Scanning  نکات کلیدی بخش ریدینگ Reading  آیلتس

 

کلمات مورد نیاز برای scanningرا از سوالات انتهای متن انتخاب کنید.

*کلماتی را که به قصد یافتن انها متن را اسکن میکنید با دقت انتخاب کنید.به عنوان مثال،در سوالات صحیح غلط،ابتدا تمام عبارات را بخوانیدو بعد به دنبال لغاتی در متن باشید که بیشتر تکرار شده اند.احتمال اینکه این کلمات تشکیل دهنده ی ایده ی کلی متن باشند بیشتر است.بنابراین کمکی به فرایند اسکن کردن نخواهند کرد.

*به دنبال کلماتی باشید که به ایده ی اصلی متن مربوط اند.این کلمات ممکن است اسامی عام/نام ها/تاریخ ها و غیره باشند.

*همیشه ساختار اولیه ی جملات را به خاط داشته باشید:۱.فاعل ۲.فعل ۳.مفعول .هر مورد اضافه تری توصیفگر اطلاعات تازه ای است:عبارات اسمی یا فعلی/صفات/ قیدها/کلمات نفی/کلمات مقایسه ای.این کلمات یا عبارات به شما کمک میکند تا نقطه ی تمرکز جمله را درک کنید.

به عنوان مثال،کلمه ی نفی ای مانند ignore””باید بلافاصله توجه شما را جلب کند.ignore لغت موثری برای scanning  نیست اما کلمه ای است که میزان درک شما از متن را بررسی می کند.

*به دنبال کلمات و ایده هایی که شما را در متن هدایت میکنند.این ابزار بسیار مفیدی است.سوالات را با هم ببینید و هر کدام را جداگانه در نظر نگیرید.سوالات اغلب به بخش های زیر تقسیم میشوند: دو سوال مربوط به یک پاراگراف از متن؛سه سوال مربوط بهپاراگراف دیگر و به همین ترتیب.

سعی کنید سوالات را به هم مرتبط کنید، آنها را با توجه به محتوا گروه بندی کنید و از این موضوع برای حرکت سریع تر در طول متن استفاده کنید.

 

چگونه به آرامی اسکن را انجام دهید

اسکن کردن را از چپ به راست انجام دهید.شما باید از این روش فقط برای یافتن لغات مورد نظر و از پیش تعیین شده استفاده کنید.

در غیر این صورت، این تکنیک کاملا بی اثر خواهد بود و از سرعت شما به شدت میکاهد.

 

چگونه اسکن کردن را سریع انجام دهیم

برای جلوگیری از خواندن تمام کلمات،اسکن کردن را از انتهای هر خط یا پاراگراف شروع کنید.

در این مرحله اسکن را از راست به چپ،در جهت انتها به ابتدا انجام دهید.این تمرین به شما کمک خواهد کرد تا متن را به صورت کلمه به کلمه نخوانید.

خواندن

در مرحله ی بعد، متن را به صورت مورب از گوشه ی پایین سمت راست تا گوشه ی بالا سمت چپ،اسکن کنید.همچنین میتوانید این کار را به صورت عمودی از پایین به بالا انجام دهید.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS  ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS  در تهران ) ( آیلتس IELTS  تضمینی ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS  تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) (آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS  در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS در ایران ) ( آزمون آیلتس IELTS ) ( منابع آزمون آیلتس IELTS ) ( کلاس آیلتس IELTS ) ( آموزش  آیلتس IELTS) ( دوره فشرده  آیلتس IELTS ) ( تضمینی  آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران  ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS )  ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

در مرحله ی دیگر میتوانید این کار را به صورت زیگزاگ و از انتها به ابتدا انجام دهید.در دفعات بعدی تمرین سعی کنید سرعت خود را افزایش دهید.

زمانی که حرفه ای تر شدید، میتوانید یک خط را هم از چپ به راست و هم از راست به چپ بخوانید.

شما مجبور نیستید زمانتان را برای رسیدن به ابتدای خط بعدی تلف کنید.

