خانه آیلتس
_

کلاس آیلتس | دوره آموزش آیلتس تضمینی | آیلتس آنلاین

جزئیات دوره و آزمون 

دوره آیلتس | به صورت حضوری و آنلاین

 کلاس آیلتس چیست؟ دوره های آیلتس چه مدت است؟ دوره pre ielts چیست؟ دوره آیلتس چیست؟ هزینه دوره آیلتس چقدر است؟ ممکن است این قبیل سوالات برای شما عزیزان ایجاد شده باشد. در پاسخ به این سوالات باید اشاره کنیم که یکی از نکات قابل توجه دوره فشرده آیلتس در خانه آیلتس تهران، برگزاری کلاس ها به صورت حضوری و آنلاین می باشد. خانه آیلتس تهران با برگزاری بهترین کلاس آیلتس در تهران بین ۴ تا ۶ ماه ، آیلتس تضمینی ۷ بدون آزمون را به زبان آموزان آموزش می دهد. با ثبت نام در خانه آیلتس تهران می توانید تجربه حضور در بهترین کلاس آنلاین آیلتس را داشته باشید. همچنین دوره فشرده آیلتس آنلاین بسته به سطح و زمان زبان آموز صورت می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه دوره فشرده آیلتس، هزینه دوره آیلتس و شرکت در آیلتس فشرده تهران می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.طول دوره برای زبان آموزانی که سطح intermediate و بالاتر می‌باشند بین ۲۰ تا ۳۰ جلسه ۷۵ دقیقه ای می‌باشد که شامل ۴ مهارت آزمون خواهد شد. زبان آموزانی که مبتدی هستند با گذراندن ۳۵ تا ۴۵ جلسه به راحتی میتوانند به حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس در این مرکز دست یابند.

بارم بندی ایلتس با توجه به فاکتورهای مهمی تعیین و تنظیم می گردد. البته شما با حضور در کالج زبان علیپور که یکی از بهترین مرکز آموزش آیلتس در تهران می باشد، می توانید کلیه اطلاعات مربوطه درمورد آزمون آیلتس در دوره فوق فشرده آیلتس کسب نمایید. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که خانه آیلتس با برگزاری چنین دوره هایی به شما زبان آموزان کمک می کند تا بالاترین نمره آیلتس را کسب نمایید. بسیاری از افراد به دنبال چگونگی کسب نمره خوب آیلتس تضمینی بدون ازمون هستند اما همانطور که می دانید شما با شرکت در چنین کلاس هایی بعد از گذشت ۶ الی ۸ ماه به راحتی قادر هستید که در این آزمون موفق شوید.

نوع دوره مهارت ها خصوصی گروهی آنلاین حضوری مدت زمان
Pre-IELTS افزایش سطح و ساختار ها دارد دارد دارد دارد ۷۵ دقیقه
IELTS افزایش مهارت های رایتینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و ریئینگ دارد دارد دارد دارد ۷۵ دقیقه
نوع کلاس هزینه به ازای هر نفر
خصوصی ۲۵۰.۰۰۰ تومان
۲ نفر ۱۷۵.۰۰۰ تومان
۳ نفر ۱۵۰.۰۰۰ تومان
بیش از ۳ نفر به ازای هر نفر ۴۰%به مبلغ اضافه شده و بر تعداد تقسیم می شود

تمام کتب تست آیلتس کمبریج از ۱ تا ۱۶ در کلاس ها آموزش داده شده و بقیه جزوات اختصاصی خود موسسه هستند که به صورت رایگان در اختیار زبان آموز قرار می گیرد.

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های  زبان انگلیسی در سراسر دنیا می‌باشد که برای سنجش دانش زبانی مهاجران و داوطلبان ادامه تحصیل در کل دنیا، مورد استفاده قرار می گیرد . این آزمون با داشتن مراکز متعدد در سراسر دنیا در قاره های مختلف و کشورهای آسیایی و اروپایی و آفریقایی این امکان را برای زبان آموزان فراهم کرده است تا در زمان های مختلف در طول سال، توانایی شرکت در این آزمون را داشته باشند و بتوانند با ارائه مدرک این آزمون برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان و ادامه تحصیل در رشته های مختلف شرایط را برای خود فراهم کنند . این آزمون با توجه به مدل های مختلفی که دارد در کشورهای مختلف هزینه های متفاوتی را دارا می‌باشد .  در سال های اخیر قیمت آزمون آیلتس در سال ۱۴۰۰ و حتی قبل از آن افزایش داشته و به حدود شش میلیون و صد و پنجاه هزار تومان رسیده است. همچنین این آزمون در شهرهای مختلف ایران و مراکز مختلف در طول ماه چندین بار برگزار میشود . بعضی از داوطلبان برای شرکت در این آزمون به کشورهای همسایه مثل ترکیه  سفر کرده و می توان اشاره کرد که قیمت آزمون آیلتس در ترکیه معادل مبلغ دو هزار و چهارصد لیر ترکیه می باشد و شما به راحتی می توانید در این آزمون شرکت کنید . قیمت آزمون آیلتس ،  با توجه به مدل های مختلف آن در ترکیه تا مبلغ دوهزار و هشت صد و پانزده لیر ترکیه هم هزینه خواهد داشت .هزینه آزمون آیلتس ۲۰۲۲  بین صد و چهل دلار آمریکا تا سیصد و ده دلار آمریکا نوسان دارد  و هزینه آزمون آیلتس تهران هم تقریبا با معادل سازی نرخ ارز که باتوجه به تحریم ها و نوسانات نرخ ارز تغییر میکند، فعلا ثابت مانده و میبایست برای شرکت در این آزمون مبلغی  معادل ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان واریزی داشته باشند . قیمت آزمون آیلتس به دلار نیز  با توجه به مطالبی که بالا به آن پرداخته شد،  بین ۱۴۰ دلار آمریکا تا ۳۴۰ دلار آمریکا با توجه به نوع آزمون که شامل آزمون های کامپیوتری  و یو کی وی آی UKVI،لایف اسکیل life Skill می‌باشد متغیر است ، تاریخ  آزمون آیلتس ۲۰۲۲ هم برای زبان آموزان با توجه به مراکز برگزاری تنوع بالایی را دارد و زبان آموزان با توجه به مراکز رسمی که جواز برگزاری این آزمون را در ایران دارا می‌باشند مختلف بوده و هریک از داوطلبان در طول ماه چندین بار امکان شرکت کردن در انواع این آزمون را خواهند داشت . یکی از این مراکز موسسه عصر و دین دانش می‌باشد و دیگری آیلتس تهران و همچنین موسساتی مانند ایرسافام هم در تهران امکان برگزاری این آزمون را دارند.

امروزه با توجه به نرخ رو به افزایش تعداد مهاجران و دانشجویان در سراسر دنیا آزمون های بین الملی همچون آیلتس و تافل و سلپیپ کانادا که از مهمترین آزمون های سنجش دانش زبانی داوطلبان می‌باشد، برگزار می شود. برای شرکت در این آزمون ها و گرفتن نمره مد نظر که باتوجه به نوع درخواست شما که از قبیل مهاجرت تحصیلی و یا کاری می‌باشد متفاوت بوده و  داوطلبان با توجه به اهداف مد نظرشان می توانند با به دست آوردن این مدارک آینده خود را تضمین کنند . از این رو آموزشگاه تخصصی آقای آیلتس  با برگزاری دوره‌های  آمادگی این آزمون داوطلبان را برای رسیدن به اهداف خود همراهی می‌کند.  با توجه به درخواست زبان آموزان و داوطلبان هریک از این عزیزان میبایست با تعیین سطحی که توسط اساتید برگزیده این مرکز گرفته می شود در دورهای آمادگی شرکت کنند .  از این رو خیلی از داوطلبان کنجکاو هستند که بدانند سطح آیلتس چیست ؟ کتاب آیلتس چیست؟ آیا میتوان دانلود کتاب ضروری آیلتس با ترجمه فارسی pdf رو توصیه کرد ؟ مدرک زبان آیلتس چیست ؟ هزینه آزمون آیلتس چقدر می‌باشد ؟ این سوالات جزو سوالات رایجی هستند که توسط داوطلبان پرسیده می شوند. سطح آیلتس با توجه به نمره ای که از صفر تا ۹ داده می شود سنجیده شده و با توجه به نمره ی گرفته شده سطح هریک از داوطلبان مشخص می شود ، کتاب آیلتس مناسب هم راه را برای کسب یک نمره فوق العاده هموار می‌کند. آموزشگاه تخصصی زبان آقای آیلتس با ارائه کتب تخصصی و جزوات انحصاری توانسته زبان آموزان را برای کسب نمره مد نظر به خوبی همراهی کرده و رضایت این عزیزان را به ارمغان بیاورد. همچنین بخشی تحت عنوان دانلود کتاب لغات ضروری آیلتس با ترجمه فارسی pdf را هم برای این عزیزان در سایت مشخص نموده تا با دانلود این فایل و مطالعه آن سطح لغتی زبان آموزان رو ارتقاء دهد . باید به این نکته اشاره کنیم که با راهنمایی و تدریس اساتید برجسته به زبان آموزان این امکان را می دهیم تا با ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون آیلتس و  گرفتن مدرک زبان آیلتس شرایط را برای مهاجرت تحصیلی و یا کاری و اقامتی فراهم آورد.

