راهنمای مطالعه ی آزمون عمومی سلپیپ

 

معرفی و مقدمه آزمون

راهنمایی مطالعه ی آزمون سلپیپ عمومی, برای آشنایی بیشتر آزمون دهندگان با آزمون سلپیپ عمومی طراحی شده است. اگر شما هم در حال خواندن این مطلب هستید, بدین معنا است که شما هم مشتاق دادن این نوع از آزمون سلپیپ هستید و میخواهید بدانید که چگونه میتوانید نمره و امتیاز قابل قبول و خوبی که در این آزمون, به آن احتیاج دارید به دست آورید.

این راهنمای مطالعه, توضیح میدهد که شما در آزمون انتظار چه چیزی را باید داشته باشید.

آزمون سلپیپ عمومی هم مانند آزمون آیلتس, چهار مهارت اصلی ( خواندن, گوش کردن, نوشتن و صحبت کردن) را مورد سنجش و ارزیابی قرار میدهد, تفاوت آن با آزمون آیلتس این است که این آزمون به طور کامل توسط یک کامپیوتر انجام میشود.

در این مقاله تمامی اطلاعاتی که لازم است درباره ی آزمون سلپیپ بدانید, مانند : قسمتهای اصلی آزمون , مهارتهای مورد نیاز آن, محدودیت زمانی این آزمون, روش و متودهای که برای به دست آوردن یک نمره و امتیاز ایده عال مورد نیاز است, نمونه سوالات به همراه توضیحات آن و راهنمایی های بیشتر در این مقاله جمع آوری شده است. همچنین در این مقاله توجه ی زیادی به ارائه ی مثالها, توضیحات, نکات و استراتژی هایی که برای مطالعه و آمادگی بیشتر در آزمون مورد نیاز است, داده شده است.

اگر میخواهید در مهارتهای زبانی که لازمه ی آزمون عمومی سلپیپ است موفق شوید, این مقاله به شما کمک میکند تا بهترین نمره و امتیازی که در آزمون سلپیپ عمومی ممکن است, به دست آورید.

طرز چیدمان و دسته بندی این مقاله درست بر طبق قوانین و قسمت های آزمون اصلی نوشته شده است, به این ترتیب که اول قسمت گوش کردن, سپس خواندن, و بعد نوشتن و در آخر صحبت کردن قرار گرفته شده است.

برای هر کدام از قسمتهای آزمون نیز توضیحات واضح و کاملی به همراه مثال ارائه شده است. که شامل موارد زیر میباشد :

 

آزمونهای خواندن و گوش کردن آزمون سلپیپ :

نمودار : برداشت کلی از هر یک از اجزا و قسمت های آزمون

راهنما : معرفی کردن هر کدام از سبک های سوالات

پاسخ دادن به اعلان ها : راهنما و دستورالعمل قدم به قدم برای تفکر در مورد سوالات

حذف کردن پاسخ های نادرست و اشتباه : نشان دهید که چرا سه گزینه ی دیگر اشتباه هستند.

نکات مطالعه کردن برای هر یک از سبک های سوالات داده شده

استراتژی هایی برای موفقیت در هر کدام از قسمت های آزمون آزمون سلپیپ

 

آزمون های نوشتن و صحبت کردن آزمون سلپیپ :

نمودار : برداشت کلی از هر یک از اجزا و قسمت های آزمون

 ارزشیابی  و عملکرد استاندارد : توضیح کارایی و عملکرد مورد نظر و خواسته شده در هر کدام از قسمتهای آزمون

راهنما : معرفی کردن هر کدام از سبک های سوالات

پاسخ دادن به اعلان ها : راهنما و دستورالعمل قدم به قدم برای تفکر در مورد سوالات

استراتژی هایی برای موفقیت در هر کدام از قسمت های آزمون آزمون سلپیپ

نمونه پاسخ و نکات مطالعه : قسمت نوشتن آزمون دارای چندین نکته و همچنین نمونه ی پاسخ دادن به همراه آنالیزکردن و ارزیابی نقاط قوت و ضعف آن. برای قسمت صحبت کردن آزمون نیز, نمونه سوال و پاسخ هایی جمع آوری شده

 

خصوصیات کلیدی آزمون سلپیپ

همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره شد, این راهنمای آزمون عمومی سلپیپ, قسمت و بخش های مختلفی دارد که در بهبود عملکرد و آمادگی بیشتر شما کمک خواهد کرد.

