کلاس آیلتس
آموزشگاه آیلتس
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
خانه آیلتس
_

آزمون  IELTS UKVI 

جزئیات دوره و آزمون

آزمون IELTS UKVI چیست ؟

برای کسب  ویزای انگلستان و همچنین مهاجرت و یا تحصیل در انگلستان  آزمون IELTS UKVI طراحی و برگزار میگردد و اداره مهاجرت بریتانیا یا همان Home Office آزمون را به رسمیت می‌شناسد.

آزمون آیلتس  یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در  جهان است  که در اکثر کشورها در کل دنیا  و دانشگاههای سراسر جهان قابل استفاده می باشد. آیلتس ((The International English Language Testing System  برای ارزیابی مهارت زبان افرادی  که خواهان تحصیل یا کار یا مهاجرت در کشورهای انگلیسی زبان شامل استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان هستند طراحی شده است که  در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی در ۱۱۰ کشور دنیا برگزار می شود .
با در کسب  نمره قابل قبول در این آزمون مهاجرت تحصیلی و شغلی خود را تضمین نمایید . این آزمون را به ۴ شکل   آزمون آیلتس جنرال (برای متقاضیان مهاجرت به یکی از کشورهای انگلیسی زبان یا تحصیل)؛ آیلتس آکادمیک (برای آ متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر )؛ آیلتس لایف اسکیلز(برای متقاضیان دریافت ویزای Family Member برای انگلستان) و آزمون آیلتس UKVI تقسیم نمود که تمام این  دوره‌ها در sir ielts  بصورت کلاسهای خصوصی و گروهی برگزار میگردد.

آزمون IELTS UKVI در یک نگاه

برای اخذ ویزای کشور انگلیس متقاضیان مهاجرت و یا تحصیل باید در آزمون UKVI  شرکت کرده  و نمره مد نظر را کسب نمایند. آزمون IELTS UKVI از قوانین مشخص شده توسط  سازمان ویزا و مهاجرت انگلیس پیروی  می کند. IELTS UKVI همان  آزمون آیلتس جنرال است . آزمون آیلتس جنرال  برای متقاضیانی است که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان انگلستان، آمریکا،استرالیا و … را دارند .

تفاوت آزمون آیلتس جنرال با آزمون آیلتس UKVI

تفاوت اصلی و مهم آیلتس جنرال با آزمون آیلتس UKVI  این است که  آزمون UKVI باید در مراکزی داده شود که مورد تایید اداره مهاجرت انگلستان باشد در غیر این صورت مورد قبول نخواهد بود. بنابراین  تفاوت مهم آن در محل برگزاری آزمون تفاوت دیگر میزان نظارت بیشتر بر آن است که تحت نظارت دوربین برگزار میگردد.

برای ثبت نام در آزمون IELTS UKVI همانند آزمون آیلتس باید از طریق سایت رسمی اقدام نمود که زمان آزمون شفاهی آن ۱۲ روز قبل از آزمون برای شما از طرف موسسه تعیین شده پیامک خواهد شد. این آزمون در دو نوع Paper-based و Computer-delivered برگزار میشود.

 آیلتس کامپیوتری و کاغذی یکسان  و مشابه بوده  تنها تفاوت در کامپیوتری بودن بخش Reading, Listening, Writing آن است و بخش Speaking در روز دیگری به صورت حضوری برگزار می شود.
قابل ذکر است که شکل کارنامه هم در آزمون UKVI  تغییر کرده  ولی نوع سوالات IELTS For UKVI و محتوای آن تفاوتی با گذشته ندارد . در حال حاضر مؤسسه ایرسافام مورد تایید دولت انگلستان بوده و با انتخاب این آزمون در سایت ایرسافام می توان در این آزمون شرکت کرد.

 نمره های مورد نیاز برای ویزای انگلیس در آزمون IELTS UKVI

۱- Tier 1 (General Visa)
این ویزا برای اهداف عمومی صادر در سطح C1  صادر شده و نمره مورد نیاز آن در IELTS UKVI ۷  می باشد.

۲- Tier 1 (exceptional Talent)
این ویزا برای استعداد های خاص صادر می شود و سطح B1 یا نمره ۴ در آیلتس مورد نیاز است.

۳-Tier 1 (entrepreneur)
ویزای کارآفرینی نیز از ویزاهای انگلیس است که سطح B1 و یا نمره ۴ را می خواهد.

۴-Tier 2 (General Visa – in most cases)
این بخش هم سطح B1 یا نمره ۴ می خواهد.

۵- Tier 2 ( Sportsperson )
ویزای انگلیس برای ورزشکاران که سطح A1 و نمره ۴ آیلتس را نیاز دارد.

Tier 4 (Student visa- ۶
این ویزای برای دوره های قبل از دانشگاه می باشد و B1 یا نمره ۴ آیلتس برای کسب آن مناسب می باشد.

۷-Family of a settled person
اگر کسی ویزای انگلیس را داشته باشد IELTS UKVI از اعضای خانواده انها IELTS Life Skills را در سطح A1 طلب می کند.
آزمون UKVI IELTS در  بیشتر مواقع حداقل نمره ۴ به بالا را از شما می خواهد. اما با کسب نمره بالاتر  پرونده  قوی تری برای مهاجرت داشته  باشید. برای کسب  نمره   مد نظر  خود می توانید در دوره های آماده‌سازی IELTS UKVI در sir ielts  به همراه مدرسین مجرب آن شرکت نمایید و تجربه ای موفق در سپری کردن این آزمون بین المللی داشته باشید.

۴.۵/۵ - (۷۲ امتیاز)