دقت داشته باشید که مدت زمان لازم که یک نفر با تعیین سطح ۵.۵ به ۷.۵ برسد، بین ۱۰ تا ۱۵ جلسه است.

کلاس آیلتس
آموزشگاه آیلتس
بهترین آموزشگاه زبان در تهران

مراحل آزمون آیلتس

در طول این دوره تمام نکات کلیدی ۴ مهارت با تست زنی آزمون همراه با زبان آموز انجام خواهد شد و بعد از اتمام دوره زبان آموزان با شرکت در آزمون های آزمایشی موسسه و همچنین محل برگزاری آزمون اصلی و مقایسه نمره کسب شده، خود را برای شرکت در آزمون اصلی به خوبی سنجیده و در صورت وجود هرگونه ضعف در هر یک از مهارت ها با شرکت در کلاس های رفع اشکال قبل از آزمون اصلی، موفقیت خود را تضمین خواهند نمود.

استعلام نمره آیلتس

همچنین دوستانی که تمایل دارند قبل از ثبت نام در این مرکز، نمرات و نتایج بعضی از زبان آموزان خانه آیلتس رو مشاهده کنند می‌توانند به صفحه اینستاگرام @sirielts مراجعه کرده و در بخش هایلایت ها نتایج رو نظاره گر باشند و همچنین با خدمات دیگر این مرکز آشنا شوند.

تمام کتب و جزوات این مرکز، تألیفی اساتید برتر آیلتس تهران و ایران هستند.

نگاهی به دوره های آموزشی آمادگی آزمون آیلتس

۲ تا ۵ جلسه ابتدایی، آموزش ساختارهای گرامری کاربردی در آزمون آیلتس و جمله سازی تخصصی

جلسات ۵ تا ۱۵ مهارت Speaking

آموزش حداقل ۱۰۰ موضوع اصلی آزمون اصلی به همراه عبارات و اصطلاحات کاربردی و موثر در کسب نمرات بالا در آزمون

جلسات ۱۶ تا ۲۰ مهارت listening

آموزش نکات مهم آزمونی و تست زنی همراه با زبان آموز و آموزش طریقه پاسخ دهی هر مدل از این مهارت

جلسات ۲۱ تا ۲۵ مهارت Reading

آموزش نکات کلیدی و مهم برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس

آموزش باید و نباید های آزمون Reading

آموزش تست زنی و پاسخدهی به ۱۵ مدل سوالات مطرح شده در آزمون های اصلی و طریقه پاسخدهی سوالات بدون داشتن دایره لغت بالا برای مبتدیان و افرادی که حداکثر نمره ۶.۵ رو مد نظر دارند.

جلسات ۲۶ تا ۳۰ مهارت Writing

آموزش هر دو بخش آزمون نوشتاری آیلتس هم در بخش Academic و هم General

آموزش جمله سازی حرفه ای

آموزش هر یک از ۵ مدل تسک دو در آزمون آیلتس همراه با نمونه سوالات و نمونه پاسخ های تشریحی نمره بالا

آموزش تسک یک آزمون ( Academic و General)

آموزش تحلیل انواع نمودار ها و جداول مطرح شده در آزمون همراه با پاسخ تشریحی در بخش آکادمیک و آموزش انواع نامه ها در بخش جنرال

مدرک آیلتس

گرفتن مدرک آیلتس به معنی یادگیری زبان در حد خوب و عالی است. کاربرد مدرک آیتلس در ایران برای مهاجرت و استخدام در برخی از سمت ها ضروری است. اخذ حداقل نمره برای هر کاربرد نیاز به کسب مهارت های آیلتس دارد. برای همین اخذ مدرک آیلتس فوری مستلزم شرکت در دوره های فشرده آیلتس بوده و نیاز است که به صورت موازی ترفند ها و نکات لازم برای هر course آزمون آیلتس فراگرفته شود. مدت اعتبار مدرک آیلتس متغیر است اما به طور معمول مدت زمان اعتبار، ۲ سال پس از اخذ مدرک خواهد بود و البته بعد از آزمون نهایتا دو روز بعد نتایج اعلام می شود.
( INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM ) که به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است و یکی از ارزشمندترین آزمون های زبان انگلیسی در سراسر جهان به شمار می آید. این آزمون یک آزمون بریتانیایی بوده و توسط دانشگاه کمبریج انگلستان وشورای فرهنگی بریتانیا و هم چنین مرکز آیلتس استرلیا برگزار میشود. این سوال همیشه برای زبان آموزان مطرح بوده که “برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟” نمره بندی این آزمون از ۰ -۹ بوده و به طور معمول سطح ۵ نمره متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی میشود. البته دانشگاه های مختلف نمره های قبولی متفاوتی را دارا هستند به عنوان مثال دانشگاهای کمریج .برای اخذ اقامت هم حد نصاب امتیاز آیلتس متفاوت است. اینکه دقیقا از کجا شروع کنید به ۳ نکته بستگی دارد :

۱- حد زبان فعلی زبان آموز
۲- سرعت یادگیری و پیشرفت زبان آموز
۳- حد نصاب مورد نیاز زبان آموز

آکسفورد و هاروارد با حداقل سطح ۷ دانشجو میپذیرند. آزمون آیلتس از ۴ مهارت تشکیل شده است که به دو صورت عمومی و آکادمیک برگزارمیشود و معمولا از آن به عنوان معیار سنجش دانش برای ورود به دانشگاه و یا مهاحرت استفاده میگردد. این آزمون با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج و کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرلیا برگزار شده و چهار مهارت READING – SPEAKING – LISTENING – WRITING رو با بالاترین استاندارد های بین المللی برگزار میکند که توسط کشور های همچون کانادا و انگلستان و استرلیا و نیوزلند و آمریکا مورد قبول میباشد. این آزمون در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی در ۱۱۰ کشور مختلف در دنیا برگزار شده و به طیف گشترده ای از سوالات پاسخ داده میشود. نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا نه است که با معدل گیری از چهار مهارت نمره کلی در کارنامه آیلتس ارائه خواهد شد.

کلاس آیلتس آنلاین

کلاس آیلتس آنلاین در آموزشگاه خانه آیلتس به صورت دوره ای در مقاطع مختلف تشکیل می شود. تبادل فایل و در اختیار قرار دادن منابع آزمون آیلتس یکی از ویژگی های اصلی در این مجموعه است. کلاس آیلتس آنلاین تضمینی با هدف کاهش هدررفت های وقت و انرژی از یک سو و در نظر گرفتن شرایط بحرانی جوامع از سوی دیگر باعث شده تا نه تنها سرعت رشد فضای آموزشی کاهش نداشته باشد، بلکه با خط زدن عوامل بازدارنده، راندمان آموزش آنلاین آیلتس بالاتر نیز برود.

آیلتس کلاس آیلتس آموزش آیلتس

در بسیاری از مواقع به دلیل زمان تشکیل کلاس های حضوری، امکان شرکت در کلاس های آیلتس، سلپیپ و … برای زبان آموزان وجود نداشت و یا بسیار سخت بود. اما با در نظر گرفتن شرایط آموزش آنلاین و کلاس های مجازی، مستقل از زمان و مکان می توانید در دوره های مختلف زبان ثبت نام نموده و به هدف خود برای رسیدن به نمره بالای ۷ آیلتس با رویکردی دیگر نگاه کنید.