 

راهنما آزمون سلپیپ

در این بخش, خلاصه ای از هر یک از سوالات, به همراه جزئیات کلیدی ای مانند زمانی که برای کامل کردن هر کدام از سوالات به شما داده میشود, تعداد گزینه هایی که باید پاسخ را از میان آنها انتخاب کرد, قوانین اساسی و پیشنهاد هایی مفید و کاربردی.

 

پاسخ دادن به اعلان ها آزمون سلپیپ

این بخش به شما راهنمای قدم به قدم برای پیروی از قوانین آزمون و پاسخ دادن به سوالات هر کدام یک از قسمت ها ارائه داده میشود. همچنین در این قسمت, استراتژی هایی کلیدی برای آزمون دادن به شما معرفی میکند که شما را در روند انتخاب گزینه ی مناسب راهنمایی و ارائه دادن بهترین پاسخ ممکن به سوالات کمک خواهد کرد.

 

حذف کردن گزینه های نادرست و پاسخ های اشتباه آزمون سلپیپ

این بخش تنها شامل قسمتهای خواندن و گوش کردن آزمون سلپیپ میشود, که از یک روش و شیوه ی تجزیه وتحلیل, برای حذف کردن گزینه هایی که ممکن است اشتباه باشد استفاده میکند و شما را با تنها گزینه درست تنها میگذارد و یا حداقل گزینه های کمتری در پاسخ باقی می گذارد.

 

نکات مطالعه آزمون سلپیپ

در بخش نکات مطالعه ی مقاله, یک و یا چند کاری که لازم است و یا تا قبل از آزمون میتوانید انجام دهید را برای شما توضیح میدهد, تا به شما در بهبود و تقویت مهارت مربوطه برای آن بخش به خصوص که ضعف بیشتری به نسبت قسمتهای دیگر دارید کمک خواهد کرد. در واقع, آنها نکاتی خواهند بود که لازم است شما از روزها و یا حتی هفته های قبل از آزمون شروع به تمرین کردن کنید و تمرکز خود را بیشتر بر روی آن قسمت ها بگذارید.

 

استراتژی هایی برای موفقیت آزمون سلپیپ

در آخر تمرین کردن هر یک از قسمت های آزمون, به دنبال لیستی از مهمترین و پر اهمیت ترین کارهایی که قبل از آزمون و یا در حین هر کدام از قسمتهای آزمون میتوانید انجام دهید بگردید, تا بتوانید بهترین نمره و امتیاز ممکن را در آزمون سلپیپ به دست آورید.

شما میتوانید این راهنما را بارها و بارها بخوانید و تمامی نکات آن را به خاطر بسپارید. همچنین میتوانید در آن قسمتهایی که فکر میکنید عملکرد ضعیف تری نسبت به قسمتهای دیگر دارید, نیاز به تمرین بیشتری دارید, ترجیحآ از یک استاد آزمون سلپیپ مشاوره و یا مشورت بگیرید. در هر حال, این راهنما به شما کمک خواهد کرد تا بدانید در آزمون عمومی سلپیپ چه چیزی در انتظار شما خواهد بود. تا بتوانید سطح دانش کلی و عمومی خود را از آزمون بالا ببرید.

این دانش به همراه مطالعه ی فراوان , تمرین و پشت کار زیاد به شما در آمادگی بیشتر برای آزمون و توانایی به اثبات رساندن سطح بالایی از مهارتهای خود کمک خواهد کرد و در آخر , در روز آزمون آماده ی اجرایی خوب در بهترین نحو ممکن خواهید بود.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!