چطور سوالات بخش reading آیلتس رو درک و پاسخ دهیم ؟

نگارش مقاله ی پیش رو به قصد درک بهتر شما از متونی که مطالعه میکنید انجام شده است. استراتژی های زیر را بخوانید و هر کدام را که برایتان نتیجه بخش است در راستای اماده سازی خود برای ازمون به کار بگیرید.

کل محتوای بخش مورد نظر را یک بار اسکن کنید:

پیش از کلاس خصوصی   آیلتس اینکه روی متون ازمون یا هر بخش دیگری متمرکز شوید،ابتدا نگاهی به کل محتوای بخش پیش رویتان داشته باشید.شمار متونی که باید بخوانید و تعداد سوالات مربوط به هر متن را بررسی کنید.به هر بخش از ازمون،تایم جداگانه ای اختصاص داده شده.پس در بررسی اولیه،باید مدت زمانی که میتوانید برای هر سوال صرف کنید را نیز تخمین بزنید.

 

روی سوالات متمرکز شوید:

این کار ممکن است منطقی به نظر نرسد،اما شما باید پیش از خوانش متن، سوالات را بخوانید. بررسی سوالات،این امکان را به شما میدهد که درک مطلب را در راستای اطلاعات مورد نیازتان بهینه سازی کنید و در نتیجه دریافت اطلاعاتی که برای پاسخگویی به سوالات،به انها نیاز دارید، بسیار تسهیل خواهد شد.

همچنین شما باید از بررسی تمام پاسخ های احتمالی موجود،اطمینان حاصل کنید.به خصوص اگر در متن سوال،عبارت انتخاب بهترین گزینه ذکر شده باشد.این عبارت،گاهی اوقات بدین معناست که پاسخ های نسبتا صحیح بسیاری ممکن است وجود داشته باشند.پس از اینکه بهترین گزینه را انتخاب میکنید،اطمینان حاصل کنید.

همچنین اگر کلاس خصوصی   آیلتس در مرتبه ی اول پاسخگویی،جواب سوالی را نمیدانید،نباید نگران باشید.پیش بروید و به سوالاتی که از درستی پاسخ انها اطمینان دارید،جواب دهید.پس از اتمام دور اول،میتوانید بازگردید و روی سوالات دشوارتر بیشتر فکر کنید.

 

از متن استفاده کنید:

بعضی از سوالات،درباره ی یافتن معنی یا تعریف یک لغت از درون متن مطرح میشوند.در اکثر موارد، این لغات و اصطلاحات،با حروف ایتالیک نوشته شده اند.پس پیش از انکه کل متن را به منظور پیدا کردن این کلمات زیر و رو کنید،لغاتی را که با این حروف نمایش داده شده اند، بخوانید. چنانچه از قبل معنی این کلمات را ندانید،میتوانید از چارچوب کلی متن و جملات قبل و بعد از ان، به مفهوم کلمه پی ببرید.این روش،برای کسب ایده ی کلی متن نیز بسیار کاربردی است. شما میتوانید برای این منظور چند خط ابتدایی و انتهایی متن را بخوانید و در صورت تکرار شده یک ایده در هر دو،ان را به عنوان موضوع اصلی متن استنباط کنید.

نکته ی کلاس خصوصی   آیلتس دیگری که در این بخش حائز اهمیت است،این است که پاسخ های خود را در انتها دوباره بررسی کنید.اجازه ندهید که خطاهای جزئی و قابل رفع،باعث کسر نمره ی شما شوند.

همچنین نباید لزوما خود را به یکبار خوانش متن محدود کنید.گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید تا ان را دو بار،سه بار یا حتی بیشتر بخوانید تا به اطلاعات مورد نیازتان دست یابید. پس در صورت لزوم،تعداد دفعات بیشتری را به خوانش یا مرور متن اختصاص دهید تا بتوانید نتیجه ی بهتری کسب کنید.

گزینه هارا خوب بررسی کنید:

نادرستی بعضی از گزینه های یک سوال،کاملا واضح است و در نگاه اول میتوان این گزینه ها را حذف نمود.گزینه هایی که دارای لغاتی مانند: always و never هستند،معمولا نادرست میباشند. همچنین برخی از سوالات چهار گزینه ای،دارای گزینه های بسیار نزدیک به هم هستند که تنها تفاوت انها در برخی لغات است.به این نوع سوالات نیز دقت داشته باشید.

در انتها،هیچ پرسشی را بدون پاسخ رها نکنید. در بسیاری از ازمون ها،پاسخ های نادرست، مشمول نمره ی منفی نمیشوند.پس از این شانس استفاده کنید و نمره ی خود را بهبود ببخشید.هر کجا که نتوانستید پاسخ صحیح را پیدا کنید،با استفاده از تکنیک حذف گزینه، موارد نادرست را حذف کنید و بعد از میان باقی مانده ها بهترین را انتخاب کنید.

اهمیت استراتژی های خواندن متون:

وقتی کلاس خصوصی   آیلتس نوبت به خواندن متون ازمون میشود،داوطلبان باید با استفاده از مهارت قوی و تکنیک های به روز شده ی خواندن پیش بروند.این تکنیک ها،چگونگی برقراری ارتباط میان ایده ها،ترکیب اطلاعات با هم،تجسم کردن داده ها،استنباط و استنتاج از طریق متن و اولویت بندی میان داده های مهم را ممکن میکنند.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!