 • هزینه کلاس های موسسه با توجه به سطح آیلتس و نوع کلاس (خصوصی / گروهی) متغیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

با توجه به افزایش تعداد متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس در سراسر ایران برای امور مهاجرتی از جمله تحصیلی و کاری و باتوجه به پیش  نیاز  بودن  مدرک این آزمون برای این امر ، انستیتو تخصصی آیلتس ،آقای آیلتس  اقدام به پاسخدهی به تعدادی از سوالات متداول زبان آموزان کرده است که یکی از این  سوال ها در مورد هزینه دوره فشرده آیلتس  می‌باشد. انستیتو تخصصی آقای آیلتس با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی موجود در جامعه و هزینه های سنگین این دوره ها شرایط مناسب پرداختی برای زبان آموزان فراهم کرده و متقاضیان می‌توانند هر ۵ جلسه ثبت نام خود را تمدید کنند . سوال دیگری که مورد توجه همگان قرار گرفته است این است که کلاس آیلتس چیست ؟ کلاس آیلتس دوره ای برای ارتقاء ۴  مهارت  اصلی زبان از جمله Listening, Reading, Writing, Speaking  می‌باشد که در طول دوره این ۴ مهارت با توجه به نمره مد نظر متقاضی و همچنین هدف مورد نظر آموزش داده خواهد شد . خیلی از زبان آموزان با شرکت در دوره های موسسات بزرگ در ایران مانند دوره فشرده آیلتس سفیر تمایل به بهبود مهارت های زبانی خود را دارند. این دوره ها به صورت کلاس آنلاین آیلتس سفیر هم برگزار می شوند که هزینه دوره آیلتس سفیر با توجه به سطح زبان آموزان و تعداد جلسات مورد نظر برای فراهم کردن شرایط مساعد برای شرکت در آزمون کاملا متفاوت می‌باشد . آموزشگاه تخصصی آیلتس ،آقای آیلتس دوره های آیلتس فشرده تضمینی خود را با برگزاری حدودی ۳۰ تا ۵۰ جلسه به صورت تضمینی داوطلبان را آماده این آزمون می‌کنند. بعضی از دوستان ممکن است این سوال برایشان پیش آید که دوره های آیلتس چه مدت است ، قابل ذکر است این دوره با توجه به شرایط زبان آموزان و دوره های برنامه ریزی شده موسسه بین ۳ تا نهایتا ۶ ماه به طول خواهد انجامید که دوره فشرده آیلتس، آقای آیلتس ( آیلتس تهران ) در مدت زمانی ۳ تا ۶ ماه داوطلبان را برای شرکت در آزمون کاملا آماده خواهد کرد. برای دوستان شاغل و همچنین افرادی که شرکت  در کلاس حضوری هم برایشان  مقدور نیست کلاس آنلاین آیلتس در نظر گرفته شده که دوستان می‌توانند از این مزیت هم برای شرکت در این آزمون استفاده کنند.

آیلتس آکادمیک

شاید یکی از متداول ترین سوال هایی که ممکن است برای هر فردی پیش آید این است که آیلتس آکادمیک چیست؟ در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که به طور کلی دو نوع آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال برای یادگیری هنرجویان وجود دارد. مهم ترین تفاوت آنها این است که در دنیای حرفه، کسب و کار و ورود به دانشگاه نیاز به نمره آیلتس آکادمیک دارید. هم چنین اگر قصد مهاجرت تحصیلی و کاری را دارید، بهتر است در گام نخست پس از یادگیری، آزمون آزمایشی آیلتس آکادمیک را بدهید و منابع آیلتس آکادمیک را به طور کامل مطالعه نمایید. مجموعه خانه آیلتس یکی از بهترین آموزشگاه هایی می باشد که می تواند به شما زبان آموزان کمک کند تا بتوانید به راحتی حداقل نمره ۶.۵ آیلتس آکادمیک را کسب نمایید. همچنین برای اطلاع از نحوه شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک با ما در ادامه همراه باشید.

نمونه آزمون آیلتس

مسلما یکی از مهم ترین بخش های آمادگی برای آزمون آیلتس شرکت در آزمون های شبیه سازی شده یا تمرین جدیدترین نمونه سوالات آیلتس است. شما در مجموعه خانه آیلتس می توانید نمونه آزمون آیلتس آنلاین را تجربه کنید. همچنین می توانید به راحتی نمونه سوالات آیلتس با جواب pdf  را دانلود کنید. دقت داشته باشید که سوالات آزمون آیتلس جنرال و آکادمیک متفاوت است و برای هر گروه از مخاطبین منابع و آموزش های مختص به ایشان ارائه می شود . نمونه لیسنینگ آیلتس ، نمونه سوالات ریدینگ آیلتس با جواب ، نمونه سوالات اسپیکینگ آیلتس با جواب pdf و … را می توانید به رایگان در مجموعه خانه آیلتس دریافت کنید.

در ادامه می توانید نمونه سوالات آزمون آیلتس را دانلود کنید. همچنین در بخش کتابخانه زبان خانه آیلتس فایل های تکمیلی آموزش آیلتس برای زبان آموزان آماده دانلود است.

منابع آزمون آیلتس

برای موفقیت در آزمون آیلتس علاوه بر شرکت در دوره آیلتس، بهره گیری از تجارت بهترین مدرس آیلتس و ترفند ها و نکته ها ، می بایست به منابع معتبر و به روز آیلتس نیز توجه فراوان داشت. در بهترین کلاس آیلتس در تهران شما به تمامی منابع آمادگی آزمون کمبریج و همچنین آزمون های تمرینی و ماک ها در سایت رسمی آزمون ایلتس دسترسی آنلاین خواهید داشت.

آیلتس مدرک آیلتس دوره آیلتس
 • Barron’s IELTS Supperpack
 • Official Cambridge Guide to IELTS
 • Cambridge IELTS 14 Academic Students Book with Answers
 • Official IELTS Practice Materials
 • Road to IELTS

بهترین کلاس آیلتس

هنگام آزمون آیلتس شما مجبور به خواندن حدود ۹۰۰ کلمه هستید! پاسخ دادن به ۴۰ سوال به زبان خارجی در مدت ۶۰ دقیقه امری غیر ممکن به نظر میرسد اما راه کار ها و تکنیک هایی برای بالا بردن سرعت خواندن در بهترین کلاس آیلتس در تهران وجود دارند که به شما کمک می کنند تا زمان آزمون آیلتس را مدیریت کنید و بتوانید به همه ی بخش های آزمون پاسخ دهید.

گاهی به دلیل پایین بودن سرعت خواندن در آزمون ریدینگ آیلتس داوطلبان زمان کم می آورند؛ یکی از مهم ترین آموزه ها در بهترین کلاس آنلاین آیلتس فراگیری تکنیک های خواندن در آزمون ریدینگ و مدیریت استرس در هنگام خواندن است. همین تکنیک ها و نکات طلایی آیلتس در اموزشگاه زبان خانه آیلتس در خصوص رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ نیز ارائه می شود. ترفند هایی که به شما کمک میکند نه تنها مدیریت زمان داشته باشید بلکه بدون استرس و با زمان اضافی آزمون آیلتس را پشت سر بگذارید. مجموعه خانه آیلتس به عنوان بهترین موسسه آموزش آنلاین زبان انگلیسی، به شما کمک میکند تا با گذراندن دوره های کاملا کاربردی در کوتاه ترین زمان ممکن نمره ۷ آزمون آیلتس را کسب کنید. هزینه کلاس های موسسه زبان با توجه به نوع خصوصی یا گروهی کلاس و سطح زبان آموز به صورت کاملا اقتصادی در نظر گرفته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و پیش ثبت نام کلاس آیلتس با ما تماس بگیرید.

در دنیای امروز با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی موجود در کشور ایران و تمایل زیاد ایرانیان برای مهاجرت به کشورهای آمریکایی و اروپایی برای ادامه تحصیل و یا زندگی و کار، درخواست شرکت در کلاس آیلتس تضمینی رو به افزایش می‌باشد. با توجه به نمرات مد نظر اداره مهاجرت و همچنین دانشگاه های بین الملی و باتوجه به نوع در خواست داوطلبان این آزمون نمره های مد نظر زبان آموزان متفاوت می‌باشد . اگرچه گرفتن نمره آیلتس ۸ تضمینی ۱۰۰ درصد برای پذیرش شما نمی باشد ولی با کسب حداقل آیلتس ۷ تضمینی می توان به خیلی از دانشگاه های سراسر دنیا برای ادامه تحصیل اقدام نمود. به این منظور مرکز تخصصی آیلتس آقای آیلتس ، یکی از مراکز آیلتس تضمینی تهران با در نظر گرفتن شرایط زبان آموزان و برگزاری دوره های آموزشی آیلتس آنلاین تضمینی و آیلتس تضمینی حضوری در محدوده شریعتی ، سید خندان شما را برای کسب حداقل آیلتس ۷.۵ تضمینی راهنمایی و همراهی می نماید .
با توجه به تبلیغات فراوان کلاهبرداران برای آیلتس تضمینی ۷ بدون آزمون ، باید به اطلاع تمام زبان آموزان برسانیم که چنین ادعاهایی کاملا بی اساس بوده و هدف اصلی این افراد کلاهبرداری از متقاضیان این آزمون می‌باشد . زبان آموزان می بایست در نظر داشته باشند برای گرفتن نمره مد نظر، حتما مطالعه اصولی به همراه منابع درست در کنار اساتید متخصص در این حوزه را دارا باشند و به همین دلیل انستیتو تخصصی آیلتس آقای آیلتس با بهره گیری از متد آموزشی به روز دنیا و به کارگیری اساتید برجسته و متخصص تمام شرایط را برای به دست آوردن اهداف شما فراهم نموده است .

