کلاس آیلتس
آموزشگاه آیلتس
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
خانه آیلتس
_

دوره آموزش و آزمون  EPT 

جزئیات دوره و آزمون

آزمون EPT در یک نگاه ؟

آزمون EPT یا English Proficiency Test  آزمونی برای دانشجویان و متقاضیان دکتری دانشگاه  آزاد میباشد که از سال ۱۳۸۶ برگزار می‌گردد.

نمره‌دهی در آزمون EPT

آزمون EPT مانند تمامی آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای حداکثر صد نمره در سه مهارت: واژگان (Vocabulary) ، گرامر و درک مطلب میباشد.

سوالات این آزمون به بخش های زیر تقسیم میشوند:

Vocabulary (واژگان) ۲۵ تست : این بخش شامل ۲۵ سوال است که به‌صورت چهارگزینه‌ای، شرکت کننده را مورد سنجش قرار می‌دهد به نحوی که فرد می‌بایست از بین گزینه‌ها گزینه‌ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

Grammar (گرامر) ۴۰ تست : در این قسمت مهارت گرامری  در آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سوالات در این بخش هر سوال زیر چهارقسمت  از کلمات خط کشیده شده  که شما می‌بایست Phrase و مجموعه کلماتی  نادرست را  در این جملات انتخاب کنید.

درک مطلب ۲۰ تست: در بخش سوم   Reading Comprehension چهار متن در نظر گرفته شده است که موضوع متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی میباشد .

 این بخش از  آزمون از  سوالات ۶۶ تا ۸۸ را در بر می‌گیرد. هر متن شامل   پنج سوال  است  که شرکت‌کنندگان می‌بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و استفاده از تکنیک‌های Reading به این سوالات جواب درست بدهند.

سوالات جای خالی : این سوالات به نحوه‌ای طراحی  شده‌اند که شما با متنی روبروخواهید شد  که در آن برخی ازقسمت ها  به‌صورت جای خالی برای شما نشان داده شده است که شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید. این سوال‌ها در ازمون EPT شامل سوالات ۸۶ تا ۱۰۰ هستند.

تفاوت آزمون EPT و MSRT

یکی از سوالاتی که برای عده کثیری از شرکت‌کنندگان در آزمون‌های دکتری مطرح می‌شود تفاوت میان دو آزمون «ام اس آر تی» و «ای پی تی» است.

می‌توان گفت از نظر سطح و کیفیت سوالات این دو آزمون تقریبا مشابه همدیگر هستند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در بخش Listening یا همان بخش شنیداری است که این بخش در آزمون MSRT برگزار می‌شود ولی در آزمون زبان EPT خیر.

یکی دیگر از تفاوت آزمون EPT با MSRT در زمان برگزاری است آزمون ای پی تی به‌صورت ماهانه بوده و در کلیه دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت درباره آزمون EPT عدم وجود نمره منفی در این امتحان است.

طریق ثبت نام EPT و پرداخت هزینه امتحان

ثبت نام آزمون EPT برای کاربران پیچیدگی به‌خصوصی نخواهد داشت / از طریق سامانه دانشگاه آزاد صورت می‌پذیرد و شما می‌توانید با ساختن یک حساب کاربری برای خود نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایید.

شما پس از ساخت اکانت کاربری به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت مبلغ مربوطه شناسه پرداخت دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است هزینه‌ی آزمون EPT در زمان نگارش این مطلب معادل هشتاد هزار تومان است

روش گرفتن کارت ورود به جلسه آزمون ای پی تی

شرکت کنندگان در آزمون EPT می‌توانند کارت ورود به جلسه‌ی خود را چهل و هشت ساعت (دو روز) پیش از موعد آزمون از سامانه ثبت نام EPT خود که پیشتر معرفی گردید دریافت نمایند.

نحوه دریافت کارنامه آزمون EPT

شرکت‌کنندگان در این آزمون می‌توانند کارنامه آزمون زبان EPT خود را از طریق سامانه دانشگاه آزاد که برای این منظور درست شده است دریافت نمایند.

منابع آزمون EPT چیست؟

در ادامه با هر یک از کتاب‌هایی که به طور معمول به عنوان منابع آزمون EPT شناخته می‌شوند آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که تمامی این منابع برای شرکت در سایر آزمون‌های معتبر و بین‌المللی ارزیابی زبان انگلیسی نیز مورد تایید هستند.

