کلاس آیلتس
آموزشگاه آیلتس
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
خانه آیلتس
_

دوره آموزشی  IELTS 

جزئیات دوره و آزمون

( INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM ) که به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است و یکی از ارزشمندترین آزمون های زبان انگلیسی در سراسر جهان به شمار می آید. این آزمون یک آزمون بریتانیایی بوده و توسط دانشگاه کمبریج انگلستان وشورای فرهنگی بریتانیا و هم چنین مرکز آیلتس استرلیا برگزار میشود.نمره بندی این آزمون از ۰ -۹ بوده و به طور معمول سطح ۵ نمره متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی میشود. البته دانشگاه های مختلف نمره های قبولی متفاوتی را دارا هستند به عنوان مثال دانشگاهای کمریج .

آکسفورد و هاروارد با حداقل سطح ۷ دانشجو میپذیرند. این آزمون از ۴ مهارت تشکیل شده است که به دو صورت عمومی و آکادمیک برگزارمیشود و معمولا از آن به عنوان معیار سنجش دانش برای ورود به دانشگاه و یا مهاحرت استفاده میگردد. این آزمون با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج و کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرلیا برگزار شده و چهار مهارت READING – SPEAKING – LISTENING – WRITING رو با بالاترین استاندارد های بین المللی برگزار میکند که توسط کشور های همچون کانادا و انگلستان و استرلیا و نیوزلند و آمریکا مورد قبول میباشد. این آزمون در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی در ۱۱۰ کشور مختلف در دنیا برگزار شده و به طیف گشترده ای از سوالات پاسخ داده میشود.نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا نه است که با معدل گیری از چهار مهارت نمره کلی در کارنامه آیلتس ارائه خواهد شد.

ielts-course1

اکثر دانشگاه ها برای جذب دانشجو و دانش آموز حداقل نمره ای را لحاظ میکنند که به طور کلی نباید از ۶ کمتر باشد ولی این قاعده برای همه دانشگاه ها یکسان نیست و برای مهاجرانی که قصد اقامت در کشور کانادا را دارند باید حداقل نمره ۷ آیلتس رو کسب کنند برای کسب امتیاز بیشتر به منظور دریافت اقامت در آن کشور.

نتایج این آزمون دو هفته پس از پایان آزمون اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده تحویل میگردد. لازم به  ذکر است که حداکثر میتوان برای این آزمون پنج کارنامه دریافت کرد که به صورت رایگان توسط دفتر برگزار کننده آزمون صادر میگردد ولی لازمه آن این است که بیشتر از یک ماه از تاریخ آزمون نگذشته باشد و بابت صدور  بیش از پنج کارنامه نیز مبلغلی دریافت میگردد. و در پایان نوع امتحان در هنگام ثبت نام توسط شما انتخاب خواهد شد .

IELTS
_

بخش های مختلف آزمون آیتس 

تفکیک شرایط و بخش های آزمون آیلتس

ielts-course2
Listening
_

آزمون Listening (شنیداری) آیلتس

زمان  این بخش حدوداً۳۰ دقیقه میباشد.

تعداد سؤال : دفترچه‌  حاوی چهل سؤال در۴ بخش میباشد . نوارامتحان  Listeningفقط یکبارپخش میشود و میبایست کاملا حواسمون جمع باشد چون فرصت جبرانی نخواهد بود.

پس ازپایان هربخش شما قادر هستید  تاجوابهای خود را بازبینی نموده و پاسخها را دردفترچه سوالات بنویسید . در پایان  این بخش از آزمون آیلتس چند دقیقه فرصت دارید تاجواب هاراازدفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید. قابل ذکر است که دوبخش اول  این مهارت موضوعاتی اجتماعی ومکالمه بین دویا چند نفررا در بر میگیرد و دوبخش دوم نیزشامل موضوعاتی دانشگاهی و یک مکالمه حداکثرچهارنفره ویک کنفرانس میباشد.