همانطور که می دانید آموزش آیلتس آنلاین از ان جهت از اهمیت بسیار  بالایی برخوردار می باشد که شما به واسطه یک دوره ایلتس آنلاین خوب و تکمیل می توانید امتحان آیلتس انلاین خود را به خوبی انجام دهید. البته باید به این نکته نیز اشاره کنم که دوره های آنلاین آیلتس به شما کمک می کند تا بتوانید زبان انگلیسی خود را به بهترین نحو ممکن تقویت کنید و حداکثر نمره آیلتس را کسب نمایید.  هزینه کلاس های آیلتس بسته به تعیین سطح هنرجو تعیین می شود و سپس شما به راحتی می توانید در این کلاس ها شرکت کنید. در مرحله اول یادگیری آیلتس شاید کمی دشوار به نظر برسد، اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که یادگیری به میزان تلاش و تمرین شما بستگی دارد.

هزینه کلاس آیلتس

به دلیل مهاجرت هموطنان عزیز ایرانی به کشور های مختلف دنیا و نیاز آنها به زبان انگلیسی و مدارکی همچون آیلتس انستیتو تخصصی زبان Sir IELTS  با برگزاری دوره های آمادگی آیلتس و همچنین MOCK EXAM  آزمون های آزمایشی مکرر به صورت آزاد و در طول دوره های آموزشی سی جلسه ای آیلتس داوطلبان عزیز را به منظور کسب نمره دلخواه با هزینه مناسب همراهی کرده و تضمین کیفیت خدمات آموزشی خود را با کسب نمره های دلخواه داوطلبان عزیز اثبات میکند. به این منظور برای گذراندن این دوره های خصوصی و نیمه خصوصی Sir IELTS با مناسبترین شهریه با شماره های ذیل تماس گرفته و با مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر تصمیم خود را نهایی فرمایید. هزینه کلاس خصوصی آیلتس بسته به حضوری یا آنلاین بودن کلاس و تعداد نفرات (تک نفره یا زیر ۳ نفر) تعیین می شود. در کلاس آنلاین آیلتس کلیه دسترسی های صحبت با زبان آموز، اشتراک منابع و اسکرین و صدا و … فراهم شده و با بالاترین راندمان و کمترین هدررفت دوره فشرده آیلتس آنلاین برگزار می شود.مدت زمان دوره آیلتس بستگی به میزان پیشرفت زبان آموز و نتیجه ارزیابی های دوره ای دارد.

با توجه به شرایط اقتصادی موجود در جامعه و هزینه های سنگین دوره های آموزشی مخصوصا آزمون های بین الملی همچون آیلتس و تافل و سلپیپ کانادا و طولانی بودن دوره های برگزاری توسط موسسات، زبان آموزان و داوطلبان این آزمون ها با چالش های مختلفی روبه رو می‌باشند. یکی از مهم ترین چالش های پیش رو این عزیزان شهریه و هزینه کلاس آیلتس می‌باشد که باتوجه به موسسات و دبیر و اساتید مسلما این شهریه ها متفاوت هستند. شهریه های آموزشگاه تخصصی آقای آیلتس (آیلتس تهران ) با در نظر گرفتن شرایط موجود در جامعه و مهم تر از همه نوع دوره برگزاری توسط این مرکز ، هر ۵ جلسه در ابتدا توسط زبان آموزان میبایست پرداخت گردد تا در صورت کنسلی و یا تاخیر در حضور در کلاس زبان آموزان متضرر شوند و در صورت عدم تمایل به ادامه کلاس و با اعلام قبلی می‌توانند ۶۰ درصد شهریه پرداختی را دریافت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه کلاس آیلتس زبان آموزان می توانند در ساعات اداری با شماره ذکر شده در این سایت با انستیتو تخصصی آیلتس آقای آیلتس تماس بگیرند .
با توجه به بالا رفتن نرخ دلار و وابسته بودن هزینه امتحان آیلتس و یا همان آزمون آیلتس در حال حاضر ۶۱۵۰۰۰۰ معادل شش میلیون و صد و پنجاه هزار تومان می‌باشد که در تمامی مراکز برگزاری ثابت است و کاملا با هزینه کلاس خصوصی آیلتس متفاوت می‌باشد. در مرکز آقای آیلتس ( آیلتس تهران ) کلاس های به صورت ۷۵ دقیقه ای هم به صورت کلاس آنلاین آیلتس و هم به صورت کلاس حضوری آیلتس در محدوده سید خندان برگزار می شود . همچنین برای آشنایی با نحوه تدریس مدرس و شیوه آموزشی این مرکز یک جلسه کلاس آنلاین آیلتس خصوصی برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است تا با مدل و شیوه و متد آموزشی آشنا شده و در صورت تمایل اقدام به ثبت نام کنند . یکی از سوال هایی که زبان آموزان معمولا دنبال پاسخ آن هستند این است که دوره های آیلتس چه مدت است ؟طول دوره های آیلتس با توجه به سطح زبان آموز و همچنین نمره مد نظر داوطلبان متفاوت می‌باشد ولی در صورت intermediate بودن سطح داوطلب و همچنین نیاز به نمره متوسط ۶ تا ۷ ، تعداد جلسات بین ۲۰ تا ۳۰ جلسه در این مرکز متغیر می‌باشد که این تعداد جلسات مسلما امکان بیشتر و کمتر شدن آن وجود دارد .

Pre-IELTS 1 Pre-IELTS 2 Pre-IELTS 3 Pre-IELTS 4 Pre-IELTS 5
Units 1-7 Units 8-14 Units 1-3 Units 4-6 Units 7-10
Headway Starter Headway Starter Mindset Fundation Mindset Fundation Mindset Fundation
Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores
۱-۳,۵ ۱-۳,۵ ۳,۵-۴,۵ ۳,۵-۴,۵ ۳,۵-۴,۵

Bridging

IELTS 1 IELTS 2 IELTS 3
Units 1-3 Units 4-6 Units 7-8
Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores
۴-۴,۵ ۴-۴,۵ ۴-۴,۵

Developing

IELTS 4 IELTS 5 IELTS 6
Units 1-3 Units 4-6 Units 7-8
Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores
۵,۵-۶,۵ ۵,۵-۶,۵ ۵,۵-۶,۵

Expanding

IELTS 7 IELTS 8 IELTS 9
Units 1-3 Units 4-6 Units 7-8
Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores Exepted Overall IELTS Baned Scores
۶,۵-۷,۵ ۶,۵-۷,۵ ۶,۵-۷,۵

بهترین دوره آیلتس

در نهایت می توان گفت از هر نظر که ببینیم دوره آنلاین آیلتس و کلاس های مجازی IELTS بهترین گزینه در هر شرایط برای آموزش زبان هستند. شما با دسترسی مستقیم به اساتید می توانید منابع آزمون آیلتس ، نمونه سوالات آزمون آیلتس، کتاب آمادگی آزمون آیلتس  و سایر فایل های آموزش کلاس آیلتس را به صورت مدون در اختیار داشته و با شرکت در کلاس های آنلاین از نکات امتحانی آیلتس نیز استفاده کنید. نکته مهم دیگر در کلاس های آنلاین آیلتس این است که به دلیل امکان ضبط کلاس ها توسط استاد، زبان آموزان می توانند به کررات از فایل جلسات آموزش آیلتس استفاده کرده و فایل های صوتی و تصویری کلاس ها نیز در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت. نکته جالب توجه دیگر اینکه بدون هیچ محدودیتی در حین کلاس هم زبان آموز، به استاد دسترسی داشته و با اشتراک صدا و تصویر و یا حتی گروهی و  خصوصی امکان تبادل نظر و اطلاعات فراهم شده است. در بسیاری از موارد استفاده از ترفند های آزمون آیلتس و روش های موفقیت در آزمون IELTS بیشتر از آموزه ها اثربخشی دارد. نکات آزمون آیلتس نیز در انتهای کلاس در اختیار زبان آموزان قرار میگیرد. هزینه دوره آیلتس ارتباط مستقیم با سطح زبان دانشجو و مدت زمان یادگیری دارد. در مواقعی که کلاس آیلتس فشرده تضمینی برای مهاجرت مد نظر زبان آموز باشد، بدیهی است که باید سرفصل های آموزش آیلتس خیلی دقیق و نزدیک به نتیجه در نظر گرفته شود. گاهی زبان آموزان با توجه به تاریخ آزمون آیلتس برنامه ریزی فشرده ای برای گذراندن دوره تصمینی آیلتس دارند. در این شرایط بسته به میزان آمادگی فرد، نمونه سوالات آزمون آیلتس، آمادگی بسیار خوبی در ذهن ایجاد می کند. در شرایطی که زبان آموز از آمادگی نسبتا خوبی برخوردار باشد دانلود رایگان خود آموز آیلتس کمک زیادی به جمع بندی مباحث رایتینگ، اسپیکینگ، لیسینگ و ریدینگ آیلتس میکند. در مجموعه خانه آیلتس دوره آنلاین اسپیکینگ آیلتس نیز تشکیل می شود که تجربه های بسیار جذابی برای زبان آموزان است. تبلیغات زیادی در مورد دانلود رایگان کاملترین دوره آموزشی ielts وجود دارد اما آنچه واقعی و نتیجه بخش است، در نظر گرفتن ضرورت فضای تعاملی، برای آموزش زبان است. با شرکت در دوره های آموزش آنلاین آیلتس به اطلاعات زیادی در خصوص شرایط امتحان آیلتس، تاریخ برگزاری آزمون ها، مراکز برگزاری آزمون آیلتس و حتی آزمون آیلتس بدون پاسپورت دستیابی خواهید داشت. مجموعه خانه آیلتس با مدیریت جناب بهنام علیپوری بهترین استاد زبان و مدرس رسمی کانون زبان ایران و مدرس دانشگاه هوا و فضا با سالها تجربه موفق و تضمینی اقدام به برگزاری کلاس های خصوصی و گروهی آیلتس به صورت آنلاین کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اکثر دانشگاه ها برای جذب دانشجو و دانش آموز حداقل نمره ای را لحاظ میکنند که به طور کلی نباید از ۶ کمتر باشد ولی این قاعده برای همه دانشگاه ها یکسان نیست و برای مهاجرانی که قصد اقامت در کشور کانادا را دارند باید حداقل نمره ۷ آیلتس رو کسب کنند برای کسب امتیاز بیشتر به منظور دریافت اقامت در آن کشور.

