Reading آیلتس در یک نگاه 

ریدینگ آیلتس کلاس آیلتس تضمینی دارای دو  بخش جنرال و آکادمیک میباشد  که در هر دو نوع آن مدت زمان امتحان ۶۰ دقیقه (یک ساعت)می باشد.

داوطلبین باید به ۴۰ سوال در ۳ بخش پاسخ دهند هیچ کدام نیاز به اطلاعات تخصصی ندارددر حالی که  متن ها به مرور سخت تر می شوند.شما باید در هر متن تقربا ۲۰ دقیقه را در نظر بگیرید و زمان را به درستی مدیریت کنید .متن هایی که در امتحان آمده از روزنامه ,مجله و.. انتخاب شده اند و غیر تخصصی هستند.

بطور کلی ریدینگ آیلتس کلاس آیلتس تضمینی آکادمیک لغات بیشتری و سنگین تری دارد پس دقت بیشتری لازم دارد.

 

نکات کلیدی :

-مدیریت زمان برای آزمون آیلتس آیلتس تضمینی نقش اساسی دارد.اکثر داوطلبان با کمبود وقت مواجه می شوند و نمی توانند تمام سوالات بخش آخر را بخوانند و آن ها را پاسخ دهند و همین امر باعث می شود که نمره از دست بدهند.

 

– ترتیب جواب دادن سوالات آیلتس تضمینی را رعایت کنیم  . در ابتدا متن ۱  سپس ۲ و ۳.چون با وجود اینکه متن ها به ترتیب سخت تر می شوند اما نمره هایی که در نظر گرفته شده یکسان است.بنابراین از سوالات آسان تر شروع کنید.

 

آزمون آیلتس آیلتس تضمینی نمره منفی ندارد پس به همه سوالات پاسخ دهید.

 

-برخلاف آزمون لیسنینگ آیلتس تضمینی (شنیداری)وقت اضافی برای وارد کردن پاسخ ها به برگه پاسخنامه وجود ندارد و به طور هم زمان باید تمامی جواب ها را وارد پاسخنامه کنید.

 

املاء لغات و گرامر آیلتس تضمینی را جدی بگیرید.

 

بعضی از سوالات به ترتیب متن نیستند مراقب این گونه سوالات باشید تا زمانتان بیهوده تلف نشود.

 

-اگر جواب سوالی آیلتس تضمینی را نمی دانید و اصلا در مورد جوابی که در ذهنتان است مطمئن نیستید وقتتان را تلف نکنید کنار آن سوال آیلتس تهران علامت بزنید و به سوال های بعدی پاسخ دهید .اگر در پایان وقت اضافی داشتید به سوالی که علامت زدید برگردید و به آن پاسخ دهید.

 

آزمون ریدینگ آیلتس آیلتس تضمینی نیز سایر دیگر آزمون ها شدیدا نیاز به تقویت لغات دارد و اینکه شما دانش گرامری خود را قوی

کنید.

برای اینکه به سوالات ریدینگ آیلتس تضمینی پاسخ دهید باید لغات را به خوبی بدانید پس هر چه دامنه واژگان شما گسترده تر و متنوع تر باشد وقت کمتری برای حدس زدن معنی کلمات صرف می کنید  و سرعت خواندنتان بیشتر می شود و درنتیجه به سوالات بیشتری پاسخ می دهید.

 

برای درک بهتر متن ها به ۳ روش اصلی معلم خصوصی آیلتس نیاز دارید:

۱-اسکیم کردن معلم خصوصی آیلتس:نگاهی اجمالی به متن برای درک موضوع اصلی معلم خصوصی آیلتس

۲-اسکن کردن معلم خصوصی آیلتس:پیدا کردن سریع یک کلمه یا اسم یا تاریخ با حرکت سریع چشم بر روی متن ,به این شکل که فقط به دنبال همان کلمه مورد نظر هستیم و کلمه ها و اطلاعات دیگر در متن حواس ما را پرت نمی کند.

۳-کلوز ریدینگ معلم خصوصی آیلتس:در بعضی از سوالات شما نیاز دارید تا چند جمله یا قسمتی از متن را بخوانید و معنای آن را کامل بفهمید تا بتوانید سوال را جواب دهید.

 

نکته مهم دیگر این است که اگر معنی کلماتی را نمی دانید روی آن ها زیاد زمان نگذاریم و ذهنمان را درگیر معلم خصوصی آیلتس نکنیم.

 

گول کلماتی که در متن و سوال آیلتس تهران یکی هستند را نخورید این کلمه ها در واقع شما را گول می زنند تا فکر کنید قسمتی که جواب را در خود دارد همان قسمتی است که کلمات یکسانی با سوال دارند اما بیشتر مواقع اینگونه نیست .

برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگ ایده آل گرا نباشید یعنی سعی نکنید تمام متن و مفهوم و کلمات آن را بفهمید این کار هیچ ارزشی ندارد هدف فقط جواب درست دادن به سوالات است.

 

بهترین چیزی که موفقیت شما را تضمین می کند خواندن و تمرین آیلتس تهران فراوان قبل از آزمون است چه به تنهایی این کار را انجام دهید چه در کلاس های آموزش خصوصی آیلتس شرکت کنید.متن های زیادی را مطالعه کنید تا به هم  سریع خواندن عادت کنید و هم لغات بیشتری را به خاطر بسپارید.

انواع سوالات ریدینگ آیلتس تهران را شناخته و روش های پاسخ دهی به آن ها را نیز یاد بگیرید و قبل از آزمون آیلتس تهران انواع سوالات را تمرین کنید و به یاد داشته باشید  روشی که برای شما جواب می دهد ممکن است برای شخص دیگری کاربرد نداشته باشد بنابراین هر فرد استراتژی خاص خود را دارد.

تمرین با استاد و فردی که انواع روش ها را می شناسد و در این راه تجربه فراوانی دارد برای شما بسیار موثر است و به شما کمک میکند تا بهتر نقاط ضعف و قدرت تان را بشناسید تا عملکرد عالی در آزمون مهارت های آیلتس داشته باشید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!