قسمت چهارم آزمون آیلتس : صحبت کردن (Speaking)

آزمون صحبت کردن (Speaking) آیلتس فقط یک “مکالمه” نیست. درست مثل دیگر قسمتهای آزمون آیلتس,طوری کنار هم قرار گرفته میشوند که شما بتوانید مهارتهای مختلف را در صحبت کردن به آزمونگر نشان بدهید – مانند نشان دادن دانش وسیعتان در استفاده از لغات, اینکه قادر باشید تا درباره ی موضوعات مختلف به اندازه ی مناسب ( نه خیلی کوتاه و نه خیلی طولانی ) گفت و گو کنید و یا یک صحبت کوتاه درباره ی یک موضوع خاص به اجرا بگذارید. اینها نکته هایی هستند که شما باید به عنوان یک دانش آموز (زبان آموز) و همچنین برای آینده ی کاری خودتان به خاطر بسپارید. در کل این بدین معنا است که شما بتوانید برای آزمون “صحبت کردن” آیلتس, درست مانند دیگر قسمتهای آزمون آماده بشوید.
در اینجا چند نکته از آزمون “صحبت کردن” آیلتس را در اختیار شما گذاشتیم, که میتواند شما را در آمادگی آزمون راهنمایی و کمک کند.

نکته اول :
آزمون صحبت کردن, یک تست گفت و گوی ساده و معمولی نیست. این نشان میدهد که شما چگونه میتوانید مسلطانه به زبان انگلیسی صحبت ( گفت و گو) کنید. این آزمون, سلیس و روان بودن طرز صحبت کردن شما و همچنین توانایی شما را در درجه ی اول در داشتن یک مکالمه و بعد از آن در یک مذاکره امتحان میکند. آزمونگر به راحتی متوجه ی اشتباهات شما در گرامر (دستور زبان) میشود و هرچه بیشتر شما در دستور زبان و صحبت کردن خود اشتباه کنید به همان اندازه در نمره ی شما تاثیر خواهد گذاشت.

نکته دوم :
در این قسمت از آزمون, اغتماد به نفس داشتن نیز میتواند تاثیر بسیار زیادی در اجرای شما داشته باشد. این شما را از تردید داشتن در صحبت کردن متوقف میکند. باید مطمئن شوید این شما هستید که دارندگی آزمون را در دست دارید بنابراین شما باید کسی باشید که بیشترین صحبت را انجام میدهد. بهترین راهی که میتوان اعتماد به نفس در صحبت کردن را تقویت کرد و بالا برد این است که تا میتوانید صحبت کردن را تمرین کنید – هرچه بیشتر, بهتر. لازم نیست که این کار را حتما با یک انگلیسی زبان بومی انجام دهید, صحبت کردن با دوستان, همکلاسی ها و همکاران نیز میتواند مؤثر باشد و به آمادگی بیشتر شما در آزمون صحبت کردن کمک کند.

نکته سوم :
تلفظات حساب نمیشوند. خوب تلفظ کردن یک زبان, یکی از قسمتهای یادگیری زبان است و آزمونگر تلفضات شما را در هنگام صحبت کردن در آزمون بررسی میکند. با وجود اینکه طرز تلفضات اهمیت زیادی دارد, اگر در مفهوم و بیان کردن کلی آن مشکلی نباشد, در نمره ی شما تأثیر چندانی نخواهد داشت. هرچند اگر کلمه یا واژه ای بود که شما احساس کردید اشتباه تلفظ کرده اید یا اگر استرس این را داشتید که در طرز بیانتان اشتباهی وجود داشته, میتوانید سعی خودتان را بکنید و تا حد امکان در اشتباه خود کار کنید. به یاد باشید که اگر هروقت شما کلمه ای جدید یاد گرفتید و از چگونه تلفظ کردن آن اطمینان کامل نداشتید, خیلی راحت میتوانید تلفظ آن را توسط هرنوع دیکشنری آنلاینی که وجود دارد بررسی کنید و با تکرار آن از درست تلفظ کردن کلمه مطمئن شوید.

نکته چهارم :
تند صحبت کردن با روان و سلیس صحبت کردن یکسان نیست . دانش آموز ( زبان آموز) و حتی کاندید هایی هستند که خیلی تند و سریع صحبت میکنند و فکر میکنند که این باعث میشود صحبت کردن آنها روان به نظر بیاید. حقیقت این است که حتی انگلیسی زبانان بومی هم در این آزمون تند صحبت نمیکنند . زیرا آزمونگر فریب تند صحبت کردن شما را نمیخورند و اگر شما تند و سریع صحبت کنید ممکن است آنها کامل متوجه ی صحبت های شما نشوند . همچنین سریع و تند صحبت کردن به شما زمانی برای تفکر در حرفها و صحبت هایی که میکنید نمیدهد. این شما را در استفاده کردن از زبانی که بلد هستید باز میدارد.

نکته پنجم :
آرام و شمرده صحبت کردن آزمونگر را از پرسیدن سوالهای زیاد و اضافی متوقف میکند. ممکن است خنده دار باشد اما از دانش آموزان ( زبان آموزان) زیادی شنیده شده که آرام و شمرده صحبت کردن یکی از استرتژی های خوب آنهاست . هرچه آرام تر صحبت کنید آزمونگر را کمتر مجبور به فشار آوردن به شما در بیشتر توضیح دادن میکند. اما باید این را بدانید که آزمونگرها تمرین دیده اند تا حقه ها و استرتژی های زبان آموزان را شناسایی کنند و در اینجا باز باید گفته شود که آزمونگران فریب شما را نخواهند خورد. در این صورت اگر شما هم به استفاده کردن از این نوع تکنیک ها فکر میکنید فقط میتوان به یک چیز اشاره کرد (نکته ی اول و دوم). در حقیقت شما باید آمادگی کامل را در آزمون “صحبت کردن” آیلتس و نمره ای که در این آزمون میخواهید داشته باشید.

نکته ششم :
آزمونگر میتواند به شما کمک کند. برقرار کردن ارتباط چشمی با آزمونگر میتواند در ازمون “صحبت کردن” به شما کمک کند. به طور مثال زبان بدنی آنها میتواند به شما بگوید که آیا آنها آماده ی حرکت کردن به سوال بعدی هستند یا از ادامه دادن و پیشروی شما در صحبت کردن بیشتر خوشحال میشوند. در قسمت دوم ممکن است آنها نشان دهند که آیا آنها آماده ی متوقف کردن شما هستند یا احتیاج است که شما بیشتر صحبت کنید. در آخر و قسمت سوم مکالمه ی شما بیشتر شبیه به یک مذاکره است زیرا بعضی اوقات آنها با سوالهایشان به شما کمک میکنند تا ایده های بیشتری در صحبت کردن بگیرید. آزمون “صحبت کردن” سخت نیست ,در واقع دادوستدی بین شما با قسمتهای مختلف آزمون است.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!