کلاس آیلتس
آموزشگاه آیلتس
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
PTE
_

آزمون  PTE 

جزئیات دوره و آزمون

آزمون PTE چیست وتفاوت  آن با آزمون آیلتس چه میباشد؟

آزمون PTE یکی از آزمون های زبان   همانند IELTS  و TOEFL در دنیا می باشند که  دارای  اعتبار جهانی بوده  ودر اکثر کشورها دنیا  برای ادامه تحصیل ومهاجرت مورد  قبول می باشد. PTE  را سازمان PEARSON   همان ناشر معروف  انتشاراتLongman  برگذارمیکند   و فرصت را برای  علاقه مندانی  که  بدنبال  تحصیل در کشور های مختلف و  یا مهاجرت به کشور استرالیا میباشند فراهم کرده است.

جالب است بدانید این  آزمون  همانند  تافل  با استفاده ازکامپیوتر  و اینترنت  برگزار میشود  وچهار مهارت اصلی  زبان از جملهSpeaking , Reading ,  Listening و Writing  مورد ارزیابی گردیده و نمره آن از ۹۰محاسبه می شود.

در آزمون PTE علاوه بر چهار مهارت اصلی  مهارت های دیگری  نیز ,وجود دارند که مورد ارزیابی قرارگرفته و به آنها نمره داده می شود از جمله :‌

Grammar, Oral Fluency, Pronunciation, Spelling , Vocabulary, Written Discourse

نکته ای  که قابل توجه است آن است که  برای ادامه تحصیل  PTE   در تمامی دانشگاه های  دنیا این مثل  تافل و آیلتس مورد قبول نیست و حتی بعضی از دانشگاه ها دردنیا ممکن است  برای بعضی از رشته‌ها  و یا مقاطع تحصیلی خاص این مدرک را قبول کنند .  برای اینکه  مطمئن شوید دانشگاه مورد نظرتان این مدرک را قبول میکند  یا خیر می توانید از لینک زیراستفاده کنید:

http://pearsonpte.com/test-takers/accepts

دلیل محبوبیت این آزمون دربین مهاجران و  زبان آموزان این است که مدت  دوسالی هست که اداره مهاجرت استرالیا PTE   را برای  مهاجرت به جای IELTS  هم  قبول می کند  و علت اصلی   تمایل شرکت کنندگان این آزمون   ساده تر بودن آن نسبت  به آزمون های

IELTS  وTOEFL   می باشد. جالب است بدانید کشور کانادا این آزمون PTE  را برای مهاجرت برای مهاجران و دانشجویان قبول ندارند و فقط آزمون IELTS  مورد قبول است .

دوستانی که تمایل به مهاجرت به کشور استرالیا را دارند و نیاز به کسب نمره هفت در آزمون آیلتس هستند میتوانند به جای این آزمون . PTE  را امتحان داده و نمره قبولی را به راحتی کسب نمایند. جالب است بدانید معادل نمره هفت IELTS  نمره ۶۵ PTE    میباشد که به مراتب کسب این نمره بسیار آسان تر از نمره در آزمون IELTS میباشد . با توجه به سخت بودن مهارت WRITING  در آزمون IELTS و کسب نمره هفت در آن و شرکت در این آزمون به دفعات برای کسب نمره مورد قبول توصیه میشود آزمون PTE  جایگزین شود که کسب نمره ۶۵ در این آزمون بسیار آسانتر از آزمون IELTS  میباشد.

این آزمون متاسفانه در کشور ما برگزار نمیگردد و داوطلبان برای کسب مدرک PTE  میباست به کشورهای همسایه همچون ترکیه و دبی سفر کرده و  هزینه آن به مراتب در کشور ترکیه ارزان تر از دبی میباشد .

pte-sirielts-banner

شکل  کلی آزمون PTE به شکل زیراست:

بخش اول Speaking & Writing

زمان در نظر گرقته شده برای این بخش حدود ۷۷ تا۹۳دقیقه است و شامل موارد زیراست:

معرفی شخصی

خواندن بلند  read Aloud

تکرارجمله

توصیف تصویر

تکراریک lecture

جواب به سوالات کوتاه

خلاصه کردن متن ( یک جمله )

خلاصه کردن متن ( یک پاراگراف )

مقاله ( ۲۰دقیقه )

بخش دوم Reading

۳۱تا۴۰دقیقه زمان برا یک

سوالات چند گزینه ای

چیدن پاراگرافها

پرکردن جاهای خالی

( ۱۰دقیقه برای استراحت به صورت اختیاری )

بخش سوم Listening

۴۵تا۵۷دقیقه برای:

خلاصه کردن یک بخش  Speaking

سوالات چندگزینه ای

پرکردن جای خالی

مشخص کردن ( highlight ) کردن خلاصه درست

مشخص کردن کلمات ناردست

از ویژگی های دیگر این آزمون میتوان به به دریافت سریع نتایج آزمون در مدت پنج روز در سایت رسمی   , Pearson و ثبت نام مجدد در این آزمون  و شرکت در آن است .

۵/۵ - (۱ امتیاز)