Writing
_

آزمون Writing (نوشتن) آیلتس

این بخش، ۲ مرحله دارد.

General Training Writing

زمان این بخش  ۶۰دقیقه برای دوموضوع است که باید انشاء درباره آن نوشته شود.

در موضوع اول (Task 1) شما میباست نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسید و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید باید توجه کرد که  نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه را داشته باشد و اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد از آن نمره کم خواهد شد و توصیه میشود که ۲۰ دقیقه را به این بخش اختصاص دهید.

معمولا موضوع نامه ها یکی ازچهار نوع موضوعی است که در زیر به آن اشاره شده است:

  • Complaint / Request of information letter شکایت نامه / نامه درخواست اطلاعات
  • Job application letter نامه درخواست کار
  • Personal letter نامه شخصی
  • Formal business letter نامه رسمی  اداری

درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کرده و نباید نامه شما از ۲۵۰ کلمه کمتر باشد در غیر این صورت از آن نمره کم خواهد شد و توصیه میشود زمان اختصاص داده شده در این بخش ۴۰ دقیقه باشد.

Academic Writing

زمان این بخش ۶۰دقیقه است که در این شصت دقیقه میبایست در مورد دو موضوع انشاء نوشته شود. در موضوع اول  (Task 1) جدول یا نموداری به شما داده خواهد شد  که شما میباست آنها را توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰کلمه را شامل شود و اگرتعداد لغات کمتر از۱۵۰کلمه  باشد ازآن نمره کم خواهد شد بهتراست۲۰دقیقه ازوقت را به موضوع اول اختصاص دهید. در موضوع دوم (Task 2) نیز  باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کرده واگر تعداد لغات کاربردی در متن شما کمتر  از ۲۵۰کلمه باشد ازآن نمره کم خواهد شد و توصیه میشود ۴۰ دقیقه ازوقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

Reading
_

آزمون Reading (خواندن) آیلتس

این بخش، ۲ مرحله دارد.

General Training Reading

زمان این بخش  ۶۰دقیقه برای۴۰سؤال میباشد .

دفترچه حاوی متونی است  که جمعاً شامل ۲۰۰۰ تا   ۲۷۰۰کلمه است و برخلاف بخش Listening  زمان اضافه ‌ای به منظور انتقال جوابها ازدفترچه سوالات به پاسخنامه به شما  اختصاص داده نمیشود.

جالب است بدانید متون بکاررفته دردفترچه سوالات ازمجلات،جزوات،کتابها وروزنامه‌ها گرفته شده است ومخاطب آنها خواننده های  غیرمتخصص میباشد که بخش اول آن شامل مطالبی درباره امور روزمره اجتماعی , بخش دوم درمورد جزوات آموزشی واحتیاجات رفاهی و بخش سوم  شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

Academic Reading

زمان این بخش نیز  ۶۰دقیقه برای۴۰سؤال حاوی ۳ متن که جمعاً۲۰۰۰تا ۲۷۰۰کلمه را شامل میشود. 

برخلاف بخش Listening،زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها ازدفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود. و متون بکاررفته دردفترچه سوالات معمولا  ازمجلات،جزوات،کتابهاوروزنامه‌ها استخراح شده‌اند ومخاطب آنها به طور کلی خواننده های غیرمتخصص میباشد باید توجه داشت متون جنبه علمی دارند وحداقل یکی ازسه متن نوشتاری استدلالی است و درصورتی که متن حاوی لغات تخصصی وفنی باشد واژه نامه ‌ای کوتاه نیزهمراه آن برای شما آورده خواهد شد.

Speaking
_

آزمون Speaking (گفتاری) آیلتس

این بخش بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه زمان میبرد.

در این بخش که زمانی حدود ۱۱ تا ۱۴ دقیقه  از وقت شما را خواهد گرفت یک امتحان به صورت مصاحبه رو در رو از شما گرفته خواهد شد  و شامل سه بخش میباشد که در بخش اول که حدود ۴ الی ۵ دقیقه به طول خواهد انجامید متقاضی میباست به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی ،شغل، وضعیت خانوادگی وعلایق خود جواب دهد.