 

خوانندگانحرفه ایمی توانند بهمرکزیک پاراگراف نگاه کنند و بدون حرکت دادن چشمانشان اطلاعاتی از اطراف ان نقطه ی مرکزی به دست اورند.چنانچه با یک پاراگراف طولانی مواجه بودید این عمل را طی چند مرحله انجام دهید.

 

خواندن

چگونه متن را با استفاده از skimming و scanningعلامت گذاری کنیم

*از یک مداد استفاده کنید تا در صورت اشتباه بتوانیدان را تصحیح کنید.

*فقط زیرکلمات کلیدی را خط بکشید.سوالات را نیز اسکن کنید.

*تا جایی که ممکن است از خط کشیدن خودداری کنید.خط کشی زیاد باعث می شود نتوانید اطلاعات مورد نیازتان را پیدا کنید.

برای علامت گذاری هایتان از یک مجموعه کد استفاده کنید.برای مثال دور کلمات کلیدی علامت بزنید.زیر ایده های اصلی خط بکشید و زیرجزئیات از یک خط زیگزاگ استفاده کنید.

*اگر در علامت گذاری های بالا سرعت عمل دارید، از این روش در امتحان نیز استفاده کنید.در غیر این صورت فقط با یک خط ساده علامت بزنید.

 

تکمیل پاسخبرگ

*پاسخنامه را با دقت پر کنید.برای این کاراز مداد استفاده کنید.

*در برگه ی سوالات انتهایهر متن را با یک خط تیره مشخص کنید.سعی کنید هر بخش را در زمان تعیین شده برای ان انجام دهید.

*پاسخ ها را مستقیما در پاسخ برگ و در محلصحیح پر کنید.

*جواب ها باید روشن و واضح باشند.به هر سوالفقط یک پاسخ بدهید مگر اینکه در دستورالعمل سوال تعداد بیشتری ذکر شده باشد.

*در نحوه ی پر کردن گزینه ی صحیح دقت کنید.

*به املای صحیح کلمات، به ویژه کلمات رایج،توجه داشته باشید و محدودیت تعداد کلمات پاسخ که توسط سوال تعیین شده است را رعایت کنید.

*پاسخ های شما نباید عینا برگرفته از کلمات موجود در صورت سوال و یا متن باشد.به اینگونه پاسخ ها نمره ای تعلق نخواهد گرفت.

*پس از اتمام همه ی سوالات، پاسخ های خود را چک کنید.این بررسی را به ترتیب سوالات انجام ندهید بلکه به صورت رندوم و یا از انتها به ابتدا انجام دهید.همچنین پاسخ های خود را با دستور زبان سوال تطبیق دهید تا از درستی انها اطمینان یابید.

 

  • Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون CELPIP در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید   CELPIP در تهران ( بهترین استاد CELPIP ) ( بهترین موسسه CELPIP ) ( بهترین معلم خصوصی CELPIP ) ( سلپیپ CELPIP در تهران ) (CELPIP تضمینی ) (سلپیپ CELPIP در تهران ) (سلپیپ CELPIP تضمینی ) (سلپیپ CELPIP در تهران ) ( آزمون سلپیپ CELPIP در ایران ) ( آزمون سلپیپ CELPIP ) ( منابع آزمون سلپیپ CELPIP  ) ( کلاس سلپیپ CELPIP ) ( آموزش سلپیپ CELPIP ) ( دوره فشرده سلپیپ CELPIP) ( تضمینی سلپیپ CELPIP) (سلپیپ CELPIP تضمینی در تهران ) ( کلاس خصوصی سلپیپ CELPIP  ) ( تدریس خصوصی سلپیپ CELPIP )  ( تدریس خصوصی سلپیپ CELPIP  تضمینی ) (خانه سلپیپ ) (celpiphouse ) (celpiptest)    (مرکز آزمون سلپیپ) (آزمون آزمایشی سلپیپ ) (مرکز آزمون سلپیپ)   (خانه سلپیپ تهران ) (مرکز آزمون سلپیپ تهران)  (آزمون آزمایشی سلپیپ در تهران)  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند .
به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!