نکات آزمون نوشتاری (Writing) آیلتس

در این مطلب شما نکات مهمی از قسمت نوشتاری (Writing) آزمون آیلتس خواهید خواند, که به شما در تکالیف اول و دوم این قسمت از آزمون آیلتس کمک خواهد کرد.

 

  1. کم ننویسید.

برای تکلیف اول شما باید در حدود ۱۵۰ کلمه, و برای تکلیف دوم در حدود ۲۵۰ کلمه بنویسید. مطمئن شوید که کمتر از این تعداد خواسته شده نمی نویسید, زیرا در این صورت نمره ی شما پایین خواهد آمد.

امتحان کنید تا ببینید معمولا بدون توجه به تعداد کلمات, به طور معمول در یک خط چقدر می نویسید. در این صورت و با این روش می توانید بدانید که بدون مدام شمردن کلمات خود و توجه به تعداد محدود کلمات چه مقدار می نویسید. برای این کار نیازی به محدودیت زمانی ندارید.

  1. زیاد ننویسید.

آزمونگر به کیفیت مقاله و نوشته شما توجه می کند نه به کمیت و مقدار آن. ( البته این در صورتی است که با توجه به مقدار خواسته شده در صورت سوال نوشته بوده باشید). شما نمره ی بیشتری برای بیشتر نوشتن نخواهید گرفت, بنابراین بی دلیل, بیشتر از حد خواسته شده ننویسید. این واقعأ به توانایی شما در نوشتن بستگی دارد. شخصی که از سطح بالاتری در زبان انگلیسی برخوردار است و زمان کمتری برای بررسی نکات گرامری (دستورزبان) در نوشته ی خود احتیاج دارد, می تواند بیشتر بنویسد.

اما اگر شما اینطور نیستید, پس مطمئن شوید که حداقل تا تعداد کلمات خواسته شده در تکلیف مورد نظر آزمون می نویسید.

  1. برای پاسخ خود برنامه ریزی کرده و آن را بررسی کنید.

درست با شروع شدن زمان, شروع به نوشتن و با اتمام زمان نوشتن خود را متوقف نکنید, کمی از وقت خود را برای بررسی سوال و تکلیف مورد نظر بگذارید و مطمئن شوید که به خوبی متوجه ی خواسته ی سوال و تکلیف مورد نظر شده اید. سپس برای پاسخ خود برنامه ریزی کنید.

و در آخر نوشته ی خود را برای نداشتن اشتباهات گرامری (دستورزبان) بررسی کنید.

همچنین می توانید از یک برگه به عنوان چرکنویس استفاده کرده و اول پاسخ خود را در آن بنویسید وبعد از مطمئن بودن و راضی بودن از نوشته ی خود, آن را در برگه ی اصلی خود وارد کنید.

  1. وقت و زمان بیشتری برای تکلیف دوم آزمون بگذارید.

بیشتر نمره ی آزمون نوشتاری (Writing) برای تکلیف دوم است و این تکلیف از شما در حدود ۱۰۰ کلمه می خواهد, بنابراین زمان خود را طوری مدیریت کنید که ۲۰ دقیقه زمان برای تکلیف اول و ۴۰ دقیقه زمان برای تکلیف دوم وقت بگذارید.

هیچ اهمیتی ندارد که شما اول با نوشتن و پاسخ دادن به کدام تکلیف شروع خواهید کرد.

  1. واضح بنویسید.

شما برای خوش خط بودن نمره ای نخواهید گرفت, هر چند که خوانا بودن دست خط شما اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر آزمونگر نتواند نوشته ی شما را به خوبی بخواند و یا متوجه شود, نمره ی قابل توجهی از دست خواهید داد. پس سعی کنید تا جایی که می توانید واضح و خوانا بنویسید.

  1. به طور واضح سازمان دهی کنید.

برای آزمونگر یک دیوار از نوشته تحویل ندهید. در نوشته ی خود از پاراگراف بندی استفاده کنید و مطمئن شوید که نوشته ی خود را بر اساس ایده های متفاوت سازمان دهی کرده و پاراگراف بندی کردید.

  1. سوال را تکرار و در نوشته ی خود کپی نکنید.

هیچ وقت سوال را در نوشته ی خود کپی و تکرار نکنید. ممکن است بخواهید که سوال (سرفصل و یا عنوان) را در معرفی و مقدمه ی موضوع هر دو تکلیف نوشته ی خود استفاده کنید, در این صورت مطمئن شوید که به نحوی دیگر آن را نقل بیان کرده و در نوشته ی خود میاورید.

  1. از ساختارهای جملات متنوع استفاده کنید.

آزمونگر نوشته ی شما را بر اساس دامنه ی دانش گرامری و دستورزبانی شما بررسی می کند تا ببینید شما تنها از ساختارهای محدود جملات استفاده نمی کنید.

