این مقاله تجزیه و تحلیل ما را در مورد تفاوت بین آزمونهای زبان انگلیسی آیلتس و تافل  برای دانشجویان            بین المللی و یافتن نقاط قوت هر یک و تصمیم گیری بر اینکه کدام یک از آنها برای شما بهتر و مناسب تر است، نشان  می دهد.

اگر شما یک انگلیسی زبان نیستید، تقریبا همیشه باید یک آزمون مهارت زبان انگلیسی را به عنوان بخشی از درخواست تحصیلی خود در خارج از کشور در یک دانشگاه انگلیسی زبان داشته باشید. دو آزمون پذيرفته شده              زبان انگليسی در سراسر جهان، آزمون بين المللی زبان انگليسی (IELTS) و تست زبان انگليسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL) است. 

ضمن اینکه هر دو با دقت سطح زبان انگلیسی را بررسی می کنند و همین طور به صورت نامحدود در میان صدها موسسه جهانی پذیرفته می شوند ، دو آزمون در رویکرد، ساختار و معیارهای تدریس متفاوت است، بنابراین شما باید به دقت فکر کنید که کدام یک را  می خواهید  برای خود انتخاب می کنید.

راهنمای ما که از طرف بهترین مدرسان آیلتس است را در مورد تفاوت بین IELTS و TOEFL بخوانید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام برای شما مناسب است.

آیلتس چیست؟

IELTS یک   آزمون  زبان انگلیسی است که برای اهداف آموزشی، مهاجرت و شغلی مورد استفاده قرار می گیرد و توسط بیش از ۹۰۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور جهان پذیرفته می شود. IELTS  به طور مشترک توسط شورای بریتانیا، دانشگاه کمبریج Examinations ESOL و آموزش IDP استرالیا اداره می شود، IELTS از انگلیسی بریتانیایی استفاده می کند و احتمال بیشتری دارد که بریتانیا و موسسات در کشورهای مشترک المنافع مانند نیوزیلند و استرالیا مورد توجه قرار گیرد. بسته به شرایط ورودی برنامه تحصیلی شما، ممکن است لازم باشد که امتحان آکادمیک یا عمومی IELTS را بگذرایند.

TOEFL چیست؟

آزمون TOEFL  در جستجوی  توانایی شما برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی به طور کلی در مجموعه دانشگاهی، دانشگاه و کلاس درس است. توسط بیش از   ۸۵۰۰موسسه در ۱۳۰ کشور، از جمله بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا، و همچنین در همه ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا پذیرفته می شود. TOEFL   توسط سازمان مبتنی بر ایالات متحده خدمات آزمایشی آموزشی اداره می شود و پس به همین دلیل از زبان انگلیسی آمریکایی استفاده می کند. به همین دلیل بیشتر احتمال  می رود که این آزمون توسط موسسات آمریکایی مورد توجه قرار گیرد.

 

تفاوت های کلی

به غیر از سبک های مختلف آزمون انگلیسی، سوالات آزمون TOEFL تقریبا به طور کامل و چندگانه انتخاب شده ، در حالی که در آزمون  IELTS شما نیاز به پاسخگویی طیف وسیعی از انواع پرسش های متفاوتی مانند پاسخ کوتاه، پر کردن جای خالی و انجام tasks کوتاه دارید. زمان آزمون   IELTS  به طور قابل توجهی کوتاه تر از امتحان TOEFL است، تقریبا ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه در مقایسه با آزمون ۴ ساعته TOEFL.

 

فقط یک نوع آزمون تافل وجود دارد که آن هم به طور کامل بر روی کامپیوتر انجام می شود، در حالی که دو نوع آیلتس وجود دارد که هر دو بر روی کاغذ تکمیل می شوند. دانشجویانی که برای برنامه های تربیت انگلیسی، زبان انگلیسی  را درخواست می کنند، باید امتحان آکادمیک IELTS را بگذرانند، در حالیکه امتحان عمومی IELTS برای مهاجرت و برخی از نیازهای شغلی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آیلتس و TOEFL از حالت های مختلف و متفاوتی از استدلال و حل مشکل برخوردار هستند. در tofel دانش آموزان باید بتوانند به صورت تحلیلی فکر کنند تا اختلاف بین گزینه های آنها را با هم مقایسه کنند. آیلتس نیاز به استفاده بیشتر از حافظه دارد و به مهارتهای درک مطلب به صورت وسیع تر مربوط می شود، زیرا دانش آموزان با شیوه های مختلف سوالات مواجه می شوند.

