نکاتی از آزمون آیلتس IELTS و نصیحت هایی برای روز آزمون

ما برای شما در این مطلب, نکاتی از روز آزمون آیلتس قرار دادیم که شما را قبل از آزمون, همچنین در روز آزمون راهنمایی خواهد کرد. این نکات برای هر دو نوع آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال مورد استفاده قرار میگیرد.

نکاتی که در روز آزمون آیلتس باید انجام دهید :

برای آزمون آیلتس خود آماده باشید و بدانید که دقیقا در روز آزمون چه اتفاقی قرار است رخ دهد و یا انتظار چه چیزهایی را باید داشت. تمامی نکات و راهنمایی هایی که برای شما در اینجا قرار دادیم را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری از روز آزمون داشته باشید.

آزمون IELTS آزمونی طولانی است که به مدت دو ساعت و چهل دقیقه زمان میبرد تا تمامی قسمت های آن, Listening (شنیداری),  Reading(خواندن) و Speaking (نوشتاری) آزمون را به طور کامل انجام داد. هیچ گونه وقفه ی زمانی بین آزمون ها نیست. بنابراین مطمئن شوید که شب قبل از آزمون, استراحت کافی داشته اید و برای تمرکز بیشتر و بهتر در حین آزمون, غذای کافی خورده ایدلباسهای راحت بپوشید. شما برای ظاهرتان نمره نمی گیرید. بنابراین لباسی بپوشید که با آن احساس راحتی و اطمینان به نفس داشته باشید.

مطمئن شوید که میدانید محل آزمون آیلتس شما کجا است و رفتن به مرکز آزمون آیلتس شما چقدر زمان میبرد. دیر نکنید زیرا در این صورت شما اجازه ی وارد شدن به سالن برگذاری آزمون را نخواهید داشت. کارت شما باید بررسی شود بنابراین مطمئن شوید که به موقع به محل آزمون می رسید و زمان کافی برای گذراندن دارید.

شما اجازه ندارید که تلفن همراه و یا هر گونه وسیله یالکترونیکی ای با خود بر سر جلسه ی آزمون ببرید.

شما میتوانید به همراه خود, مداد, خودکار و پاکن ببرید, اما اجازه ی بردن دیکشنری ( کتاب فرهنگ لغات انگلیسی) و یا برگه های اضافه با خود به آزمون را ندارید.

برای آزمون صحبت کردن و یا گفتاری (Speaking), شما اجازه ی هیچ گونه وسیله ای به جز کارت شناسایی خود به اتاق مصاحبه نخواهید داشت.

به تمامی راهنمایی هایی که قبل از شروع آزمون به شما داده میشود با دقت گوش کنید.

ساعتی داخل سالن آزمون وجود دارد, مطمئن شوید که میدانید ساعت کجاست تا حواستان به زمان خود باشد زیرا شما اجازه ی بردن ساعت خود را به سر جلسه آزمون ندارید.

مطمئن شوید که با هدف و انگیزه ای قوی و درک تکنیک های لازم بر سر جلسه ی آزمون خواهید رفت, آرام باشید و به عملکرد خود در آزمون اعتماد به نفس داشته باشید.

نبایدی ها

–  آزمون آیلتس, یک آزمون بین المللی است و تقلب و کپی کردن در آن غیر قابل قبول می باشد.

– شما اجازه ی بردن هیچ نوعی از دیکشنری (فرهنگ لغات انگلیسی) به سر جلسه ی آزمون را ندارید.

– شما اجازه ی استفاده از هیچ گونه ابزار کمکی و یادگیری در آزمون را ندارید.

– شما نباید برگه ی آزمون را با خود به خانه ببرید.

– شما اجازه ی بردن هیچ کدام از برگه های آزمون را به خانه ی خود را ندارید.

نکاتی برای یک هفته قبل از آزمون آیلتس

  1. کامل کردن آزمون های تمرینی (ماک ها)

 مطمئن شوید که تا قبل از روز آزمون و آزمون اصلی آیلتس خود, حداقل یک و یا دو مورد آزمون های تمرینی را کامل انجام داده اید.

  1. با یک نمونه برگه ی اصلی و رسمی آزمون رایتینگ آیلتس را تمرین کنید.
  2. موضوعات رایجی که در آزمون های صحبت کردن (speaking) و نوشتن (writing) آیلتس به شما داده میشود را بررسی کنید.
  3. اگر نگران آزمون آیلتس خود هستید, دو بار آزمون را بگیرید. در این صورت میتوانید بهترین نمره ای که از هر کدام از آن دو آزمون به دست می آورید, استفاده کنید.

 بهترین خود را ارائه دهید

اگر احساس نگرانی میکردید, چند نفس عمیق بکشید تا به شما در آرام بودن کمک کند.

با آرامش کار خود را انجام دهید, در سوالات تمرکز کنید, در پاسخ های خود عجله نکنید و بهترین خود را ارائه دهید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!