کتاب لانگمن قرمز

این کتاب یکی از جامع‌ترین منابعی است که شرکت‌کنندگان آزمون EPT باید مطالعه کنند. لانگمن قرمز از درسنامه‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک به بخشی از مهارت‌های زبان اختصاص دارد. درسنامه‌های بخش شنیداری، بخش گرامر، درسنامه‌های بخش درک مطلب و همچنین بخش نگارش در این کتاب به نحوی تنظیم شده‌اند که علاوه بر تقویت مهارت تست‌زنی، به صورت تشریحی نیز با هر یک از مباحث آشنا شوید. این کتاب نه تنها برای متقاضیان شرکت در آزمون EPT بلکه برای شرکت‌کنندگان آزمون تافل (TOEFL) و سایر آزمون‌های ارزیابی مهارت زبان انگلیسی نیز منبعی بسیار مفید است.

کتاب واژگان ضروری تافل

این کتاب حاوی کاربردی‌ترین واژه‌هایی است که در آزمون‌های بین‌المللی سنجش زبان انگلیسی استفاده می‌شوند.  کتاب کتاب واژگان ضروری تافل دارای ۳۰ درس است که در هر درس آن، حدود ۱۶ تا ۱۷ واژه جدید به شما آموزش داده می‌شود. در انتهای هر درس نیز متونی ارائه شده است که شما را با تعداد زیادی واژه در حوزه‌های مختلف (مثل زمین‌شناسی، روانشناسی، حقوق، جغرافیا و…) آشنا می‌کنند. همچنین توجه داشته باشید که کتاب واژگان ضروری تافل در نسخه‌های متفاوتی به بازار عرضه شده است و توصیه می‌شود حتماً آخرین ویرایش آن را تهیه کنید تا به روز‌ترین نسخه آن را در دسترس داشته باشید.

کتاب ۱۱۰۰ واژه بارونز

سطح این کتاب از کتاب واژگان ضروری تافل بالاتر است به همین خاطر بهتر است پس از اتمام کتاب واژگان ضروری تافل آن را شروع کنید. کتاب ۱۱۰۰ واژه بارونز نه تنها برای آزمون EPT ،بلکه برای شرکت در آزمون‌های آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL)، GRE و سایر امتحانات ارزیابی مهارت زبان انگلیسی نیز بسیار پرکاربرد است. این کتاب برنامه‌ای ۴۶ هفته‌ای به شما ارائه می‌دهد که اگر بر اساس آن پیش بروید، پس از ۴۶ هفته دایره لغات خود را به میزان چشمگیری افزایش داده‌اید.

کتاب ۵۰۴ واژه

این کتاب نه تنها در ایران، که در سایر کشورها نیز به عنوان یکی از مشهورترین منابع برای افزایش دایره واژگان زبان‌آموزان، طرفداران زیادی دارد. در کتاب ۵۰۴ واژه، تعداد ۵۰۴ کلمه انگلیسی کاربردی که از کتاب‌ها، مطبوعات و فیلم‌ها گردآوری شده‌اند و حتی در گفتگوی روزمره انگلیسی‌زبانان بیشترین استفاده را دارند به شما ارائه شده‌اند. این ۵۰۴ واژه از پرتکرارترین واژه‌های زبان انگلیسی هستند که تسلط بر آنها می‌تواند مهارت مکالمه شما به این زبان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این کتاب نیز علاوه بر اهمیتی که جهت آمادگی برای شرکت در آزمون EPT دارد، یکی از منابع اصلی شرکت در آزمون‌های تافل (TOEFL)، آیلتس (IELTS)، تولیمو (TOLIMO) و GRE به شمار می‌رود.

چگونه نمره‌ای بالاتر در امتحان دکتری کسب کنم ؟

به عنوان کلام آخر لازم می‌دانیم که به چند نکته‌ی بسیار مهم درباره‌ی آزمون دکتری زبان EPT و مواردی که شما باید به عنوان پیش نیاز موفقیت در این آزمون لحاظ کنید اشاره کنیم.

در نظر داشته باشید این آزمون در مقایسه با آزمون تافل و آزمون آیلتس بسیار راحت‌تر بوده و نیاز به پیش نیاز در سطح پیشرفته نیست اما داشتن دانش زبان عمومی به شدت در این آزمون و برای موفقیت در این آزمون ضروری است.

۴.۵/۵ - (۷۲ امتیاز)