کلاس آیلتس
آموزشگاه آیلتس
بهترین آموزشگاه زبان در تهران
خانه آیلتس
_

دوره آموزشی تافل TOEFL 

جزئیات دوره و آزمون

آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمون‌های اصلی جهت سنجش سطح توانایی زبان آموزان از زبان انگلیسی که زبان اصلی و مادریشان انگلیسی نیست تعریف میشود. اگر بخواهیم به توضیح همه چیز درباره آزمون TOEFL بپردازیم بهتر است با معنی خود آزمون تافل آشنا شوید که مخفف عبارت “test of english as a foreign language” و به معنای”آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی” است خالی از لطف نیست اگر بدانید امروزه تافل ( TOEFL) یک آزمون جامع زبان انگلیسی است که برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار و تا به امروز بیش از ۲۰ میلیون داوطلب تنها جهت دریافت عکس مدرک تافل در آن شرکت کرده‌اند. با این حال مدرک تافل تنها ۲ سال اعتبار دارد و در صورت گذشت آن مجدد باید در آزمون تافل (TOEFL Test) شرکت نمایید.قصد بیشتر مخاطبان این مقاله از آشنایی با آزمون تافل این است که بدانند چه پارامترهایی جهت موفقیت یعنی کسب نمره بالای ۱۰۰ در TOEFL اولویت دارد پس لازم است بدانید ساختار کلی آزمون تافل چیست؟

چهار بخش اصلی این ساختار عبارت است  از :Reading, Listening, Speaking, Writing که پیش از ثبت نام آزمون تافل TOEFL باید از مدت زمان تخصیص داده شده به هر قسمت نیز مطلع باشید. قبل‌تر مدت زمان کل آن ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه بود اما از اوت ۲۰۱۹ با کاهش ۳۰ دقیقه‌ای تنها ۳ ساعت برای پاسخ به سوالات در نظر گرفته شده و این قانون جدید در تمامی انواع این آزمون لحاظ شده است.

آزمون تافل برخلاف آزمون آیلتس که شامل فرمت دانشگاهی و کلی است، تنها بصورت آکادمیک (دانشگاهی) برگزار میشود اما نحوه این برگزاری بصورت کاغذی و اینترنتی است که به ترتیب PBT (paper based test) و IBT(Internet Based Test)  نام دارد. برگزاری آزمون بصورت اینترنتی اصلی‌ترین تفاوت این دو آزمون است برای مثال داوطلبان در تافل TOEFL IBT از کامپیوتر و هدست استفاده میکنند همچنین تصحیح و اعلام نمرات مستقیم از موسسه ای‌تی‌سی به همان صورت اینترنتی است. لازم به ذکر است آزمون کاغذی PBT رفته رفته جای خود را به این آزمون اینترنتی داده و میتوان گفت تقریبا منسوخ شده است.ثبت نام تافل اینترنتی TOEFL IBT با هزینه مشخصی که در بخش هزینه آزمون تافل به آن اشاره شده است مستلزم به ایجاد حساب کاربری در خود سایت موسسه EST است. که در زمان خاص با ظرفیت مشخص که اکثرا دارای محدودیت است در موسسات و مراکز مجاز برگزار میگردد.

اگر پس از پرداخت هزینه بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید تنها تا ۴ روز فرصت دارید و بهتر است آگاهانه تصمیم بگیرید زیرا تنها ۵۰ درصد هزینه به شما عودت داده خواهد شد و جهت شرکت در آزمون بعدی باید ۱۲ روز منتظر بمانید و امکان شرکت بلافاصله را نخواهید داشت.

آیلتس یا تافل
_

مقایسه تافل با آیلتس

TOEFL or IELTS

معتبر بودن هر دو آزمون تافل و آیلتس گاهی ما را دچار سردرگمی میکند که برای سنجش توانایی خود کدام آزمون را انتخاب کنیم؟ زیرا کسب نمره در هر دو آزمون از نظر تمامی ارگان‌ها و دانشگاه‌ها اعتبار بالایی دارد، اما باید قبل از انتخاب بدانیم برای چه هدفی قصد کسب این نمرات را داریم برای مثال اگر قصد مهاجرت را دارید بهتر است به سایت کشور مورد نظر خود مراجعه و بررسی نمایید معیار نمره تافل است یا باید نمره مشخصی را در آیلتس کسب کرده باشید. نکته بعدی به تسلط و راحتی شما نسبت به نحوه برگزاری آزمون‌ها است، پیشنهاد میشود اگر حضور ذهن بیشتری به سوالات در صورت منسجم بودن دارید در آزمون تافل شرکت کنید ولی اگر ذهن شما خلاق است و طبقه بندی سوالات اولویت چندانی برایتان ندارد آزمون آیلتس میتواند گزینه مناسب‌تری برایتان باشد. به تفاوتهای ساختار این دو آزمون در این مقاله بیشتر اشاره شده است.

