کنند .

آزمون رسمی سلپیپ کانادا یک آزمون کامپیوتری است که  متقاضی با حضور در مرکز برگزاری آزمون با استفاده از یک کامپیوتر میتواند در این آزمون شرکت کند . این آزمون شامل ۴ مهارت میباشد که همه به صورت کامپیوتری برگزار شده و هر یک از مهارت ها دارای زمان خاصی میباشد که میباست در آن زمان مشخص شده به تمام سوالات پاسخ داده شود .

اعلام جواب آزمون سلپیپ چقدر زمان میبرد؟

آزمون سلپیپ کانادا با توجه به کامپیوتری برگزار شدنش  مسلما در ارایه جواب نهایی آزمون سرعت بیشتری را نسبت به بقیه آزمون ها مانند آیلتس و تافل دارا میباشد و جواب نهایی این ازمون نهایتا ۴ تا ۵ روز کاری به صورت آنلاین برای داوطلبان ارایه خواهد شد و حتی داوطلبان میتونند نتیجه آزمون را به صورت ایمیل به مراکز مورد نظر ارسال کنند.

اولین ویژگی متمایز این آزمون کامپیوتری بودن این آزمون میباشد و از ویژگی های دیگر میتوان به نوع برگزاری اشاره کرد . در مهارت نوشتاری این آزمون شمارش لغات توسط دستگاه انجام میشود و قابل مشاهده است برای داوطلب  حتی دارای  Spell-check  میباشد و دواطلبانی که مشکل نوشتن دارند میتوانند از این ویژگی استفاده کنند .

آزمون رسمی سلپیپ کانادا یک آزمون کامپیوتری است که  متقاضی با حضور در مرکز برگزاری آزمون با استفاده از یک کامپیوتر میتواند در این آزمون شرکت کند . این آزمون شامل ۴ مهارت میباشد که همه به صورت کامپیوتری برگزار شده و هر یک از مهارت ها دارای زمان خاصی میباشد که میباست در آن زمان مشخص شده به تمام سوالات پاسخ داده شود .

آیا در Speaking آزمون سلپیپ، لهجه مهم است؟

یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده این آزمون نسبت به بقیه آزمون ها مثل آیلتس و تافل آسان بودن این آزمون میباشد . در مهارت گفتاری این آزمون تمرکز بر استفاده از تنوعی از لغات میباشد همراه یک لهجه ساده آمریکایی که در زندگی روزمره بسیار کاربردی میباشد . در حقیقت نوع صحبت مانند مکالمه های معمولی و رایج و ساده میباشد که در جامعه بین مردم رایج میباشد و تخصصی نمیباشد .

آزمون سلپیپ کانادا با توجه به کامپیوتری برگزار شدنش  مسلما در ارایه جواب نهایی آزمون سرعت بیشتری را نسبت به بقیه آزمون ها مانند آیلتس و تافل دارا میباشد و جواب نهایی این ازمون نهایتا ۴ تا ۵ روز کاری به صورت آنلاین برای داوطلبان ارایه خواهد شد و حتی داوطلبان میتونند نتیجه آزمون را به صورت ایمیل به مراکز مورد نظر ارسال کنند.

اولین ویژگی متمایز این آزمون کامپیوتری بودن این آزمون میباشد و از ویژگی های دیگر میتوان به نوع برگزاری اشاره کرد . در مهارت نوشتاری این آزمون شمارش لغات توسط دستگاه انجام میشود و قابل مشاهده است برای داوطلب  حتی دارای  Spell-check  میباشد و دواطلبانی که مشکل نوشتن دارند میتوانند از این ویژگی استفاده کنند .

آزمون رسمی سلپیپ کانادا یک آزمون کامپیوتری است که  متقاضی با حضور در مرکز برگزاری آزمون با استفاده از یک کامپیوتر میتواند در این آزمون شرکت کند . این آزمون شامل ۴ مهارت میباشد که همه به صورت کامپیوتری برگزار شده و هر یک از مهارت ها دارای زمان خاصی میباشد که میباست در آن زمان مشخص شده به تمام سوالات پاسخ داده شود .

آیا منابع کافی آزمون سلپیپ در ایران وجود دارد؟

یکی از سوالاتی که برای داوطلبان این آزمون پیش میاید این است که آیا منابع کافی برای مطالعه این ازمون در ایران وجود دارد ؟ با اظمینان کامل میتوان این مرکز sir ielts تنها مرکز تخصصی لرگزاری دوره های آمادگی آزمون های بین المللی میباشد که تمامی منابع و کتب مخصوص این آزمون را از کانادا و انتشارات پاراگون تنها مرکز تخصیی برگزاری این آزمون تهیه و در اختیار زبان آموزان قرار میدهد .

یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده این آزمون نسبت به بقیه آزمون ها مثل آیلتس و تافل آسان بودن این آزمون میباشد . در مهارت گفتاری این آزمون تمرکز بر استفاده از تنوعی از لغات میباشد همراه یک لهجه ساده آمریکایی که در زندگی روزمره بسیار کاربردی میباشد . در حقیقت نوع صحبت مانند مکالمه های معمولی و رایج و ساده میباشد که در جامعه بین مردم رایج میباشد و تخصصی نمیباشد .

آزمون سلپیپ کانادا با توجه به کامپیوتری برگزار شدنش  مسلما در ارایه جواب نهایی آزمون سرعت بیشتری را نسبت به بقیه آزمون ها مانند آیلتس و تافل دارا میباشد و جواب نهایی این ازمون نهایتا ۴ تا ۵ روز کاری به صورت آنلاین برای داوطلبان ارایه خواهد شد و حتی داوطلبان میتونند نتیجه آزمون را به صورت ایمیل به مراکز مورد نظر ارسال کنند.

اولین ویژگی متمایز این آزمون کامپیوتری بودن این آزمون میباشد و از ویژگی های دیگر میتوان به نوع برگزاری اشاره کرد . در مهارت نوشتاری این آزمون شمارش لغات توسط دستگاه انجام میشود و قابل مشاهده است برای داوطلب  حتی دارای  Spell-check  میباشد و دواطلبانی که مشکل نوشتن دارند میتوانند از این ویژگی استفاده کنند .

آزمون رسمی سلپیپ کانادا یک آزمون کامپیوتری است که  متقاضی با حضور در مرکز برگزاری آزمون با استفاده از یک کامپیوتر میتواند در این آزمون شرکت کند . این آزمون شامل ۴ مهارت میباشد که همه به صورت کامپیوتری برگزار شده و هر یک از مهارت ها دارای زمان خاصی میباشد که میباست در آن زمان مشخص شده به تمام سوالات پاسخ داده شود .

آیا در ایران آزمون آزمایشی این آزمون برگزار میشود ؟

با توجه به نیاز زبان آموزان مرکز تخصصی برگزاری دوره های آمادگی  ازمون های بین المللی Sir ielts  امکان برگزاری آزمون های ماک و یا همان آزمایشی دوره های سلپیپ را کاملا به صورت کامپیوتری و استاندارد با تنوع بالایی سوالی را دارا میباشد و زبان آموزان بعد از هر آزمون میتوانند پاسخنامه و نتیجه آزمون را دقیقا بعد از آزمون دریافت نمایند .

یکی از سوالاتی که برای داوطلبان این آزمون پیش میاید این است که آیا منابع کافی برای مطالعه این ازمون در ایران وجود دارد ؟ با اظمینان کامل میتوان این مرکز sir ielts تنها مرکز تخصصی لرگزاری دوره های آمادگی آزمون های بین المللی میباشد که تمامی منابع و کتب مخصوص این آزمون را از کانادا و انتشارات پاراگون تنها مرکز تخصیی برگزاری این آزمون تهیه و در اختیار زبان آموزان قرار میدهد .

یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده این آزمون نسبت به بقیه آزمون ها مثل آیلتس و تافل آسان بودن این آزمون میباشد . در مهارت گفتاری این آزمون تمرکز بر استفاده از تنوعی از لغات میباشد همراه یک لهجه ساده آمریکایی که در زندگی روزمره بسیار کاربردی میباشد . در حقیقت نوع صحبت مانند مکالمه های معمولی و رایج و ساده میباشد که در جامعه بین مردم رایج میباشد و تخصصی نمیباشد .

آزمون سلپیپ کانادا با توجه به کامپیوتری برگزار شدنش  مسلما در ارایه جواب نهایی آزمون سرعت بیشتری را نسبت به بقیه آزمون ها مانند آیلتس و تافل دارا میباشد و جواب نهایی این ازمون نهایتا ۴ تا ۵ روز کاری به صورت آنلاین برای داوطلبان ارایه خواهد شد و حتی داوطلبان میتونند نتیجه آزمون را به صورت ایمیل به مراکز مورد نظر ارسال کنند.

اولین ویژگی متمایز این آزمون کامپیوتری بودن این آزمون میباشد و از ویژگی های دیگر میتوان به نوع برگزاری اشاره کرد . در مهارت نوشتاری این آزمون شمارش لغات توسط دستگاه انجام میشود و قابل مشاهده است برای داوطلب  حتی دارای  Spell-check  میباشد و دواطلبانی که مشکل نوشتن دارند میتوانند از این ویژگی استفاده کنند .

