TOEFL و کسب مهارت دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT در تهران بخش دوم

 

TOEFL چیست؟

به طور میتوان خلاصه گفت: زبان انگلیسی در سطح آکادمیک . اما از آنجایی که این اطلاعات به تنهایی خیلی مفید نخواهد بود،سعی خواهیم کرد تا اطلاعات مفیدی را در مورد آزمون ارائه دهیم. امروزهTOEFLبه صورت انلاین و اینترنتی برگزار میشود( ” IBT “) البته هنوز ممکن است در مراکزی این ازمون به صورت کتبی برگزار شود. از آنجاییکهTOEFL مبتنی بر اینترنت رایج تر است، اطلاعاتی را در زمینه ی این نسخه با شما به اشتراک میگذاریم.

TOEFL IBT

این نسخه از ازمونTOEFL شامل چهار بخش است: Reading، Listening، Speaking و Writing. که پس از دو بخش اول، یک تایم استراحت ده دقیقه ای اختیاری به داوطلبین داده میشود.

 

       Speaking.3

  • ۲۰ دقیقه، ۶ بخش
  • ۲ بخش مستقل و ۴ بخش تلفیقی
  • یک زمان کوتاه برای آماده سازی به شما داده خواهد شد و پس از آن باید پاسخ خود را ضبط کنید.
  • در سوالات مستقل،از شما خواسته می شود تا در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید (مثلا “بازی مورد علاقه شما در کودکی چه بود؟”).
  • سوالات تلفیقی مربوط به متون یا گوش دادن است (مطالب آموزشی یا مکالمه دانشجویی).
  1. Writing
  • ۵۰ دقیقه، ۲ بخش
  • ۱ بخشتلفیقی و ۱ بخش مستقل
  • در بخش تلفیقی، ابتدا باید یک متنکوتاه را بخوانید و سپس به فایل صوتی مربوط به همان موضوع گوش دهید.پس از آن شما باید ان فایل صوتی را خلاصه کنید و ارتباط ان با متن را کاملا شرح دهید.
  • اما هدف بخش مستقل این است که شما عقیده ی خود را درباره ی یک موضوع خاص شرح دهید. انچه اهمیت دارد عقیده ی شما نیست، بلکه استدلال های محکمی است که برای دفاع از نظر خود بیان میکنید.

برای چالش های ویژه آزمون TOEFL آماده شوید

اکثر متقاضیان از صدای بلند سیستم صوتی برای پخش فایل ها شکایت دارند.همه ی افراد در یک اتاق به حل ازمون مشغول هستند، بعضی از آنها هنوز در حال گوش دادن به فایل صوتی هستند، در حالی که بعضی دیگربه بررسی بخش گفتاری مشغولند. این بدان معناست که ممکن است افرادی که در اطراف شما هستند در حال صحبت با میکروفون خود باشند در حالی که شما هنوز سعی بر تمرکز روی بخش شنیداری ازمون دارید.

بنابراین توصیه می شود که تمرکز کردن روی هدست خود و نادیده گرفتن افراد اطراف و سر و صدای انها راتمرین کنید. برای بخش های Reading و Writing، ممکن است استفاده از گوش گیر مفید باشد اما پخش دستورالعمل ها  از طریق هدفون باعث می شود که این کار کمی دشوار باشد.

نمراتTOEFL

نمره ی شما برای هر بخش از ۰-۳۰محاسبه خواهد شد بدین صورت که نمره ی کلی ازمون حداکثر۱۲۰ خواهد بود . بسیاری از دانشگاه ها نمره TOEFL 90-100را از متقاضیان پذیرش خود درخواست میکنند.لطفا با دفاتر پذیرش  تماس بگیرید،تا از نمره درخواستی انها برای ثبت نام اطمینان حاصل کنید.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT   ) ( بهترین موسسه  TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT   ) (TOEFL IBT   در تهرانTOEFL IBT تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

مرکز زبان Sirielts همواره برگزار کننده دوره های آمادگی و آموزش آزمون TOEFL در تهران برای علاقه مندان و داوطلبان این آزمون بین المللی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۱۲۵۶۲۹۱ تماس حاصل نمایید و از مشاوره همواره بهره مند باشید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!