کلاس آموزشی
_

کلاس تافل (TOEFL)

اگر تا به امروز اقدامی جهت شرکت در دوره تخصصی تافل نکرده‌اید پیشنهاد میکنیم از منابع آزمون تافل و همچنین درس‌های رایگان آزمون تافل (TOEFL Test) که توسط مدرسان مجرب آکادمی sirielts گردآوری و در بخش مقالات سایت گردآوری شده است صرفا  جهت آشنایی بهره ‌مند گردید.

toefl-sirielts-banner
هزینه گواهی
_

معرفی آموزش و آزمون تافل

دپارتمان آموزش تافل (TOEFL) این آکادمی تدریس خصوصی تافل تضمینی برای آزمون تافل را طبق آخرین متد آموزشی برگزار می‌کند لازم به ذکر است تنوع دوره‌ها با در نظر گرفتن سطح زبان‌آموزان و بر اساس صرفه‌جویی در وقت و هزینه آنها مهم‌ترین دلیل انتخاب این مجموعه توسط صدها داوطلب در طی سال‌های اخیر بوده است پس اگر بدنبال دوره آمادگی آزمون تافل (TOEFL) هستید پیش از هر اقدامی با مشاوران آکادمی sirielts تماس حاصل نمایید زیرا دریافت مشاوره از فردی که بیش از چندین سال در زمینه آموزش و تدریس خصوصی زبان انگلیسی تجربه دارد علاوه بر کاهش سردرگمی و استرس، تضمینی برای موفقیت شما خواهد بود که مانند یک راهنمای دلسوز با در نظر گرفتن تمامی جوانب متناسب‌ترین دوره آموزشی را بشما معرفی خواهد کرد. امروزه با توجه به مشغله کاری، تمایل بیشتر جوانان به مهاجرت و عدم توانایی در پیش‌بینی شرایط حاکم بر جامعه آمار داوطبان شرکت در دوره‌های خصوصی آموزش آزمون TOEFL رو به افزایش است که تمامی آنها یک هدف مشترک دارند، آن هم حضور در “کلاس تدریس خصوصی تافل برای کسب نمرات بالاتر از ۹۸ “است. تدریس خصوصی تافل یکی از بهترین مسیرها برای آمادگی آزمون تافل است اما به شرطی که انتخاب بهترین معلم خصوصی تافل (TOEFL) نیز در این مسیر لحاظ شما باشد.

دوره تافل یکی از مهم‌ترین دوره‌های آموزشی در آکادمی sirielts است که شامل مواردی از جمله:

 • دوره‌های جدید PRE-TOEFL
 • دوره‌های ترمیک تافل iBT
 • کلاس تافل iBT حضوری و آنلاین
 • اسپیکینگ تافل TOEFL iBT Speaking
 • تدریس خصوصی تافل (TOEFL)
 • تدریس خصوصی تافل ibt
 • و چندین دوره تخصصی دیگر است.
 • مزایای داشتن مدرک تافل

مدرک تافل یکی از معتبرترین مدارکی است که نه تنها در ایران بلکه برای ورود به تمامی ارگان‌ها و مجموعه‌های آموزشی مثل دانشگاه‌ها امتیاز بسیار بالایی بشمار می‌رود و تقریبا در تمامی کشورهای انگلیسی زبان ضریب پذیرش شما را بالا برده و سندی برای اثبات توانایی شما بر زبان انگلیسی است.

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران را دارید مدرک تافل تاثیر بالایی در قبولی شما داشته که به دلیل برگزاری این آزمون به دفعات قابل ملاحظه‌ای در طول سال یک کلید موفقیت قابل دسترس برای تمامی داوطلبان است. از سوی دیگر دایره انتخاب شما وسعت خواهد یافت زیرا در بیش از ۱۳۰ کشور ملاک پذیرش دانشگاه نمره تافل است و سنجش بیش از ۹۰۰۰ دانشگاه برای دانشجویان محسوب می‌گردد. این ارزیابی دقیق و سنجیده به مسئولین اثبات می‌کند که شما دارای مهارت‌های مختلف در زبان انگلیسی از جمله مکالمه، شنیدن، نوشتن و درک مطلب دارید.