آزمون رسمی سلپیپ کانادا یک آزمون کامپیوتری است که  متقاضی با حضور در مرکز برگزاری آزمون با استفاده از یک کامپیوتر میتواند در این آزمون شرکت کند . این آزمون شامل ۴ مهارت میباشد که همه به صورت کامپیوتری برگزار شده و هر یک از مهارت ها دارای زمان خاصی میباشد که میباست در آن زمان مشخص شده به تمام سوالات پاسخ داده شود .

آیا در ایران آزمون اصلی سلپیپ برگزار میشود ؟

مرکز اصلی آزمون سلپیپ کانادا در ایران به هیچ وجه نمایندگی و یا مرکزی برای برگزاری آزمون را دارا نمیباشد و در ایران هیچ موسسه ای اجازه برگزاری این ازمون را به صورت رسمی ندارد و داوطلبان میباست به نزدیکترین مراکز به ایران که میتوان  به کشور امارات و هند اشاره کرد مراجعه کنند . هزینه این آزمون ۳۴۰ دلار کانادا میباشد .

یکی از سوالاتی که برای داوطلبان این آزمون پیش میاید این است که آیا منابع کافی برای مطالعه این ازمون در ایران وجود دارد ؟ با اظمینان کامل میتوان این مرکز sir ielts تنها مرکز تخصصی لرگزاری دوره های آمادگی آزمون های بین المللی میباشد که تمامی منابع و کتب مخصوص این آزمون را از کانادا و انتشارات پاراگون تنها مرکز تخصیی برگزاری این آزمون تهیه و در اختیار زبان آموزان قرار میدهد .

یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده این آزمون نسبت به بقیه آزمون ها مثل آیلتس و تافل آسان بودن این آزمون میباشد . در مهارت گفتاری این آزمون تمرکز بر استفاده از تنوعی از لغات میباشد همراه یک لهجه ساده آمریکایی که در زندگی روزمره بسیار کاربردی میباشد . در حقیقت نوع صحبت مانند مکالمه های معمولی و رایج و ساده میباشد که در جامعه بین مردم رایج میباشد و تخصصی نمیباشد .

آزمون سلپیپ کانادا با توجه به کامپیوتری برگزار شدنش  مسلما در ارایه جواب نهایی آزمون سرعت بیشتری را نسبت به بقیه آزمون ها مانند آیلتس و تافل دارا میباشد و جواب نهایی این ازمون نهایتا ۴ تا ۵ روز کاری به صورت آنلاین برای داوطلبان ارایه خواهد شد و حتی داوطلبان میتونند نتیجه آزمون را به صورت ایمیل به مراکز مورد نظر ارسال کنند.

اولین ویژگی متمایز این آزمون کامپیوتری بودن این آزمون میباشد و از ویژگی های دیگر میتوان به نوع برگزاری اشاره کرد . در مهارت نوشتاری این آزمون شمارش لغات توسط دستگاه انجام میشود و قابل مشاهده است برای داوطلب  حتی دارای  Spell-check  میباشد و دواطلبانی که مشکل نوشتن دارند میتوانند از این ویژگی استفاده کنند .

_

سوالات متداول آزمون سلپیپ

_

سوالات متداول آزمون سلپیپ

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

آزمون رسمی سلپیپ کانادا یک آزمون کامپیوتری است که  متقاضی با حضور در مرکز برگزاری آزمون با استفاده از یک کامپیوتر میتواند در این آزمون شرکت کند . این آزمون شامل ۴ مهارت میباشد که همه به صورت کامپیوتری برگزار شده و هر یک از مهارت ها دارای زمان خاصی میباشد که میباست در آن زمان مشخص شده به تمام سوالات پاسخ داده شود .

آزمون سلپیپ چگونه برگزار میشود ؟

آزمون رسمی سلپیپ کانادا یک آزمون کامپیوتری است که متقاضی با حضور در مرکز برگزاری آزمون با استفاده از یک کامپیوتر میتواند در این آزمون شرکت کند . این آزمون شامل ۴ مهارت میباشد که همه به صورت کامپیوتری برگزار شده و هر یک از مهارت ها دارای زمان خاصی میباشد که میباست در آن زمان مشخص شده به تمام سوالات پاسخ داده شود.

آزمون سلپیپ چه برتری نسبت به تافل و آیلتس دارد؟

اولین ویژگی متمایز این آزمون کامپیوتری بودن این آزمون میباشد و از ویژگی های دیگر میتوان به نوع برگزاری اشاره کرد . در مهارت نوشتاری این آزمون شمارش لغات توسط دستگاه انجام میشود و قابل مشاهده است برای داوطلب حتی دارای Spell-check میباشد و دواطلبانی که مشکل نوشتن دارند میتوانند از این ویژگی استفاده کنند.

