آمادگی برای آزمون آیلتس بخش اول

 

آمادگی برای آزمون آیلتس اغلب زمانی آغاز میشود که شما متوجه میشوید باید برای گرفتن ویزا یا درخواست دانشگاه (بورسیه) خود به نمره ی مطلوبی در آزمون آیلتس احتیاج دارید. بیشتر دانش آموزان (زبان آموزان) ماه ها به طور متناوب با نگران بودن درباره ی آزمون و آمادگی لازم در آن میگذرانند. اما اگر کمی فکر کنیم متوجه میشویم که آمادگی ما برای آزمون آیلتس از مدتها و سالها پیش که ما برای اولین بار شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردیم, شروع شده بوده. احساسه خوبی است که بدانیم به نوبه ی خود و در راه و روش خود, تا به اینجا خوب عمل کرده ایم.

هدف از آزمون آیلتس این است که سطح دقیق زبان انگلیسی خود را بدانیم. در بیانی بهتر, آمادگی آزمون آیلتس به معنی بهبود و تقویت زبان انگلیسی است. متاسفانه این موضوع به اندازه ی گفتنش آسان نیست. به همین دلیل در اینجا, برنامه ی چهار قدم اساسی و پیشرفته را در اختیار شما گذاشتیم تا شما را در مسیر آماده سازی آزمون آیلتس, کمک و راهنمایی کند.

 

قدم اول : این است که بدانیم کجا ایستاده ایم (موقعیت زبان انگلیسی ما)

اگه به طور دقیق سطع زبان انگلیسی کنونی (فعلی) خود را از لحاظ سطح (مقیاس) آیلتس نمیدانید, پس شما این را هم نمیدانید که چقدر از رسیدن به هدف خود نیز دور هستید. بنابراین اولین قدم در هر مرحله از آمادگی آزمون آیلتس باید ارزیابی سطح کنونی خودتان باشد. تستهای تمرین زیادی برای ارزیابی و دانستن سطح خود در زبان انگلیسی نسبت به مقیاس آیلتس وجود دارد, اما ساده   ترین راه دانستن نمره ی فعلی شما در آزمون آیلتس EFSET Plusاست .

که نمره ای معادل آیلتس,EFSET یک آزمون دو ساعته است که به شما یک نمره ی EFSET Plusآزمون

برای خواندن و گوش دادن (شنیداری) است میدهد. این دوساعت, ساعاتی بسیار مفید است که میشود به خوبی از زمان استفاده کرد. مگر اینکه مهارتهای گفتاری و نوشتاری شما در سطوح کاملا متفاوتی قرار داشته باشد.

حالا شما میدانید که دقیقا در کجا ایستاده اید. (آگاهی دقیق از سطح زبان فعلی خود).

 

قدم دوم : تقویت زبان انگلیسی

شما میدانستید که این مورد هم مطمئنآ یکی دیگر از قدمها است,درسته؟

سطح زبان انگلیسی خود را با استفاده از ابزار آنلاین,کتابها یا هر روشی که به انتخاب و سلیقه ی شما است بالا ببرید. همچنین شما میتوانید کلاس بگیرید و از اساتید آیلتس راهنمایی و کمک بگیرید. به طور کلی لازم است که شما از تمام جهات و جوانب زبان انگلیسی خود مانند : خواندن , شنیداری , نوشتاری , و گفتاری کار کنید.

همچنین شما میتوانید از ابزار مطالعه ی ویژه ی آیلتس استفاده کنید, اما شما در این مرحله مجبور به این کار نیستید. درواقع هر نوع تکنیکی که شما در یادگیری زبان انگلیسی پیدا میکنید, میتواند در آمادگی آزمون آیلتس تاثیرگذار باشد. به طور مثال :

. درباره ی موضوع هایی که به آن علاقه دارید, مقاله و مطالب انگلیسی بخوانید. خودتان را مجبور به جستجوی کلماتی بکنید که متوجه ی آنها نشدید. خواندن روزنامه ها و مجلات نیز روش خوبی برای گسترش دایره ی لغات است.

.خواندن به شما در نوشتن کمک میکند, اما نوشتن را هم تمرین کنید. خودتان را محدود به یک شیوه یا سبک نگارش خاص نکنید. نگهداشتن یک دفترچه ی خاطرات به انگلیسی , نوشتن داستان های کوتاه , همچنین امتحان کردن دستهای خود در نوشتن های مقاله های کوتاه و غیره, تمرینهای خوبی برای تقویت کردن نوشتن است. کارهای خود را تصحیح کنید یا از شخصی که در این ضمینه توانایی دارد کمک بگیرید تا بتواند شما را در تصحیح کردن نوشته هایتان همراهی کند.

.فیلم های انگلیسی تماشا کنید و یا به رادیوهای انگلیسی زبان گوش بدهید.کوچکترین ذره ای از آن را که از دست دادید, دوباره و دوباره به عقب برگردانید تا زمانی که به طور کامل متوجه ی آن شوید.

.به اندازه ی کافی تمرین صحبت کردن با خودتان میتواند سخت باشد, اما اگر کمی تلاش کنید میتوانید یک شریک زبان آنلاین یا در شهر خودتان پیدا کنید و با او با زبان انگلیسی صحبت کنید. سعی کنید تا کمتر از مکالمات و جملات عمومی و عامیانه مانند: “سلام…حاتان چطور است ؟” استفاده کنید, خودتان را مجبور کنید تا در صحبت کردن بیشتر درباره ی موضوعات پیشروی کنید.

. دوره های آموزشی خوبی برای آمادگی در آزمون آیلتس به صورت آنلاین و یا به صورت حضوری در کلاسهای آن, همچنین در مدرسه های نزدیک شما وجود دارد. اگر هزینه ی کافی برای سرمایه گذاری در این نوع دوره های آیلتس را دارید, این میتواند جهشی در تلاشهای شما باشد, تا شما را مستقیمآ به سومین قدم از این آمادگی جلو ببرد.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!