هزینه گواهی
_

هزینه آزمون تافل 

تافل (TOEFL)  که برگرفته ازسرواژگان   Test of English as a Foreign Language آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی درسطح دانشگاه‌ها وموسسات آموزشی  را  سنجیده و توسط مؤسسه ای‌تی‌اس (ETS)  دردو نوع کاغذی واینترنتی برگزار می‌شود که  در بیش از نه هزاردانشگاه ومؤسسه ازبیش از یکصدوسی کشور جهان مورد پذیرش قرارمی‌گیرد. تافل اولین باردر سال ۱۹۶۴ برگزارشد وپس ازآن تاکنون نزدیک به۲۰میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند.

هزینه آزمون بین المللی «تافل» به دلیل پرداخت غیر ریالی دست خوش تغییر و تحولات قیمت ارز است و چون حضور فیزیکی در موسسه اصلی برگزار کننده یعنی ای‌تی‌سی برای همگان فراهم نیست در ایران تافل اینترنتی TOEFL IBT برگزار می‌گردد که جهت ثبت نام در این آزمون مبلغ ۲۲۵ دلار باید پرداخت شود. توجه داشته باشید این هزینه برای هربار شرکت داوطلبان دریافت خواهد شد. نتیجه آزمون تافل ۱۰ روز پس از برگزاری اعلام و بصورت ۴ کارنامه کاملا رایگان به دانشگاه های مورد نظر موسسه ETS ارسال میگردد. تدریس خصوصی تافل (TOEFL) توسط با تجربه ترین استاد خصوصی زبان تهران جناب آقای بهنام علیپور تجربه حضور در این آزمون را فقط و فقط یکبار برای همیشه با کسب نمره بالای ۹۸ برای شما رقم خواهد زد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره آکادمی زبان sirielts در تماس باشید.

Pbt
_

معرفی آزمون کاغذی Pbt

همان‌طور که از نام این آزمون مشخص است  و میدانید داوطلبان برای شرکت دراین آزمون میبایست  به سوالات موجود دردفترچه آزمونی که برایشان فراهم شده  پاسخ دهند. این آزمون با مرور زمان جای خود را به  به آزمون اینترنتی داده ودرواقع درآینده ‌ای نزدیک  دیگر این آزمون به این صورت برگزار نخواهد شد .

درآزمون کاغذی سه مهارت زبان آموز مورد ارزیابی قرارمی‌گیرد:

 • مهارت شنیداری (Listening Comprehension)
 • ساختارزبان (Structure and Language)
 • مهارت خواندن (Reading Comprehension)

علاوه برسه مهارت فوق یک قسمت برای مهارت نوشتن هم وجود دارد که دریک فرصت۳۰دقیقه‌ای داوطلب  میبایست مورد موضوع مشخصی متنی را بنویسد. نمرات بدست آمده ازهرقسمت بعد ازتغییرمقیاس یافتن باهم جمع شده ونمره کل داوطلب رامشخص می‌کند. این نمره  بین ۳۱۰تا  منغییر بوده  و هیچ نمره مشخصی برای قبولی یا رد شدن دراین آزمون وجود ندارد وهمه شرکت کنندگان دراین آزمون نمره آزمون را دریافت خواهند کرد با در نظر داشت  نمره مورد نیازداوطلب بستگی به محلی دارد که داوطلب می‌خواهد نمره آزمون تافلش را  به آنجا ارسال کند . ًبرای ادامه تحصیل دردانشگاه‌های خارج ازکشور معمولا نمره بالاتراز ۵۵۰وبرای شرکت درآزمون دکتری درداخل ایران نمره بالاتراز۴۸۰مورد نیازاست.

مدرک تافل تنها دوسال اعتباردارد.

