۱۰ گام در راستای گوش دادن موثر IELTS / TOEFL /CELPIP /PTE بخش اول 

 

با استفاده از مهارت های زیر میتوانید فرایند یادگیری از طریق گوش دادن را بهبود ببخشید.

 

  • Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس ( بهترین استاد آیلتس ) ( بهترین موسسه آیلتس ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس ) ( آیلتس در تهران ) ( آیلتس تضمینی ) ) ( تدریس خصوصی  آیلتس تضمینی )    موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

مرحله ۱: کاملا رو در روی فردی که با ان مکالمه میکنید بنشینید و تماس چشمی را حفظ کنید.

اگر در حین تمرین مکالمه با کسی به نگاه کردن اطراف، کار کردن با کامپیوتر، یا تماشای منظره ی بیرون از پنجره مشغول باشید,درک مفهوم این مکالمه درست مانند این است که بخواهید تیر شما به یک هدف متحرک اصابت کند! در این صورت چه میزان از توجه شما واقعا به ان مکالمه اختصاص داده شده؟ پنجاه درصد؟ پنج درصد؟ حتی زمانی که   فرزند،یا دوست شما در حین مکالمه چنین عکس العملی داشته باشد ممکن است از او تقاضا کنید که تمام حواس خودش را به شما جلب کند.

در اکثر فرهنگهای غربی، ارتباط چشمی، یک عنصر اساسی در ارتباطات موثر است. وقتی صحبت می کنیم،به چشمان یکدیگر نگاه می کنیم.

این عمل همچنین یکی از علائم نشان دهنده ی حسن نیت در طرفین گفت و گو است. برگه ها، کتاب، تلفن و سایر عوامل حواس پرتی را کنار بگذارید. در حین مکالمه به افراد نگاه کنید، حتی اگر آنها به شما نگاه نکنند. خجالت، عدم قاطعیت، شرم،در مواردی احساس گناه و یا احساسات دیگر، همراه با تابوهای فرهنگی، ممکن است در بعضی شرایط از برقراری ارتباط چشمی جلوگیری کند.در این صورت از طرف مقابل عذر خواهی کنید، اما همچنان روی گفت و گو متمرکز باشید.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون CELPIP در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید   CELPIP در تهران    ( بهترین استاد CELPIP ) ( بهترین موسسه CELPIP ) ( بهترین معلم خصوصی CELPIP  ) (CELPIP در تهران ) (CELPIP تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

گام ۲: در عین آرامش،توجه کنید.

پس از اینکه موفق به برقراری ارتباط چشمی شدید، آرام باشید. شما مجبور نیستیدبه شخص مقابل خیره شوید.انچه اهمیت داردتوجه شماست.

سعی کنید عوامل حواس پرتی بیرونی مانند صداها و فعالیت هایی که افرار در اطاف شما مشغول انجام هستند، موجب انحراف ذهن شما نشوند. علاوه بر این، سعی کنید روی لهجه افراد یا شیوه ی بیان مطلب انها تا جایی که باعث حواس پرتی می شود تمرکز نکنید. در نهایت، افکار و احساسات شخصی شما نیزنباید انحراف ذهن از موضوع را به دنبال داشته باشند.

 

  • Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون PTE  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید PTE ( بهترین استادPTE  ) ( بهترین موسسه PTE ) ( بهترین معلم خصوصی PTE ) ( PTE در تهران ) ( PTE تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!