بخش چهارم ریدینگ آزمون سلپیپ

خواندن برای دیدگاه نظرات (۲متن برای خواندن)

ابتدا یک گزارش آزمون سلپیپ (نظریه) را بخوانید و به ۵ سوال آن پاسخ دهید. سپس یک پاسخ را در جواب به نظریه بخوانید و ۵ جای خالی را با انتخاب بهترین گزینه مناسب پر کنید.

در بخش اول آزمون سلپیپ قسمت خواندن برای دیدگاه نظرات, شما مقاله ی آنلاینی راجب یک موضوع شامل حوزه هایی که تنها مرتبط با مشاغل, اقتصاد, سیاست, اجتماع و یا آموزش نیست, که حداقل به دو صورت ( از دو دیدگاه) منابع سلپیپ مختلف و متفاوت توضیح می دهد, خواهید خواند. برخی از مهارت های کلیدی که شما برای با موفقیت کامل کردن این بخش از آزمون خواندن به آن احتیاج دارید شامل نتیجه گیری, جمع آوری اطلاعاتی از قسمت های مختلف یک متن و دانستن تفاوت های بین نظرات و واقعیت ها است. آماده ی مواجه شدن با کلمات سطح بالاتر و پیشرفته تر باشید و همچنین حالت هایی از جمله که ممکن است با آن آشنایی نداشته باشید. به خاطر داشته باشید که شما اجازه ی بردن و استفاده کردن از یک دیکشنری (فرهنگ لغات انگلیسی) در روز آزمون اصلی نخواهید داشت.

نکات راهنمایی بخش اول آزمون سلپیپ :

– مقاله را به طور اجمالی بخوانید تا موضوع و مفهوم کلی هر پاراگراف را دریابید. شما میتوانید از برگه ی اضافی که در اختیار دارید با چند کلمه ی کلیدی آنها را یاداشت کنید. این به شما در پیدا کردن عبارت های ویژه کمک خواهد کرد.

– ممکن است که با کلمات و یا عبارتهای نا آشنایی رو به رو شوید. در این صورت نگران نباشید منابع سلپیپ در اینجا تنها لازم است که موضوع و مفهوم کلی را از هر پاراگراف درک کنید.

– سوالات را بخوانید و کلمات کلیدی آنها شناسایی کنید.

– پاراگراف ها را برای یافتن آن قسمتی که برای پاسخ مناسب تر است را بررسی کنید.

– سه پاراگراف اول را برای کلمات کلیدی اضافه شده بررسی کنید.

– به عقب برگردید و نگاهی دوباره به گزینه های پاسخ کنید و به خاطر بسپارید که فعل ها نشان دهنده ی استراتژی هایی هستند که باید استفاده شود.

– جمله ای را که شامل این کلمات کلیدی اضافه هستند را با دقت بخوانید و سعی کنید تا پاسخ درست را از میان گزینه ها شناسایی کنید. این میتواند به این معنا باشد که در هنگامی که شما با کلمات و عباراتی که ممکن است برای شما نا آشنا باشد سر میکنید, لازم است شما نیز با توجه به چیزی که از متن یاد گرفته اید آن را کامل کنید. منابع سلپیپ

 

در بخش دوم آزمون سلپیپ تکلیف چهارم آزمون خواندن, شما نامه ای در جواب به مقاله ی دیدگاه نظرات با عنوان (کامنت های خواننده ها) خواهید خواند. برای متوجه شدن و درک کردن این کامنت ها, ابتدا باید دانشی از مقالات آن داشته باشید. ممکن است لازم شود تا برای پاسخ به سوالات نتیجه گیری کلی و یا حدس هایی بزنید. منابع سلپیپ

نکات راهنمایی بخش دوم آزمون سلپیپ :

– کامنت های خوانندگان آزمون سلپیپ را جمله به جمله بخوانید. بر روی جاهای خالی کلیک کنید تا گزینه های پاسخ را بخوانید.

– هر پاسخی را که بلافاصله درست به نظر شما رسید را شناسایی کرده و انتخاب کنید. این میتواند امکان پذیر باشد زیرا با توجه به مقاله ی اول که خواندید, تا حدی با موضوع و محتوای کلی آن آشنایی دارید. اگر بعد از آن زمان کافی و اضافه داشتید, میتوانید برگردید و با دقت بیشتری آن را بررسی کنید.

– برای آن دسته از سوالات آزمون سلپیپ ی که شما بلافاصله پاسخ به انها را نمیدانستید, سعی کنید منابع سلپیپ تا دریابید برای انتخاب پاسخ درست چه چیزهایی باید بدانید و درک کنید.

– اگر نمی توانستید چیزی  از نامه ی اصلی آزمون سلپیپ را به یاد آورید, یا اگر مطمئن نیستید و شک دارید, منابع سلپیپ لازم است تا به عقب برگردید و پاراگراف آخر را دوباره بخوانید.

 

نکات مطالعه آزمون سلپیپ :

یاد بگیرید تا نظرات ارائه شده در متن را شناسایی کرده و درک کنید. سر مقاله های صفحات روزنامه های مختلف آزمون سلپیپ را بخوانید, جایی که نظرات در قسمت ستون سرمقالات روزنامه ارائه شده است, نامه هایی که به ویرایشگر فرستاده شده, و مقاله هایی از ویرایشگران دیگر را بخوانید. زمانی که شما سر مقالات را میخوانید و دیدگاه نظرات نویسنده برای شما اشکار میشود, به دنبال دو نوع مختلف از اطلاعات باشید: واقعی و یا پی بردنی(حدس زدنی و قابل استنباط).

اطلاعات واقعی آزمون سلپیپ, اطلاعاتی درباره ی دیدگاه نظرات نویسنده است که در کلمات در مورد آن بحث میشود و منابع سلپیپ اطلاعات قابل استنباط , اطلاعاتی هستند که در واقع شما باید حدس بزنید, که بر اساس اطلاعات تهیه شده, ممکن است حقیقت داشته باشد.

این دو بخش دارای ۱۰ سوال است و به آن ۱۳ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

 

 

بخش پنجم آزمون سلپیپ : * قسمت هایی که به آنها نمره ای تعلق نمیگیرد*

(نامعلوم)

* این قسمت ها برای توسعه و گسترش آزمون استفاده شده اند و ممکن است در هر بخش از آزمون خواندن وجود منابع سلپیپ داشته باشند. آنها هیچ گونه تفاوتی با دیگر سوال های بخش های دیگر آزمون خواندن ندارند. این قسمت ها نیز هیچ تاثیری در نمره ی رسمی شما در آزمون نخواهند داشت. هرچند که شما نخواهید دانست کدام یک از بخش ها شامل این نوع از سوالات خواهند شد, بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنید تا بهترین خود را در آزمون ارائه دهید.

 

خواندن متن ها آزمون سلپیپ

به یاد داشته باشید که آزمون سلپیپ جنران (عمومی) یک آزمون آکادمیک (تحصیلی و دانشگاهی) نیست. هر چند که خواندن با روند پیشرفت آزمون پیچیده تر میشود,از شما خواسته نمیشود تا برای متن ها خلاصه نویسی کنید و یا متن های بلند بالا را تنها برای پیدا کردن و دریافت اطلاعاتی کوچک بخوانی منابع سلپیپ د. شما با نوشته های مختلفی از متن ها کار میکنید, متن هایی که ممکن است به طور روزانه با آنها در کانادا رو به رو شوید.

 

 

زمان خود آزمون سلپیپ را مدیریت کنید

زمان هایی که برای هر کدام از بخش های قسمت خواندن آزمون به آنها اشاره شد, حداقل زمان هایی هستند که برای کامل کردن هر بخش از ازمون منابع سلپیپ به شما داده می شوند, هرچند که در هر بخش,این شما هستید که مقدار زمانی را که صرف پاسخ دادن به یک سوال میکنید کنترل خواهید کرد و شما می توانید تا قبل از اینکه زمانتان به پایان برسد به سراغ سوال بعدی بروید.

هر چند که شما نمیتوانید زمانتان را نگه دارید, هر زمانی که شما از آن استفاده نکنید منابع سلپیپ برای سوال بعدی نگه داشته نمیشود زیرا برای هر بخش, زمانی خاصی مقدر شده است. هنگامی که شما زمان خود را مدیریت میکنید, مطمئن شوید تا علاوه بر پاسخ دادن, زمانی را صرف بررسی و مرور پاسخ تمامی سوالات هر بخش خواهید گذاشت.

به این برگه امتیاز دهید.

Uncategorized

celpipcelpip discount codecelpip in irancelpip practice testcelpip preparationcelpip resultscelpip scorecelpip speakingcelpip testcelpip vs ieltsآزمون celpipآزمون CELPIP در ایرانآزمون سلپیپآزمون سلپیپ در تهرانآموزش خصوصی celpipآموزش خصوصی سلپیپآموزش سلپیپاستاد celipاستاد خصوصی celpipاستاد خصوصی سلپیپاستاد سلپیپاستاد سلپیپ ایرانبرگزاری آزمون CELPIPبرگزاری کلاس آمادگی آزمون Celpipبرگزاری کلاس آمادگی آزمون Celpip بصورت آنلاینبهترین استاد celpipبهترین استاد سلپیپ ایرانتدریس خصوصی CELPIPتدریس خصوصی سلپیپثبت نام آزمون CELPIPثبت نام آزمون سلپیپخانه celpip تهرانخانه سلپیپخانه سلپیپ ( Celpip ) تهرانخانه سلپیپ تهرانخرید منابع سلپیپدانلود رایگان منابع celpipدانلود رایگان منابع سلپیپدانلود منابع آزمون celpipدوره آمادگی آزمون سلپیپدوره آمادگی آزمون سلپیپ خصوصیدوره آمادگی سلپیپدوره خصوصی celpipدوره خصوصی سلپیپدوره فشرده CELPIPدوره فشرده سلپیپسلپیپسلپیپ آسانتر است یا آیلتسسلپیپ بهتر است یا آیلتسسلپیپ تهرانسلپیپ چیستسلپیپ یا آیلتسکتاب آزمون celpipکتاب سلپیپکلاس آمادگی سلپیپکلاس آنلاین celpipکلاس آنلاین سلپیپکلاس خصوصی celpipکلاس خصوصی سلپیپکلاس سلپیپکلاس سلپیپ استاد بهنام علی پوریکلاس سلپیپ بهنام علی پوریمتریال آزمون سلپیپمراکز سلپیپ در ایرانمرکز سلپیپ ایرانمنابع celpipمنابع آزمون CELPIPمنابع آزمون سلپیپمنابع سلپیپنمونه آزمون celpipنمونه سوالات آزمون celpipهزینه آزمون celpip

امکان ارسال نظر وجود ندارد!