IELTS خواندن سوالات چند گزینهای بااستفاده از راهنمایی های حرفه ای

 

“آیا راهنمایی یا استراتژی موثری  برای حل سوالات چند گزینه ای در بخش reading ازمون  آیلتس دارید؟”

سوالات چند گزینه ای،از سوالات معمول و در عین حال چالش برانگیز اند که در هم آزمون آکادمیک و هم در ازمون عمومی IELTS مطرح میشوند. برای حل این پرسش ها و پیروزی در کسب نمره ی ۷ یا بیشتر، پیدا کردن درک صحیح از اینگونه سوالات بسیار حائز اهمیت است.

 

نگاهی دقیق به سوالات چند گزینه ای آیلتس در بخش Reading

سوالات چندگزینه ای در هر دو فرم زیر در آزمون آیلتس مطرح خواهند شد :

 1. تکمیل جملات
 2. پاسخگویی به سوالات

 

همچنین هر یک از این سوالات ممکن است در یکی از این سه حالت مختلف دیده شوند:

 1. انتخاب یک گزینه از بین چهار گزینه
 2. انتخاب دو گزینه از بین پنج گزینه
 3. انتخاب سه گزینه از بین هفت گزینه

بنابراین،خوانش و درک دستورالعمل های ارائه شده در سوال پیش از انتخاب گزینه ی صحیح ضروری است. علاوه بر این، سوالات به همان ترتیباطلاعات ذکر شده در متن مطرح میشوند.

این نوع سؤالات،به هدف تعیین توانایی شما در درک ایده اصلی و یافتن اطلاعات خاص در متن طراحی میشوند.

چرا با وجود اینکه این بخش ساده به نظر میرسد اما داوطلبین خطاهای زیادی را در این قسمت مرتکب میشوند؟

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS  ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS  تضمینی ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS  تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) (آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS  در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS  در ایران ) ( آزمون آیلتس IELTS ) ( منابع آزمون  آیلتس IELTS ) ( کلاس  آیلتس IELTS ) ( آموزش آیلتس IELTS) ( دوره فشرده  آیلتس IELTS ) ( تضمینی  آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS )  ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

 

برخی از اشتباهات رایج که داوطلبین به انها گرفتار میشوند!

 

۱ خواندن متن بدون داشتن پیش زمینه

داوطلبین معمولا بدون کسب هیچ گونه پیش زمینه ای، شروع به خواندن متن می کنند و در حین خواندن،کاملا از آنچه که دنبال می کنند بی اطلاع هستند. بنابراین،ابتدا متن را میخوانند و بعد به بررسی سوالات میپردازند.پس از ان مجبور میشوند مجددا متن را بخوانند تا به پاسخ پرسش ها برسند. با این کار زمان از دست میرود و انها قادر نخواهند بود در تایم در نظر گرفته شده تمرین را به پایان برسانند.

 

۲ پاسخگویی تنها با خواندن نیمی از سوال

هنگام خواندن متن،گاهی اوقات داوطلبینبا خوانش نیمی از جمله به بررسی گزینه ها میپردازند. آنها بر مبنای داده های به دست امده در نیمی از جملهپاسخ خود را انتخاب میکنند. با این وجود که احتمال دارد نیمه دوم جمله معنی را تغییر دهد و پاسخی که صحیح به نظر می رسد کاملا اشتباه باشد.

معمولا کلماتی مانند ‘but’، یا ‘however’ باعث تغییر در کل معنای متن میشوند. بنابراین،طراحان سوال با استفاده از چنین حقه هایی باعث ایجاد تله های تستی میشوند.

 

۳ با عجله خواندن متن

در صورتی که متن را با عجله بخوانید قادر نخواهید بود مفهوم ان را به درستی درک کنید. هنگامی که داوطلبینمتن را با سرعت میخوانند، احتمال دارد که پاسخ های صحیح را نادیده بگیرند و در نتیجه با دیدن هر کلمه ی کلیدی یا مترادفاتشان،انها را به عنوان پاسخ صحیح تلقی کنند.تجربه نشان میدهد که پاسخ های انتخاب شده با این روش اغلب نادرست اند و داوطلبان امتیاز این قسمت را از دست خواهند داد.

 

۴ سقوط در تله ی تستی طراح

طراحان ازمون به خوبی از تله های معمولی که متقاضیان با بی دقتی در انها گرفتار میشوند، آگاه هستند. منظور از این تله ها چیست؟ در واقع تله ها همان پاسخ های نادرستی هستند که درست به نظر میرسند.