نتایج این آزمون دو هفته پس از پایان آزمون اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده تحویل میگردد. لازم به  ذکر است که حداکثر میتوان برای این آزمون پنج کارنامه دریافت کرد که به صورت رایگان توسط دفتر برگزار کننده آزمون صادر میگردد ولی لازمه آن این است که بیشتر از یک ماه از تاریخ آزمون نگذشته باشد و بابت صدور  بیش از پنج کارنامه نیز مبلغلی دریافت میگردد. و در پایان نوع امتحان در هنگام ثبت نام توسط شما انتخاب خواهد شد .

IELTS
_

آیلتس چیست؟

مجموع کتابها و منابع معتبر آزمون آیلتس

سوالیکه ذهن اغلب داوطلبان را به خود مشغول می کند این است که اصلا آیلتس از چه منابعی طراحی میشود؟ آیا این منابع سری و محرمانه است یا عموم افراد می توانند به ان دسترسی داشته باشند؟ پرسش این سوال یک پاسخ ساده است: ایلتس نیز سایر تمامی آزمون ها از منابعی طراحی میشود که تمامی داوطلبان به راحتی میتوانند به آن دسترسی داشته باشند و سوالات آیلتس از منبع ماورایی یا فضایی طراحی نمیشود.

در ادامه به این بحث می پردازیم که این منابع کدام اند: Barron’s IELTS: مجموعه کتابهای بارونز آیلتس را می توان به عنوان بهترین منبع برای تست ها وتکنیک های ضروری آیلتس نامید. با این مجموعه شما علاوه بر تقویت مهارت reading  and writing  میتوانید دایره لغات خود را افزایش دهید و لهجه آمریکایی خود را بهبود دهید. که  این موضوع کمک شایانی به تقویت مهارت های listening and speaking شما میکند. این مجموعه کتاب منبع مهم و قابل اطمینانی برای داوطلبان آیلتس می باشد که همزمان تکنیک های این آزمون را در کنار مهارت های چهارگانه تقویت میکند.

Collins for IELTS: کتاب های کالینز به بررسی مهارت چهارگانه زبان میپردازد. این مجموعه چهار جلدی که هر جلد آن به هر یک از مهارت ها اختصاص یافته جزو برترین کتاب های مهارت یابی ایلتس می باشد. کتاب COLLINS SPEAKING FOR IELTS  یکی از کتاب های این مجموعه است که به طور کل به سه بخش یا حیطه تقسیم شده که بخش اول آن در ارتباط با ساختار سوالات و جواب های مورد انتظار از داوطلبان است. بخش دوم این کتاب مربوط به اصطلاحات و لغات کاربردی و همچنین موضوعات محبوب و پر تکرار این ازمون میپردازد. بخش انتهایی این کتاب شامل استراتژی هایی برای ارتقای کیفیت صحبت کردن و لهجه داوطلبان اختصاص یافته است.

کتاب COLLINS WRITING FOR IELTS  یکی دیگر از جلد کتاب های این مجموعه می باشد. در این کتاب شما با موضوعات و انواع سوالات و همچنین با لغات کلیدی و ساختار جملات پاراگراف ها و ارتباط بین هر پاراگراف و همچنین تمامی جنبه های مناسب برای نوشتن یک متن مناسب برای آزمون خود اشنا میشنوید. کتاب COLLINS LISTENING FOR IELTS  که با بهره گیری از سی دی یکی از کتابهای موثر در تقویت مهارت های شنیداری است. این کتاب شامل لغات سطح بندی شده و نحوه پاسخ به انواع سوالات کوتاه و بلند است که استراتژی های لازم برای درک آزمون شنیداری را بهبود می بخشد و نکات کلیدی را به داوطلب گوشزد خواهد کرد. کتاب COLLINS READING FOR IELTS  از بهترین کتاب های  موجود برای آمادگی آزمون آیلتس در این بخش میباشد .این کتاب شامل ۱۱ درس می باش که به صورت تخصصی به نکات کلیدی و روش های موثر در پاسخ به سوالات با موضوعات متنوع از قبیل سوالات چهار گزینه ای تحلیلی کوتاه یا بلند میپردازد.

The Official Cambridge Guide to IELTS: یکی از فوق العاده ترین کتاب های موجود برای آشنایی صفر تا صد با آیلتس می باشد که در اختیار عموم است. این کتاب با بررسی ماژول های مختلف از قبیل سیستم کلی نمره بندی و راهنمای اصلی نمونه سوالات این آزمون است. این کتاب دارای ۴ تست واقعی و آکادمیک برای داوطلبان است که به تحلیل تمامی سوالات  پرداخته و توضیحات بسیار کاملی را ارائه می دهد.

منابع آیلتس بدون استاد:

منابع آیلتس بدون استاد به طور کل به دو دسته تقویت زبان عمومی از جمله دایره لغات و مهارت های اولیه مانند جمله سازی با گرامر صحیح و لیسنینگ عمومی و نوشتار ساده مانند پاراگراف و یا حتی خواندن متون ساده که در نهایت کمک شایانی به ارتقای سطح و هم چنین آمادگی برای رفتن به سطوح بالاتر مانند متوسطه یا پیشرفته.

گرامر:

داوطلبان با سطح زبان ضعیف تا متوسط می توانند با استفاده از کتاب هایی از جمله grammar in use  نوشته کمبریج  جلد مقدماتی به سطح بالاتری از ساختار جملات دست یابند. از جمله ویژگی های این کتاب مثال های ملموس و قابل فهم برای زبان آموزان است که این خود کمک شایانی به یافتن تفاوت های میان گرامر های شبیه به هم میکند. داوطلبانی که میخواهند از سطح متوسطه به سطح پیشرفته جهش کنند باید کتاب grammar in use intermediate را تهیه کنند این کتاب نیز شامل مثال ها و توضیحات به شدت شفاف و ساده است که خواننده را ذب کرده و مانع گمراهی آن در حین استفاده از کتاب می شود.

و اما داوطلبانی که از سطح خوبی برخوردارند و تنها میخواهند با گرامر های پیشرفته و پیچیده سطح اسپیکینگ خود را تا فوق عالی ارتقا دهند و از ساختار های به روز و حرفه ای استفاده کنند میتوانند از کتاب grammar in use advanced  به همراه grammar for IELTS  کمبریج استفاده کنند.

لغات:

و اما داوطلبانی که به دنبال افزایش دایره لغات خود هستند که این طبعا به بهبود سطح و کیفیت اسپیکینگ اهنا منجر میشود. زیرا هر چه لغات بیشتری بلد باشید هم در صحب هایتان از یک لغت با معنی یکسان ولی به شکل های مختلف استفاده میکنند پس شمابا این کار یک کلمه را بارها استفاده نمیکنید و شنونده خود را به شنیدن سخنانتان ترغیب میکنید و همچنین شما در حین جمله سازی و رساندن مفهوم خود به مشکل بر نخواهید خورد و مکث های بی وقفه نخواهید کرد.

داوطلبانی که احساس میکنند به کلمات پایه نیاز دارند و باید ابتدا پایه قوی داشته باشند بهتر است از کتاب ۵۰۴+word skills basic استفاده نمایند. این کتابها شامل بسیاری از کلماتی هستند که شما در طی روزمرگی خود به ان نیاز قطعی دارید.