Ibt
_

معرفی آزمون اینترنتی Ibt

این آزمون دراواخر ۲۰۰۵ برای اولین بار معرفی شد و برگزار گردید. این آزمون ابتدا درکشورهای همچون  آمریکا،کانادا،فرانسه،آلمان وایتالیا  برای بار نخست برگزارگردید وازسال کم کم ۲۰۰۶ به کشورهای دیگرنیز راه یافت، جالب است بدانید که  آزمون «مبتنی برکامپیوتر» یا CBT در سپتامبر۲۰۰۶ متوقف شد . این نوع آزمون درتاریخ های مشخص شده درمحل حوزه آزمون برگزار شده و داوطلبان میباست در محل  حضورپیداکرده وازطریق اینترنت آزمون رابرگزارکنند. اعتبارمدرک این آزمون بامدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون تفاوتهایی با امتحانات قبل دارا  می‌باشد که ازجمله می‌توان به موارد زیراشاره کرد:

برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تأکید برروی گرامر بود، تمامی مهارتهای زبانی  در این آزمون جدید پوشش داده میشود و .فاصله زمانی  برای داوطلبان برای شرکت دوباره در آزمون ودریافت نتیجه برروی اینترنت حدود دوهفته می‌باشد.این آزمون  خوشبختانه ماهی  چند باربرگزارشده وداوطلبان قادر خواهند بود تا  در تاریخ های متفاوتی آزمون بدهند.

این آزمون  به مدت ۴ ساعته به طوا خواهد انجامید ودارای۴بخش است. هربخش ممکن است یک یاحتی چند مهارت را مورد آزمایش قراردهد. یادداشت برداری ذر این نوع  برخلاف روش مبتنی بردفترچه مجازاست. و این آزمون نمی‌تواند بیشترازیکباردرهفته برگزارشود و ممکن است یک یاچند بخش به صورت طولانی ارائه شوند. دراین صورت مشخص نیست کدام بخش ازسؤالها واقعاً تصحیح شده وجزو نمره درنظرگرفته می‌شوند. انتخاب kg,سوالات تقریبا ًبه صورت تصادفی است.

مهارت خواندن در آزمون تافل  (Reading Comprehension)

این قسمت دارای ۳الی ۵متن بلند  آکادمیک بوده  که  سوالات عمدتاً درمورد موضوع اصلی متن،جزئیات،برداشت‌ها،نحوهٔ دیگربیان جملات،جایگذاری جملات،واژه‌های مترادف می‌باشد. درآزمون  ibt دانشجوباید مهارت‌هایی نظیرخلاصه برداری،برداشت سریع ایده‌ها ی ا صلی وجدول بندی را بلد بوده و به طور کلی نیازی به اطلاعات قبلی درمورد متننذارد و نیست  اما اطلاعات قبلی می‌تواند کمک کننده باشد.

مهارت شنیداری در آزمون تافل (Listening Comprehension)

مهارت شنیداری شامل شش متن می‌باشد که  این شش متن شامل دومکالمهٔ دانشجویی وچهارمتن نیز شبیه‌سازی کلاس درس دانشگاهی ومباحثات است.

مهارت گفتاری در آزمون تافل (Speaking Comprehension)

این بخش مجموعاً دارای شش قسمت بوده که دوقسمت مستقل اول دربارهٔ زندگی آکادمیک است و سوالات مطرح شده دراین موضوع می‌باشد ودانشجو باید در مورد آن صحبت کند و چهارقسمت  دوم هم به صورت مجتمع است که شامل بخشهای reading،listening و speaking است. دراین بخش ها دانشجو باید درمورد خلاصهٔ متنی که می‌خواند یامی‌شنود یا ایده‌های جدید خود درمورد این متون صحبت کند. این صحبت‌ها باید دقیق،واضح ودارای تجزیه وتحلیل دقیق ازاطلاعات ارائه شده باشد تا نمره کافی را در برگیرد .

مهارت نوشتاری در آزمون تافل (Writing Comprehension)

مهارت نوشتاری شامل دوقسمت میباشد که قسمت اول یک قسمت  ترکیبی  قسمت دوم کاملا  مستقل است . دربخش اول  دانشجو باید متن آکادمیکی رامطالعه کرده و سپس به ادامهٔ آن گوش دهد و بعد از آن نظرات خو درا درمورد متن بنویسد و در بخش دوم دانشجو یک مقالهٔ شخصی درمورد سؤال ارائه شده می‌نویسد.

نمره هرمهارت  بین۰تا۳۰بوده ودرمجموع نمره بین۰تا۱۲۰است. نمره ۷۹یا۸۰ این آزمون معادل۵۵۰ آزمون کاغذی شناخته می‌شود که برای ورود به اکثردانشگاه‌ها درمقطع تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است.

۴.۷/۵ - (۲۷ امتیاز)