تمام گزینه های احتمالی ارائه شده برای یک سوال دارای حداقل یک مترادف یا کلمه کلیدی مشترک با متن ارائه شده هستند. این روش طرح گزینه به قصد گیج کردن و به تله انداختن داوطلبین استفاده میشود.چنانچه متن به درستی خوانده نشود،داوطلبگزینه ی نادرست را انتخاب می کند و نمره ی این قسمت را از دست خواهد داد.

برای خلاص شدن از این اشتباهات و حصول اطمینان از این که تمام پرسش ها را بدون خطا پاسخ میدهید،لازم است تا از استراتژی های مخصوص ازمون که در تازه ترین متدهای روز دنیا تدریس میشوند استفاده کنید.

 

 Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS  در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS  تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) (آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS  در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS  در ایران ) ( آزمون آیلتس IELTS  ) ( منابع آزمون  آیلتس IELTS ) ( کلاس  آیلتس IELTS ) ( آموزش  آیلتس IELTS) ( دوره فشرده آیلتس IELTS ) ( تضمینی  آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS )  ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

 

 • دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.تعداد پاسخ های قابل قبول را در سوال بررسی کنید.
 • سوالات را با دقت بخوانید تا به درک درستی از انها برسید.در این را از خوانش متن نیز کمک بگیرید.
 • از تکنیک skimming برای دریافت ایده ی اصلی متن بهره گیری کنید.
 • در هنگام خوانش حتما کلمات کلیدی را برجسته کنید، بدین ترتیب می توانید پاسخ ها را به آسانی پیدا کنید
 • بخشی از متن که دارای کلمات کلیدی یا مترادف های آنها است را تعیین کنید، این بخش را به دقت مطالعه کنید،ارتباط آن با کل متن را درک کنید.
 • چنانچه کلمات کلیدی را در بیش از یک قسمت از متن مشخص کردید، همه ی ان بخش ها را دوباره به درستی بخوانید تا تفاوت معنای هر کدام را درک کنید.سپس می توانید بهترین را به عنوان پاسخ مناسبانتخاب کنید.
 • حذف گزینه های اشتباه همچنین یکی از راه های برای پیدا کردن پاسخ صحیح است.
 • چنانچه زمانتان در حال اتمام بود و یا قادر به تشخیصجواب صحیح نبودید، یکی از گزینه ها را حدس بزنید.اگر پاسختان اشتباه باشد، نمره ای از دست نخواهید داد.بنابراین، بهتر است سوالی را سفید باقی نگذارید.

 

در ازمون های ازمایشی رایگان IELTS در وب سایتIELTS Tutorialشرکت کنید و مطمئن شوید که میتوانید از این بخش بارم مورد نیاز را کسب کنید. توصیه ی کارشناسان و اساتید خود را به کار گیرید و عملکرد خود را بهبود بخشید. علاوه بر این، دو مهارت مهم و مورد نیاز برای پیشرفت در سوالات چند گزینه ای آیلتس، Skimming و Scanningمیباشند.

 

 • Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون CELPIP در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید   CELPIP در تهران ( بهترین استاد CELPIP ) ( بهترین موسسه CELPIP ) ( بهترین معلم خصوصی CELPIP  ) (  سلپیپ CELPIP در تهران ) (CELPIP تضمینی ) (سلپیپ CELPIP در تهران ) (سلپیپ CELPIP تضمینی ) (سلپیپ CELPIP در تهران   ) ( آزمون سلپیپ CELPIP در ایران ) ( آزمون سلپیپ CELPIP ) ( منابع آزمون سلپیپ CELPIP  ) ( کلاس سلپیپ CELPIP ) ( آموزش سلپیپ CELPIP ) ( دوره فشرده  سلپیپ CELPIP) ( تضمینی سلپیپ CELPIP) (سلپیپ CELPIP تضمینی در تهران ) ( کلاس خصوصی سلپیپ CELPIP ) ( تدریس خصوصی سلپیپ CELPIP )  ( تدریس خصوصی  سلپیپ CELPIP  تضمینی ) (خانه سلپیپ) (celpiphouse ) (celpiptest) (مرکز آزمون سلپیپ) (آزمون آزمایشی  سلپیپ ) (مرکز آزمون سلپیپ)   (خانه سلپیپ تهران ) (مرکز آزمون سلپیپ تهران)  (آزمون آزمایشی سلپیپ در تهران) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند .
به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!