برای داوطلبانی که بیشتر به دنبال افزایش لغات مترادف میگردندو میخواهند از کلماتی استفاده کنند که کلاس صحبت انها را ارتقا دهد باید از کتابهایی نظیر ۱۱۰۰+word skilld intermediate  ویا کتاب هایی نظیر لغات کالینز استفاده کنند.

برای افرادی که به دنبال صحبت کردن با سطحی حرفه ای و فوق حرفه ای می گردند بهترین کتابها را می توان از میان word skills advanced+OPD و حتی کتاب لغات مخصوص آیلتس از کمبریج انتخاب کرد.

کتابهای مهارت محور آیلتس بدون آیلتس:

reading: برای بند اسکور ۴.۵ تا ۶ شما میتوانید از کتابهای سطح متوسطه مانند آیلتس کالینز یا کتاب مک میلان با همین بند اسکور استفاده کنید. برای ریدینگ پیشرفته از کتاب های مک میلان بند اسکور ۶ تا ۷.۵ استفاده کنید.

listening: برای تقویت مهارت شنیداری خود میتوانید از کتاب های کالینز یا مک میلان بند اسکور ۴.۵ تا ۶ استفاده کنید. اما برای تقویت مهارت شنیداری به سطح پیشرفته یا بالاتر از کتاب های نام برده شده اما سطوح پیشرفته استفاده کنید.

speaking: برای تقویت سطح صحبت کردن یا همان اسپیکینگ خود میتوانید از کتاب های مک میلان و کالینز بند اسکور ۴.۵ تا ۶ استفاده کنید.برای سطح پیشرفته نیز کتاب های نام برده شده اما بند اسکور ۶ تا ۷.۵ کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

 writing: برای تقویت مهارت نوشتاری خود از کتاب های مک میلان یا کالینز و یا حتی لانگمن میتوانید استفاده کنید. مخصوص بند اسکور متوسط ۴.۵ تا ۶. برای سطح پیشرفته نیز کتابهای فوق با بند اسکور های ۶ تا ۷.۵ قابل قبول است.

ielts-course2
Listening
_

آزمون Listening (شنیداری) آیلتس

زمان  این بخش حدوداً۳۰ دقیقه میباشد.

تعداد سؤال : دفترچه‌  حاوی چهل سؤال در۴ بخش میباشد . نوارامتحان  Listeningفقط یکبارپخش میشود و میبایست کاملا حواسمون جمع باشد چون فرصت جبرانی نخواهد بود.

پس ازپایان هربخش شما قادر هستید  تاجوابهای خود را بازبینی نموده و پاسخها را دردفترچه سوالات بنویسید . در پایان  این بخش از آزمون آیلتس چند دقیقه فرصت دارید تاجواب هاراازدفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید. قابل ذکر است که دوبخش اول  این مهارت موضوعاتی اجتماعی ومکالمه بین دویا چند نفررا در بر میگیرد و دوبخش دوم نیزشامل موضوعاتی دانشگاهی و یک مکالمه حداکثرچهارنفره ویک کنفرانس میباشد.

Writing
_

آزمون Writing (نوشتن) آیلتس

این بخش، ۲ مرحله دارد.

General Training Writing

زمان این بخش  ۶۰دقیقه برای دوموضوع است که باید انشاء درباره آن نوشته شود.

در موضوع اول (Task 1) شما میباست نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسید و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید باید توجه کرد که  نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه را داشته باشد و اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد از آن نمره کم خواهد شد و توصیه میشود که ۲۰ دقیقه را به این بخش اختصاص دهید.

معمولا موضوع نامه ها یکی ازچهار نوع موضوعی است که در زیر به آن اشاره شده است:

 • Complaint / Request of information letter شکایت نامه / نامه درخواست اطلاعات
 • Job application letter نامه درخواست کار
 • Personal letter نامه شخصی
 • Formal business letter نامه رسمی  اداری

درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کرده و نباید نامه شما از ۲۵۰ کلمه کمتر باشد در غیر این صورت از آن نمره کم خواهد شد و توصیه میشود زمان اختصاص داده شده در این بخش ۴۰ دقیقه باشد.

Academic Writing

زمان این بخش ۶۰دقیقه است که در این شصت دقیقه میبایست در مورد دو موضوع انشاء نوشته شود. در موضوع اول  (Task 1) جدول یا نموداری به شما داده خواهد شد  که شما میباست آنها را توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰کلمه را شامل شود و اگرتعداد لغات کمتر از۱۵۰کلمه  باشد ازآن نمره کم خواهد شد بهتراست۲۰دقیقه ازوقت را به موضوع اول اختصاص دهید. در موضوع دوم (Task 2) نیز  باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کرده واگر تعداد لغات کاربردی در متن شما کمتر  از ۲۵۰کلمه باشد ازآن نمره کم خواهد شد و توصیه میشود ۴۰ دقیقه ازوقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

Reading
_

آزمون Reading (خواندن) آیلتس

این بخش، ۲ مرحله دارد.

General Training Reading

زمان این بخش  ۶۰دقیقه برای۴۰سؤال میباشد .

دفترچه حاوی متونی است  که جمعاً شامل ۲۰۰۰ تا   ۲۷۰۰کلمه است و برخلاف بخش Listening  زمان اضافه ‌ای به منظور انتقال جوابها ازدفترچه سوالات به پاسخنامه به شما  اختصاص داده نمیشود.

جالب است بدانید متون بکاررفته دردفترچه سوالات ازمجلات،جزوات،کتابها وروزنامه‌ها گرفته شده است ومخاطب آنها خواننده های  غیرمتخصص میباشد که بخش اول آن شامل مطالبی درباره امور روزمره اجتماعی , بخش دوم درمورد جزوات آموزشی واحتیاجات رفاهی و بخش سوم  شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

Academic Reading

زمان این بخش نیز  ۶۰دقیقه برای۴۰سؤال حاوی ۳ متن که جمعاً۲۰۰۰تا ۲۷۰۰کلمه را شامل میشود. 

برخلاف بخش Listening،زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها ازدفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود. و متون بکاررفته دردفترچه سوالات معمولا  ازمجلات،جزوات،کتابهاوروزنامه‌ها استخراح شده‌اند ومخاطب آنها به طور کلی خواننده های غیرمتخصص میباشد باید توجه داشت متون جنبه علمی دارند وحداقل یکی ازسه متن نوشتاری استدلالی است و درصورتی که متن حاوی لغات تخصصی وفنی باشد واژه نامه ‌ای کوتاه نیزهمراه آن برای شما آورده خواهد شد.

نکاتی در مورد متون آزمون ریدینگ آیلتس

کسانی که در حال حاضر برای امتحان انگلیسی آماده می شوند، می دانند که متون امتحان با متونی که ممکن است روزانه به صورت ازاد مطالعه کنند متفاوت است.البته با استفاده از برخی استراتژی های مفید می توانید به سوالات مربوط به متن پاسخ دهید بدون اینکه بخواهید با واژگان پیچیده دست و پنجه نرم کنید.

 • همیشه به عنوان و طرح بندی متن توجه کنید – این دو مورد می توانند سرنخ هایی راجع به محتوای متن ارائه دهند و در پیش بینی محتوا به شما کمک کنند.
 • نوع سوال پیش رویتان را شناسایی کنید؛ پاسخگویی به بسیاری از سوالات نیازی به خواندن کل متن ندارد، بلکه پاسخ اغلب سوالات مربوط به قسمت خاصی از متن است.زیرکلمات کلیدی سؤالات را خط بکشید تا به تعیین و تشخیص بخش دربرگیرنده ی اطلاعات مورد نظر کمک کند.  کلمات محتوا مانند اسامی افراد، مکان ها و اشیاء ، تاریخ ها و اسم ها، فعل ها، صفات و قیود مهم تر از کلمات تابع مانند کلمات ربطی، حروف اضافه و افعال کمکی هستند.
 • کلمات ناآشنا را نادیده بگیرید یا تلاش کنید تا معنی آنها را از طریق چارچوب متن حدس بزنید. پیشوند ها یا پسوندها بعضی اوقات به شما کمک می کنند تا مثبت یا منفی بودن یک کلمه و نقش آن را در جمله تشخیص دهید. از صرف وقت زیاد برای درک معنی واژگان اجتناب کنید.این کار واقعا هیچ معنایی ندارد، زیرا  زمان ارزشمند شما را از بین می کند.
 • هنگامی که از ایده ی نویسنده از شما پرسیده میشود، به یاد داشته باشید که احتمالا این ایده ها با استفاده از کلمات مشابه و مترادفات کلمات متن، در گزینه ها، بیان می شود.
 • برای سوالات مربوط به خلاصه ی متن، ابتدا به دستور زبان سوال نگاه کنید. آیا قرار است به دنبال یک اسم، فعل، صفت یا قید باشید؟ با درک ساختار جمله، احتمال بیشتری برای پاسخ صحیح وجود دارد.
 • از تکنیک  skimming برای به دست آوردن ایده ی کلی سوال و از تکنیک  scanning به منظور یافتن اطلاعاتی خاص برای پاسخگویی به سوالات استفاده کنید.