برای به دست آوردن یک نمره ی بالا, لازم است تا شما نشان دهید می توانید از ساختار های جملات ساده, ترکیبی و پیچیده استفاده کنید.

  1. صورت سوال را با دقت بخوانید.

این نکته یکی از مهم ترین نکات آزمون نوشتاری (Writing) آیلتس است. زمانی که زبان آموزان مقاله می نویسند, بیشترین اشتباهی که در نوشته ی خود می کنند, این است که پاسخ سوال خواسته شده را نمی دهند. عنوان سوال را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که به وضوح می دانید که باید در مورد چه چیزی بنویسید.

اگر شما درباره ی موضوع اشتباه بنویسید و یا به طور دقیق پاسخ سوال مورد نظر را ندهید, نمره آزمون شما را پایین خواهد آورد.

  1. تمامی راهنمایی ها را با دقت بخوانید.

درست مانند تمامی قسمت های آزمون آیلتس, مطمئن شوید که تمامی قوانین, راهنمایی ها, دستورالعمل های موجود در آزمون را با دقت میخوانید, این مورد به شما کمک خواهد کرد که پاسخ های هر کدام از تکالیف را در کجا باید بنویسید و چه کاری لازم است انجام دهید.

با رعایت کردن تمامی این نکات در آزمون نوشتن (Writing) آیلتس, شما به نمره ی ایده آل و دلخواه خود, قدمی نزدیک تر خواهید بود.

به این برگه امتیاز دهید.

Uncategorized

ieltsielts examielts iranielts tehranielts testielts مرکز تهرانآزمون آیلتس در تهرانآموزش آیلتس غرب تهرانآموزشگاه آیلتس در تهرانآموزشگاه آیلتس غرب تهرانآموزشگاه زبان آیلتس شرق تهرانآموزشگاه زبان آیلتس غرب تهرانآيلتس تهرانآيلتس تهران تقويمآیلتس تافل تهرانآیلتس تخصصی تهرانآیلتس تضمینی تهرانآیلتس تضمینی غرب تهرانآیلتس تهرانآیلتس تهران پارک ویآیلتس تهران شریعتیآیلتس تهران شهرک غربآیلتس تهران فرمانیهآیلتس تهران کجاست؟آیلتس تهران ماکآیلتس تهران ونکآیلتس جنرال تهرانآیلتس جنوب تهرانآیلتس خصوصی تهرانآیلتس در تهرانآیلتس در غرب تهرانآیلتس زبان تهرانآیلتس غرب تهرانآیلتس مرکز تهرانازمون ایلتس تهراناستاد ایلتس تهرانامتحان ايلتس تهراناموزشگاه ایلتس تهرانايلتس تهرانایلتس تهرانایلتس تهرانپارسبرترین های ایلتس تهرانبهترين آموزشگاه آيلتس در تهرانبهترين كلاس ايلتس در تهرانبهترين مركز تربيت مدرس آيلتس تهرانبهترین آموزشگاه آیلتس تهرانبهترین آموزشگاه آیلتس در تهرانبهترین آموزشگاه زبان آیلتس تهرانبهترین آیلتس تهرانبهترین کلاس ielts در تهرانبهترین کلاس آیلتس تهرانبهترین کلاس آیلتس در تهرانبهترین کلاس آیلتس در غرب تهرانبهترین کلاس خصوصی آیلتس در تهرانبهترین کلاس های آیلتس تهرانبهترین مدرس آیلتس تهرانخانه آيلتس تهرانخانه آیلتسخانه آیلتس تهراندوره آیلتس تهراندوره فشرده آيلتس شرق تهرانكلاس ايلتس در تهرانکلاس آیلتس تهرانکلاس آیلتس خوب تهرانکلاس آیلتس شرق تهرانکلاس آیلتس غرب تهرانکلاس آیلتس فشرده تهرانکلاس ایلتس تهران تو جردنکلاسهای آیلتس تهرانکلاسهای آیلتس در تهرانمدرسه آیلتسمدرسه آیلتس تهرانمراكز ايلتس تهرانمراکز آزمون آیلتس تهرانمراکز آیلتس تهرانمراکز آیلتس در تهرانمراکز آیلتس غرب تهرانمركز آيلتس تهرانمرکز آیلتس تهران خوب است؟مرکز تخصصی آیلتس غرب تهرانموسسات ایلتس تهرانموسسه آيلتس تهرانموسسه آیلتس تهرانموسسه آیلتس خوب تهرانموسسه زبان ایلتس تهرانموسسه ی آیلتس تهراننتایج آزمون آیلتس تهراننکات آزمون نوشتاری آیلتس

امکان ارسال نظر وجود ندارد!