دو سوال حیاتی در ریدینگ IELTS

ضرورت کلاس آیلتس خصوصی  و ۲ نکته ی حیاتی ریدینگ

همیشه در مورد ضرورت کلاس آیلتس خصوصی سوالات زیادی مطرح می شوند. این که آیا واقعا این نوع کلاس ها کارکرد مورد نظر را دارند یا نه. شاید عمده ی تفاوت کلاس آیلتس خصوصی با کلاس آیلتس عمومی در این واقعیت نهفته باشد که استاد آیلتس نظارت کاملی روی عملکرد شاگردان خواهد داشت و در نهایت این نظارت به شکل آموزش پیوسته ی باکیفیت از ابتدا خود را نشان خواهد داد. در این مقاله قصد داریم با مطرح کردن دو سوال حیاتی در ریدینگ آیلتس به بررسی ضرورت کلاس آیلتس خصوصی بپردازم. این سوالات در اکثر کلاس های ما مطرح می شوند.

۱٫ آیا باید قبل از پاسخ دادن به سوالات همه ی متن خوانده شود؟

این سوال جزو رایج ترین سوالاتی است که کلاس آیلتس خصوصی مطرح می شود و چالش اصلی اکثر شاگردان به شمار می رود. آن ها با مشکل کمبود وقت مواجه هستند و این تصور را دارند که خواندن کل متن آن ها را جلو خواهد انداخت. یادتان باشد که بر اساس آن چه که دانشگاه Cambridge که متولی برگزاری این آزمون است اشاره می کند شما فقط در صورتی که دانش زبانی در حد یک فرد انگلیسی زبان داشته باشید فرصت کافی برای خواندن کل متن را خواهید داشت. در نتیجه اصلا وقت با ارزش خود را با خواندن کل متن هدر ندهید. این دقیقا همان ظرافتی است که در کلاس آیلتس خصوصی به آن پرداخته می شود و به شما شیوه ی موثر خواندن آموزش داده می شود. استفاده ی بهینه از زمان محدودی که در اختیار شما قرار داده می شود مهارت بزرگی است که در کلاس آیلتس خصوصی و تحت نظارت یک استاد خبره پرورانده می شود.

۲٫ آیا در ابتدا باید سوالات را خواند و سپس با Scan/skim کردن به دنبال جواب درست رفت؟

پاسخ ما به این سوال هم بله و هم خیر است.

بله، ابتدا سوالات را بخوانید

خیر، سراغ Scan/skim نروید مگر این که سوالی حاوی یک اسم خاص یا یک عدد باشد.

توصیه ی همیشگی ما به شاگردان آیلتس این بوده است که سوالات را به ترتیب و یک به یک جواب دهند. به جای تکنیک منسوخ و قدیمی شده ی Scan/skim متن را به دقت بخوانید. جواب اکثر سوالات دقیقا به همان ترتیب در متن هم خواهند آمد. در نتیجه، شما همینطور که سوالات را جواب میدهید، به تدریج متن را هم خواهید خواند. این که موثر خواندن متن چه المان هایی دارد و شما چگونه باید در طول یک متن پیشروی کنید هم یکی دیگر از مهارت هایی است که تنها در یک کلاس آیلتس خصوصی و تحت نظارت یک استاد آیلتس خبره به دست خواهد آمد. در کلاس های عمومی اصولا به مهارت های عمومی مانند همین نمونه ی Scan/skim پرداخته می شود و برای تک تک شاگردان برنامه ی خاصی برای بخش Reading آیلتس تعریف نمی شود. هر زبان آموزی نیازهای خاص خودش را دارد و یک استاد آیلتس خبره به این تفاوت های فردی بیشتر از هر چیز دیگری توجه خواهد کرد.

بهترین کلاس آیلتس