مهمتر از همه، سعی نکنید با خواندن، به ویژه خواندن متون آموزشی خود را خسته کنید.قدم به قدم پیش بروید.تبدیل شدن به یک خواننده ی حرفه ای می تواند زمان قابل توجهی از شما صرف کند، بنابراین باخودتان صبورباشید.

به طور خلاصه، خواندن منظم به شما کمک می کند تا به خواننده ی حرفه ای تری تبدیل شوید، این موضوع تاثیر مثبتی بر تمام مهارت های زبان انگلیسی شما دارد و کمک می کند تا فرایند یادگیری شما سریع تر از افراد دیگر باشد.  فراموش نکنید فقط۱۰-۲۰ دقیقه خواندن روزانه می تواند منجر به پیشرفت قابل ملاحظه ای شود .

نکات مربوط به آمادگی در بخش Speaking

آمادگی آزمون آیلتس Speaking

بخش گفتاری آیلتس شامل یک مصاحبه یا مکالمه ی ۱۰-۱۵ دقیقه ای بین یک متقاضی و ممتحن است. آزمون speaking بخش نهایی امتحانIELTSمیباشد.

با توجه به کتب رسمی IELTS، آزمون speaking دارای پنج مرحله به شرح زیر است:

 • معرفی
  داوطلب و ممتحن هر دو خود را معرفی می کنند. این مقدمه احساس راحتی و ارامش در داوطلب ایجاد میکند و بعد از ان میتواند به طور مختصر در مورد زندگی، خانه، کار و علایق خود صحبت کند.
 • گفتمان اصلی
  در مرحله ی بعد داوطلب باید درباره ی موضوعات عمومی و رایج و یا موضوعاتی با محور فرهنگ-محل زندگی-کشور یا حتی اصالت خود صحبت کند. این مرحله شامل توضیحات گسترده تر، توصیفات و یا روایت است.
 • بخش تشویقی
  کارتی به نام کارت اشاره به داوطلب داده میشود.این کارت حاوی اطلاعاتی است که داوطلب را به ارائه ی اطلاعاتی درباره ی یک موضوع خاص و یا حل یک مشکل موظف میکند. کارت ممکن است یک موضوع و برخی نکات را شامل شود و در این مرحله انتظار میرود تا شخص درباره ی موضوع مورد نظر حدود ۱-۲ دقیقه بدون هیچ گونه مکثی صحبت کند.
 • گمانه زنی و ارائه ی دیدگاه
  داوطلب درمورد برنامه های اینده در زمینه ی زندگی شخصی و یا ادامه ی تحصیل صحبت میکند. همچنین ممتحن  مختار است بحث و گفت و گو درباره ی موضوع قبلی را به مطرح کردن موضوعات جدید ترجیح دهد.
 • نتیجه گیری
  مصاحبه به جمع بندی پایانیمیرسد.

مرحله ۱-مقدمه
داوطلب موظف است:
• نام و شماره ی داوطلبی خود را به طور واضح در میکروفون اعلام کند.
• چنانچه ممتحن خود را معرفی نکرد حتما نام اورا بپرسید.

مرحله ۲ اطلاعات شخصی
در طول این مرحله از آزمون، ممتحن تلاش خواهد کرد که تا حد امکان در مورد شخصیت شما اطلاعات کسب کند.

به خاطر داشته باشید:
هرچه اطلاعات بیشتری درباره ی خودتان ارائه کنید،کنترل و اداره ی مکالمه برای ممتحن اسان تر خواهد بود، و بیشتر تحت تاثیر تسلط شما بر زبان قرار خواهد گرفت. بنابراین،سعی کنید در پاسخ های خود به یک کلمه ای «بله» یا «نه» بسنده نکنید.

مرحله ۳ طرح سوال
در این مرحله یک کارت به شما داده میشود. شما باید بر اساس اطلاعات کارت با ممتحن به گفت و گو بپردازید.

نمونه ای از محتوای یک کارت:…

موضوع:Describe an interesting historic place.

پرسش های نمونه ای که شما باید مطرح کنید:
— What it is?

— Where it is located?

— What you can see there now and explain why this place is interesting?

[در این قسمت باید به مدت یک تا دو دقیقه در مورد موضوع صحبت کنید. شما یک دقیقه فرصت دارید تا به آنچه که می خواهید بگویید فکر کنید.همچنین در لزوم میتوانید از یادداشت برداری استفاده کنید]

،نمونه سوال:تعمیر کامپیوتر.

به عنوان مثال کامپیوتر شما شکسته است وفرد ممتحن در یک فروشگاه کامپیوتری کار می کند. او کامپیوتر را بررسی کرده و قصد دارد تا به شما درباره مشکل ان توضیح دهد.

نمونه ای از اطلاعاتی که باید در این زمینه کسب کنید:
• مشکل
• علت احتمالی مشکل
• زمان مورد نیاز برای تعمیرات
• قطعاتی که باید سفارش داده شوند
• هزینه تعمیرات
• گارانتی
پس از خوانش موضوع مطرح شده در کارت باید سوالات خود را آغاز کنید.

به یاد داشته باشید:
– کسی که مورد ارزشیابی قرار میگیرد شما هستید.بنابراین باید تا میتوانید صحبت کنید.

تمرین مکالمه با یک فرد دیگر در راستای اماده شدن برای ازمون ایده ی بسیار خوبی است.بنابراین سعی کنید تمرینات خود را با ایجاد شرایط واقعی ازمون با شخص دیگری پیش ببرید.

Speaking
_

آزمون Speaking (گفتاری) آیلتس

این بخش بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه زمان میبرد.

در این بخش که زمانی حدود ۱۱ تا ۱۴ دقیقه  از وقت شما را خواهد گرفت یک امتحان به صورت مصاحبه رو در رو از شما گرفته خواهد شد  و شامل سه بخش میباشد که در بخش اول که حدود ۴ الی ۵ دقیقه به طول خواهد انجامید متقاضی میباست به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی ،شغل، وضعیت خانوادگی وعلایق خود جواب دهد.

در بخش دوم نیز  باید در مدت۲ الی ۳ دقیقه درمورد موضوعی که به شما داده خواهد شد صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت خواهید داشت تا درمورد موضوعات داده شده فکرکنید و یادداشت برداری نمایید. پس ازپایان زمان اختصاص داده شده در این بخش به یکی دو سؤال در مورد موضوع صحبت شده باید پاسخ دهید .

در بخش سوم , و پایانی که به مدت۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه ‌کننده صحبت خواهید کرد میباست در مورد موضوعی که در بخش دوم صحبت کردید به سوالات ممتحن پاسخ دهید .

قبولی در آزمون
_

شرایط قبولی در آزمون آیلتس

همه چیزدرباره آزمون جدید کامپیوتری آیلتس

یکی از مهم ترین عوامل کسب موفقیت و نمره خوب در امتحان IELTS ،نحوه مطالعه برای چنین امتحانی است. جواب این سوال که “چگونه آیلتس ۸.۵ بگیریم؟” را در مطلب جداگانه به طور کامل توضیح داده ایم. کلاس های آموزشی آیلتس در کلیه شهرها و کلاس های زیرمجموعه خانه آیلتس تشکیل می شود. یکی از مستعد ترین شهرها “مشهد” است برای آشنایی با “بهترین موسسه آیلتس مشهد” مطلب این بخش را مطالعه کنید. نکات زیر نیز مواردی هستند که به صورت تجربی گردآوری شده و تاثیر بسزایی در موفقیت در آزمون آیلتس دارند: 

اخیرا در دو شهر ملبورن و آدلایت در استرالیا آزمون آیلتس با حق انتخاب به طور کامپیوتری برگزار میشود که احتمال میرود درصورت موفق بودن این طرح جدید،امکان شرکت در نسخه کامپیوتری نیز برای متقاضیان فراهم شود. توجه داشته باشید که امکان شرکت در آزمون بر اساس سیستم سنتی کاغذ  و قلم نیز برای داوطلبین حذف نخواهد شد وبراساس ترجیح خود میتوانید یکی از این دو حالت کلی را انتخاب کنید.

ثبت نام در این آزمون جدید بر اساس مکانهای موجود تفاوتی با شیوه های رایج ثبت نام  ندارد و تاریخ ها و روزهای برگزاری آزمون طبق زمانهای موجود در سایت مراکز برگزار کننده میباشد.