آیا در Speaking آزمون سلپیپ، لهجه مهم است؟

یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده این آزمون نسبت به بقیه آزمون ها مثل آیلتس و تافل آسان بودن این آزمون میباشد . در مهارت گفتاری این آزمون تمرکز بر استفاده از تنوعی از لغات میباشد همراه یک لهجه ساده آمریکایی که در زندگی روزمره بسیار کاربردی میباشد . در حقیقت نوع صحبت مانند مکالمه های معمولی و رایج و ساده میباشد که در جامعه بین مردم رایج میباشد و تخصصی نمیباشد.

آیا در ایران آزمون اصلی سلپیپ برگزار میشود ؟

مرکز اصلی آزمون سلپیپ کانادا در ایران به هیچ وجه نمایندگی و یا مرکزی برای برگزاری آزمون را دارا نمیباشد و در ایران هیچ موسسه ای اجازه برگزاری این ازمون را به صورت رسمی ندارد و داوطلبان میباست به نزدیکترین مراکز به ایران که میتوان به کشور امارات و هند اشاره کرد مراجعه کنند . هزینه این آزمون ۳۴۰ دلار کانادا میباشد.

آیا در ایران آزمون آزمایشی این آزمون برگزار میشود ؟

با توجه به نیاز زبان آموزان مرکز تخصصی برگزاری دوره های آمادگی ازمون های بین المللی Sir ielts امکان برگزاری آزمون های ماک و یا همان آزمایشی دوره های سلپیپ را کاملا به صورت کامپیوتری و استاندارد با تنوع بالایی سوالی را دارا میباشد و زبان آموزان بعد از هر آزمون میتوانند پاسخنامه و نتیجه آزمون را دقیقا بعد از آزمون دریافت نمایند.

بارم بندی آزمون سلپیپ CELPIP کانادا :

به جدول زیر توجه کنید:

CELPIP

LEVEL

توصیفگر CELPIP توصیفگر CLB CLB

LEVEL

۱۲ توانایی برقراری ارتباط عالی در محیط کاری و جامعه مهارت عالی انگلیسی ۱۲
۱۱ توانایی برقراری ارتباط عالی در محیط کاری و جامعه مهارت بالا در زبان انگلیسی ۱۱
۱۰ توانایی ارتباط موثر در محیط کاری و جامعه مهارت خوب و مناسب در زبان انگلیسی ۱۰
۹ توانایی برقراری ارتباط موثر در محیط کاری و جامعه مهارت نسبتا خوب در زبان انگلیسی ۹
۸ توانایی برقراری ارتباط خوب در محیط کاری و جامعه مهارت متوسط و مناسب در زبان انگلیسی ۸
۷ توانایی برقراری ارتباط مناسب در محیط کاری و جامعه مهارت متوسط در زبان انگلیسی ۷
۶ توانایی رو به رشد در برقراری ارتباط مهارت های متوسط رو به رشد در زبان انگلیسی ۶
۵ توانایی برقراری ارتباط محدود در محیط کاری و جامعه مهارت های متوسط محدود در زبان انگلیسی ۵
۴ توانایی برقراری ارتباط محدود در روزمره و محیط زندگی دارای مهارت های پایه در زبان انگلیسی ۴
۳ توانایی برقراری ارتباط تنها در بعضی زمینه ها دارای مهارت های پایه ای محدود در زبان انگلیسی ۳
۲ توانایی برقراری ارتباط به صورت حداقل و ناکارامد بدون مهارت ۲

 

نمره دهی به بخش های reading و listening به صورت اتوماتیک و توسط کامپیوتر انجام میشود. هر یک از این دو بخش شامل سوالات چند گزینه ای متنوعی هستند که از متن و یا فایل صوتی طرح شده اند.محل پاسخگویی به سوالات به صورت جدولی تعبیه شده و داوطلبین باید پس از انتخاب گزینه ی صحیح،ان را در جدول قرار دهند.

مصححین،تصحیح و امتیاز دهی در دو بخش writing و speaking را بر عهده دارند.پاسخگویی در بخش نوشتاری،به وسیله ی کامپیوتر انجام میشود و در بخش گفتاری،پس از اعلام پاسخ از طریق هدست،توسط کامپیوتر ثبت و ضبط میشوند.پاسخ های شما به دفتر پاراگون ارسال میشوند و در انجا توسط متخصصین ماهر مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرند.حتما به توضیح معیارهای ارزیابی ازمون  در بخش های بعدی خواهیم پرداخت.

۴.۸/۵ - (۲۶۵ امتیاز)