در بخش دوم نیز  باید در مدت۲ الی ۳ دقیقه درمورد موضوعی که به شما داده خواهد شد صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت خواهید داشت تا درمورد موضوعات داده شده فکرکنید و یادداشت برداری نمایید. پس ازپایان زمان اختصاص داده شده در این بخش به یکی دو سؤال در مورد موضوع صحبت شده باید پاسخ دهید .

در بخش سوم , و پایانی که به مدت۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه ‌کننده صحبت خواهید کرد میباست در مورد موضوعی که در بخش دوم صحبت کردید به سوالات ممتحن پاسخ دهید .

قبولی در آزمون
_

شرایط قبولی در آزمون آیلتس

همه چیزدرباره آزمون جدید کامپیوتری آیلتس

یکی از مهم ترین عوامل کسب موفقیت و نمره خوب در امتحان IELTS ،نحوه مطالعه برای چنین امتحانی است.

اخیرا در دو شهر ملبورن و آدلایت در استرالیا آزمون آیلتس با حق انتخاب به طور کامپیوتری برگزار میشود که احتمال میرود درصورت موفق بودن این طرح جدید،امکان شرکت در نسخه کامپیوتری نیز برای متقاضیان فراهم شود. توجه داشته باشید که امکان شرکت در آزمون بر اساس سیستم سنتی کاغذ  و قلم نیز برای داوطلبین حذف نخواهد شد وبراساس ترجیح خود میتوانید یکی از این دو حالت کلی را انتخاب کنید.

ثبت نام در این آزمون جدید بر اساس مکانهای موجود تفاوتی با شیوه های رایج ثبت نام  ندارد و تاریخ ها و روزهای برگزاری آزمون طبق زمانهای موجود در سایت مراکز برگزار کننده میباشد.

در آزمون کامپیوتری سه قسمت لیسنینگ،ریدینگ و رایتینگ بر روی کامپیوترهای موجود در مرکز برگزاری آزمون انجام میشود اما آزمون مصاحبه یا همان اسپیکینگ به روش سنتی و به صورت چهره به چهره در قالب یک مکالمه شفاهی با یک انسان  ممتحن برگزار میشود. سایر ابعاد آزمون مانند محتوا، نوع سوالات و غیره در دو نسخه کاغذی و کامپیوتری هیچ تفاوتی باهم ندارند و در واقع این امکان جدید برای افرادی که با سیستم کامپیوتر و تایپ کردن راحت تر هستند مناسب میباشد. محیط کار نرم افزار آزمون شباهت زیادی به محیط کار نرم افزار تافل کامپیوتری/اینترنتی دارد.

نکته جالب دیگر در ارتباط با این آزمون جدید،سرعت بیشتر در اعلام نتایج است که طبق اعلام رسمی در وبسایت مربوطه بین پنج تا هفت روز پس از شرکت در آزمون می باشد این در حالی است که در نوع کاغذی نتایج آزمون بین سیزده تا پانزده روز اعلام میشود. سرعت اعلام نتایج به جرات یکی از ویژگی های قابل توجه این آزمون جدید است.

در یک جمع بندی سریع  در مورد آزمون جدید کامپیوتری می توان به این نکات اشاره کرد:

همان آزمون قبلی است ولی  در قالب و فرم جدید که فعلا در فقط در دو شهر استرالیا برگزار میشود.

محتوا ، زمانبندی، نوع سوالات، سیستم نمره دهی و تمهیدات امنیتی آزمون یکسان با نوع کاغذی می باشد.

قسمت های لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ به صورت کامپیوتری و قسمت اسپیکینگ با یک انسان انجام می شود.

در مقایسه با نوع کاغذی سرعت اعلام نتایج بین پنج تا هفت روز سریعتر است.

به این برگه امتیاز دهید.