در آزمون کامپیوتری سه قسمت لیسنینگ،ریدینگ و رایتینگ بر روی کامپیوترهای موجود در مرکز برگزاری آزمون انجام میشود اما آزمون مصاحبه یا همان اسپیکینگ به روش سنتی و به صورت چهره به چهره در قالب یک مکالمه شفاهی با یک انسان  ممتحن برگزار میشود. سایر ابعاد آزمون مانند محتوا، نوع سوالات و غیره در دو نسخه کاغذی و کامپیوتری هیچ تفاوتی باهم ندارند و در واقع این امکان جدید برای افرادی که با سیستم کامپیوتر و تایپ کردن راحت تر هستند مناسب میباشد. محیط کار نرم افزار آزمون شباهت زیادی به محیط کار نرم افزار تافل کامپیوتری/اینترنتی دارد.

نکته جالب دیگر در ارتباط با این آزمون جدید،سرعت بیشتر در اعلام نتایج است که طبق اعلام رسمی در وبسایت مربوطه بین پنج تا هفت روز پس از شرکت در آزمون می باشد این در حالی است که در نوع کاغذی نتایج آزمون بین سیزده تا پانزده روز اعلام میشود. سرعت اعلام نتایج به جرات یکی از ویژگی های قابل توجه این آزمون جدید است.

جمع بندی آزمون آیلتس

در یک جمع بندی سریع  در مورد آزمون جدید کامپیوتری می توان به این نکات اشاره کرد:

 • همان آزمون قبلی است ولی  در قالب و فرم جدید که فعلا در فقط در دو شهر استرالیا برگزار میشود.
 • محتوا ، زمانبندی، نوع سوالات، سیستم نمره دهی و تمهیدات امنیتی آزمون یکسان با نوع کاغذی می باشد.
 • قسمت های لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ به صورت کامپیوتری و قسمت اسپیکینگ با یک انسان انجام می شود.
 • در مقایسه با نوع کاغذی سرعت اعلام نتایج بین پنج تا هفت روز سریعتر است.

آیلتس چیست؟

آزمون بین المللی آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان میباشد که نه تنها برای اقامت در کشورهای انگلیسی زبان بلکه برای ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. هدف این آزمون سنجش مهارت های زبان انگلیسی شما از جمله مهارت های شنیدنی، نوشتاری و خواندن و صحبت کردن شما میباشد و نمره این آزمون با توجه به سطح زبانی شما از نمره ۱ تا ۹ خواهد بود. معمولا برای ادامه تحصیل و حتی اقامت زبان آموزان نیاز به کسب حداقل نمره ۵.۵ تا ۶ از ۹ نمره را دارند.

آیا آیلتس نوع های مختلفی دارد؟

بله.، آزمون بین المللی آیلتس با توجه به کاربردش نوع های مختلفی دارد که میتوان به آزمون آکادمیک، جنرال و لایق اسکیلز اشاره کرد که هرکدام از این آزمون ها کاربرد مختلفی دارند.
به عنوان مثال برای ادامه تحصیل میباشد حتما آزمون آکادمیک آیلتس رو شرکت کرد، برای دریافت اقامت کشورهای انگلیسی زبان آزمون جنرال و لایف اسکیلز.

تفاوت عمده آزمون های آکادمیک و جنرال در چیست؟

یکی از تفاوت های مهم این دو نوع آزمون آیلتس در نوع سوالات میباشد که فقط در دو مهارت خواندن Reading و نوشتاری Writing شاهد آن خواهید بود. به عنوان مثال در مهارت Writing آزمون آیلتس جنرال یکی از Writing های شما نامه خواهد بود ولی در آزمون آکادمیک میباشد یک نمودار و یا جدول و… رو بررسی و تحلیل نمایید.

آیا آزمون آیلتس در ایران برگزار میشود؟

یکی از سوالاتی که معمولا زبان آموزان و داوطلبان آزمون آیلتس دارند این است که آیا این آزمون در ایران برگزار میشود و یا باید مانند آزمون های CELPIP و یا PTE برای کسب این مدرک به کشورهای برگزار کننده و همسایه ایران رفت. باید اشاره کنم که این آزمون هر ماه توسط مراکز اصلی و مورد تایید آیلتس در ایران برگزار میشود. این مراکز مانند عصر دین و دانش، ایرسافام، دانشگاه آزاد، آیلتس تهران و….. در تهران و بعضی مراکز دیگر در استان های مختلف ایران برگزار میشود و مدارک صادر شده مورد تایید میباشد.

هزینه آزمون آیلتس در ایران چقدر است؟

هزینه آزمون بین المللی آیلتس در ایران سه میلیون و پنجاه هزار تومان میباشد که این هزینه توسط مراکز برگزاری از داوطلب برای برگزاری و صادر کردن مدرک آیلتس دریافت میشود.

ترتیب مهارت های آزمون آیلتس در روز آزمون به چه صورت است؟

داوطلبان آزمون آیلتس بعد از مراجعه به سایت های مراکز های برگزاری آزمون آیلتس و انتخاب روز آزمون میبایست برای شرکت در این آزمون سه مهارت Listening, reading, writing را در یک روز و مهارت Speaking را در یک روز دیگر که حتما قبل از برگزاری آزمون به اطلاع داوطلبان خواهد رسید بگذرانند.

آیلتس چه مدت اعتبار دارد؟

مدرک آزمون آیلتس به مدت دو سال اعتبار دارد و بعد از دوسال و منقضی شدن اعتبار آن میبایست دوباره در آزمون شرکت کرد.
ولی در صورت گرفتن نمره ۸.۵ آیلتس مدرک شما دائمی خواهد شد.

طریقه ثبت نام در آزمون آیلتس و پرداخت به چه صورت میباشد؟

ابتدا با مراجعه به سایت های مراکز برگزاری آزمون آیلتس و مشاهده تقویم امتحانات و انتخاب تاریخ مد نظر آزمون و ایجاد یک پروفایل در سایت my.ieltsessential.com برای پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی اقدام نمایید. باید توجه داشته باشید که معمولا بعد از رزرو آزمون حدود ۵ روز برای قطعی کردن نارین فرصت دارید و بعد از این مدت زمانی در صورت تایید و قطعی نکردن، ثبت نام شما باطل خواهد شد.

۴.۹/۵ - (۳۵۴ امتیاز)

۱۷ دیدگاه

 • من مدت های زیادی دنبال آموزشگاه خوبی که به صورت عملایتی و کاربردی زبان رو بهم یاد بده بودم که از شانس خوبم با استاد علیپوری آشنا شدم و از تجربیات فوق العادشون استفاده کردم بسیار پیگیری و دقیق گام به گام من رو به مرحله ای رسوندن که با اعتماد به نفس موفق شدم آیلتس ۷.۵ رو بگیرم و به هر کس که بشناسم صادقانه پیشنهاد میکنم. ممنون از مجموعه خوب خانه آیلتس

  • جناب آقای توکل؛ بصورت کلی برای تمام دانشجویان در زمان ثبت نام آزمون تعیین سطح برگزار می شود تا سطح زبان مشخص شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس های موجود در وبسایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  • خانم کاتوزیان؛
   این مساله کاملا وابسته به سطح زبان حال حاضر شماست. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا راهنمایی دقیق تر این خصوص با شما انجام شود.

 • برای استفاده از دوره آنلاین آیلتس چه چیزی نیاز هست؟ آیا موبایل کافیه یا حتما باید لپتاپ باشه؟ ممنون میشم جواب بدید

 • هزینه شرکت در دوره های آیلتس به چه صورت هست آیا میشه به صورت اقساط پرداخت کرد ؟

 • منظور از کلاس آنلاین تضمینی آیلتس دقیقا چیه ؟ یعنی حتما نمره بالای ۷ میگیریم یا تمرکز روی بازگشت شهریه کلاس هست اگه در آزمون موفق نباشیم؟

 • مدت زمان دوره آموزشی تضمینی آیلتس برای اینکه نمره آیلتس ۷.۵ بگیریم چقدر هست؟ میشه ۳ ماهه تمومش کرد ؟

 • آیا منبع یا کتابی وجود داره که بشه به صورت خودآموز کلا آیلتس رو یاد گرفت؟

 • آزمون آیلتس در شرایط کرونا به چه صورت برگزار میشه و در کدوم کشورها؟ آیا آزمون آیلتس هم آنلاین برگزار میشه؟

 • ممنون میشم پاسخ بدید که کلاسهای آنلاین به صورت نرم افزارهای آموزشی هست یا از طریق واتساپ و اسکایپ؟

 • برای آموزش زبان از صفر تا آیلتس چقدر زمان تخمین میزنید استاد؟ من به صورت تجربی و درک مطلب شرایط زبانم بد نیست اما برای نوشتن و گوش کردن نمره ام خیلی پایینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *