نمره آزمون PTE

مرکز زبان sir ielts برگزار کننده دوره های آموزش و آمادگی آزمون PTE می باشد و در این بخش به یکی از با اهمیت ترین موضوعات پیرامون آزمون PTE یعنی نمره آزمون PTE  و تفسیر نمره آزمون PTE  و مقایسه آن با نمرات آزمون های آیلتس و تافل می باشد. البته در این بخش ما به آزمون PTE academic اشاره می کنیم.

محاسبه نمره آزمون PTE

آزمون PTE از یک روند استاندارد و دقیق برای سنجش افراد استفاده می کند و این آزمون روی بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در سراسر دنیا با بیش از ۱۲۰ زبان مادری مختلف آزموده شده است.

پس تحقیقات فراوان به این دستاورد رسیده است که میزان خطای یک سیستم با یک انسان بسیار کمتر از میزان خطای ممکن بین دو انسان می باشد.

میزان نمره دهی آزمون PTE آکادمیک بین ۱۰ الی ۹۰ می باشد که این بازه از نمره را بر اساس نمره آزمون IELTS از ۴.۵ تا نمره ۹ و در آزمون TOEFL ibt از نمره ۴۰ تا نمره ۱۲۰ مقایسه می کنیم.

شکل زیر گواه تمامی تفاوت ها و حتی تطبیق های این نمرات با هم می باشد و تنها با نگاهی کوتاه شما عزیزان قادر به مقایسه این نمرات با هم می باشید.

نمره آزمون PTE

ریز نمره آزمون PTE

در آزمون PTE همانند دیگر آزمون های زبان مثل IELTS و TOEFL شما در کنار اطلاع از نمره کلی خود در آزمون می توانید ریز نمره خود در بخش های مختلف آزمون را نیز داشته باشید و میزان عملکرد خود را در هر یک از بخش های آزمون بسنجید.

شما با شرکت در آزمون PTE آکادمیک می توانید میزان مهارت های خود را در زمینه های زیر در زبان انگلیسی مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید:

نمره کلی یا همان Overall score

نمره مهارت مکالمه یا همان Speaking

نمره مهارت شنیداری یا همان Listening

نمره مهارت خواندن درک مطلب یا همان Reading

نمره مهارت نوشتاری یا همان Writing

نمره دستور زبان انگلیسی یا همان Grammar

نمره نوشتار صحیح یا همان Spelling

نمره روان صحبت کردن یا همان Oral Fluency

نمره توانایی شمادر لغات یا همان Vocabulary

نمره متن نوشتاری یا همان Written Discourse

شما عزیزان با توجه به این اطلاعات دقیق می توانید به راحتی اطلاعات جامعی از سطح خود در زبان انگلیسی بدست آورید و براحتی از نمره آزمون PTE خود ، به نقاط ضعف و یا قوت خود پی ببرید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!