Reading آزمون سلپیپ CELPIP

 

بخش خواندن (Reading) آزمون سلپیپ

آزمون آزمون سلپیپ خواندن, چگونگی منابع سلپیپ  درک شما را از خواندن هر متنی که به صورت شخصی , اجتماعی و یا کاری باشد میخوانید را مورد سنجش و ارزیابی قرار میدهد.

اینکه آیا مهارت خواندن آزمون سلپیپ شما, به شما در درک وسیع مطالب منابع سلپیپ  و موضوعات مختلف و متنوع, پیام های ایمیل, نمودار ها, نامه نگاری های شخصی و کاری و یا متن های مفید کمک میکند ؟

آیا میتوانید برخی از نظرات مختلفی را که در متن های کوتاه ارائه شده است را تشخیص دهید و یا تفسیر کنید؟

هر کدام از بخش های این قسمت آزمون سلپیپ از آزمون به شما این اجازه را می دهد تا مهارت های خاص و ویژه ی منابع سلپیپ  خود را در خواندن و به طور کل توانایی خواندن خود را نشان دهید.

به طور کلی آزمون سلپیپ ۶۰ دقیقه برای کامل کردن هر چهار بخش از آزمون خواندن سلپیپ اختصاص داده شده است.

قسمت خواندن آزمون سلپیپ آزمون سلپیپ دارای چهار بخش است. در هر بخش, شما یک متن کوتاه تا اندازه ای متوسط میخوانید و بعد باید به تعدادی سوالات گزینه ای آن پاسخ دهید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود تا هم بخوانید و هم به سوالات متن مربوطه ی آن پاسخ دهید. سوالات در یک کادر به صورت لیستی قرار گرفته شده اند و منابع سلپیپ  شما با استفاده از موسِ سیستمی که در اختیار دارید, بر روی گزینه ای که در پاسخ به سوال مورد نظر انتخاب کرده اید, کلیلک میکنید.

از آنجایی که پاسخ های منابع سلپیپ  شما ممکن است درست و یا غلط باشد, نمره و امتیاز شما از طریق کامپیوتر تشخیص داده میشود.

 

زمان بندی های آزمون خواندن آزمون سلپیپ

 

بخش اول : خواندن مراسلات آزمون سلپیپ (۲ متن برای خواندن)

ابتدا آزمون سلپیپ یک نامه را میخوانید و بعد به شش سوال آن پاسخ میدهید, سپس پاسخی در جواب به نامه میخوانید و بعد باید با انتخاب بهترین گزینه جاهای خالی را پر کنید.

تکلیف اول از بخش اول آزمون خواندن, خواندن یک نامه ی شخصی و پاسخ به شش سوال از متن نامه است. موضوع کلی نامه میتواند هر موضوع رایجی که مردم در مورد آن بحث میکنند به روش نامه نگاری, مانند تعطیلات, یک وعده ی غذایی در یک رستوران, یک رویداد خانوادگی مانند مراسم ازدواج و غیره باشد.

این بخش از خواندن دارای ۱۱ سوال است و به آن ۱۱ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

نکات مطالعه آزمون سلپیپ :

بازبینی (مرور کردن) منابع سلپیپ  , بررسی و به طور اجمالی خواندن خود را تقویت کنید. این ها کلیدهای سرعت در مهارت خواندن هستند. به طور اجمالی خواندن و یا (Skimming)  این است که چشمان خود را بر روی متن بگردانید تا درکی کلی از محتوای آنچه که خواندید به دست آورید. بررسی کردن (Scanning) این است که نگاهتان را به دنبال یک کلمه و یا عبارت و اطلاعات خاص در متن بگردانید. شما به هر دوی این مهارت ها برای پاسخ دادن به سوالات آزمون خواندن احتیاج دارید پس روزانه تا جایی که میتوانید این دو نوع مهارت خواندن را تمرین کنید. از یک کتاب متن برای یادگیری بیشتر این دو نوع مهارت در خواندن استفاده و با آن تمرین کنید.

نکات راهنمایی آزمون سلپیپ :

– یکبار منابع سلپیپ  نامه را برای درک کلی از محتوای آن به سرعت بخوانید. تا برای شما روشن شود که نویسنده چه کسی است؟ و دریافت کننده چه کسی؟ آنها چگونه یکدیگر را می شناسند؟ و نامه چه چیزهایی را توصیف میکند؟ مهارت Skim  کردن شما میتواند در اینجا کمک خوبی باشد.

– مطمئن شوید که سوال را به خوبی متوجه شده اید.  و آنکه شما در پاسخ به آن سوال چه چیزهایی میدانید.

– نامه را برای یافتن کلمات کلیدی و ایده هایی که به شما در دادن پاسخ مناسب از نامه کمک میکند بررسی کنید.

– گزینه های پاسخ را با توجه به اطلاعاتی که از متن دارید مقایسه کنید. آیا میتوانید به راحتی پاسخ را به دست آورید؟ اگر اینطور نیست, آیا میتوانید گزینه های پاسخ های اشتباه را حذف کنید.

 

دومین تکلیف آزمون سلپیپ این بخش از آزمون, خواندن یک پاسخ کوتاه در جواب نامه از شخصی که نامه ی اصلی را دریافت کرده می باشد. این نامه مستقیمأ در جواب به محتوای کلی ای که در نامه ی اول نوشته شده می باشد, اما ممکن است که اطلاعات جدیدی را هم نیز ارائه دهد. سوالات این بخش شامل پر کردن جای خالی با کلمات مناسب می باشد. پنج جای خالی وجود دارد که برای هر کدام از آنها شما چهار گزینه خواهید داشت. در بیشتر منابع سلپیپ  مواقع لازم است تا شما جواب نامه را به نامه ی اول مرتبط سازید تا پاسخ سوال را به دست آورید.

نکات راهنمایی دومین تکلیف این بخش آزمون سلپیپ :

– جواب نامه را جمله به جمله و با دقت بخوانید. بر روی جاهای خالی کلیک کنید تا گزینه های پاسخ موجود آن را ببینید.

– هر پاسخی را که بلافاصله درست به نظر شما میرسد را شناسایی کرده و انتخاب کنید. این میتواند امکان پذیر باشد زیرا شما پاسخ سوالات نامه ی اول را داده اید و تا حدی با موضوع و محتوای کلی متن نامه ی اول آشنایی دارید. اگر بعد از آن زمان کافی و اضافه داشتید, میتوانید برگردید و با دقت بیشتری آن را بررسی کنید.

– برای آن دسته از سوالات منابع سلپیپ  که شما بلافاصله پاسخ انها را نمیدانید, سعی کنید تا شناسایی کنید برای انتخاب پاسخ درست چه چیزهایی باید بدانید و درک کنید.

– اگر نمی توانید چیزی از نامه ی اول به یاد بیاورید, به عقب برگردید و یکبار متن را برای به دست آوردن اطلاعاتی که به آن نیاز دارید بررسی کنید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!