 

ساختار آزمون

Speaking

در حالی که هر دو آزمون دارای یک جزء  هستند، در  IELTS speaking test شما به سئوالات رو در رو با فرد ممتحن پاسخ می دهید. در امتحان TOEFL، شما به شش سوال در یک میکروفون پاسخ خواهید داد که ضبط شده و بعدا به یک گروه شش نفره از داوران ارسال می شود. نمره زبان IELTS شما تنها توسط یک ممتحن تعیین خواهد شد. آزمون IELTS بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می کشد و ممکن است لزوما در همان روز با مابقی امتحان یکی  نباشد، در حالی که TOEFL در حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد و همیشه در همان روز با مابقی امتحان یکی است.

 آزمون IELTS دارای طیف وسیعی از لهجه های مختلف است که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، در حالی که برای  TOEFL تنها لهجه آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

Writing

TOEFL نیاز به تکمیل دو task دارد که  task  اول، یک essay   پنج پاراگرافی بین ۳۰۰-۳۵۰ کلمه می باشد. برای task دوم، شما باید یک قسمت از متن و گزیده سخنرانی در یک موضوع را یادداشت برداری کنید و از آنها برای نوشتن پاسخ ۱۵۰-۲۲۵ کلمه استفاده کنید. تست IELTS نیز دارای دو بخش است، اما اول از آن شما نیاز به خلاصه کردن یا توضیح اطلاعات ارائه شده در یک نمودار، چارت، جدول یا طرح (دیاگرام) دارید. در مرحله دوم، شما باید یک پاسخ ۲۰۰-۲۵۰ کلمه فوری ارسال کنید که یک دیدگاه، استدلال را ارائه می دهد یا از شما می خواهد که در یک زبان خاص بنویسید.

 

Reading

تست reading برای هر دو آزمون کاملا مشابه است: آزمون خواندن TOEFL شامل سه بخش است که شما ۲۰ دقیقه برای تکمیل آن وقت دارید و احتمالا از مطالب دانشگاهی باشد یا از مطالبی که  در یک کلاس درس با آن مواجه      می شوید.  و همچنین شما باید به یک سری سوالات چند گزینه ای در خصوص اینکه چطور متن را درک کرده اید، پاسخ دهید.

 

آزمون خواندن IELTS دارای سه بخش است که  هر کدام ۲۰ دقیقه طول می کشد وسوالات نیز برای تست چگونگی استفاده از زبان، ایده ها و سبک خاص خود در متن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

Listening

اجزای تست در آزمون Listening  بسیار متفاوت هستند. تست شنیداری TOEFL بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد و شامل گوش دادن به گزیده ای از سخنرانی های دانشگاه یا مکالمات دانشگاهی می شود. در هنگام شنیدن و پاسخ دادن به مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای، و  بعد از آن شما نیاز به یادداشت برداری دارید. در آزمون شنیداری آیلتس، دانش آموزان می توانند در هنگام گوش دادن به ضبط، سوالات را پاسخ دهند و باید به تعدادی از انواع پرسش های و تمرین های مختلف پاسخ دهند.

 

نمره دهی

بخشهای گفتاری و نوشتاری TOEFL براساس نحوه نمایش آنها به صورت کلی، شامل میزان استفاده شما از طیف وسیعی  از واژگان، سبک نوشتاری و گرامر درجه بندی می شوند. کسانی که آزمون IELTS می دهند بر اساس نمرات جداگانه ای از معیارهای فردی نظیر استفاده از استدلال، پیوستگی، گرامر و تسلط در نظر گرفته می شوند. برای مثال، یک مقاله با استفاده منطقی از ایده ها، اما دستور زبان ضعیف در امتحان TOEFL بالاتر خواهد شد، در حالی که یک مقاله با گرامر قوی و واژگان که در بیان یک ایده ضعیف است با معیارهای IELTS بهتر است.نمره  IELTS از ۱ تا ۹ درجه بندی می شود، و امتیاز کلی شما به طور میانگین از نمرات جداگانه شما در هر چهار بخش آزمون است. نمره کلی شما به نزدیکترین نمره نزدیک می شود، یعنی اگر میانگین شما ۶.۲۵ باشد، آن را به نمره نهایی ۶.۵ برمی گردانند. TOEFL  یک آزمون واحد است که نمره آن ۱۲۰ است.

 

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!